Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By jihaad -  05 sty 2019, 22:04
 dolnośląskie
#270741
jihaad pisze:
28 gru 2018, 23:42
wojtas4589 pisze:
28 gru 2018, 20:46
No chyba coś ma skoro za dnia doświetlanie się nie włącza, dopiero czujnik odczytuje zaciemnienie i doświetlanie się uaktywnia. :)

Chyba jednak nie, ale z ciekawości sprawdzę jutro u mnie na włączonych światłach w dzień.

No i sprawdziłem wreszcie. Dziś za dnia czujnik w trybie AUTO nie załączył świateł, ale po wymuszeniu załączenia mijania włącznikiem doświetlanie działa z automatu. Czujnik nie ma nic do doświetlania.
Awatar użytkownika
By yox2014 -  05 sty 2019, 22:41
 spoza Polski
#270745
jihaad pisze:
05 sty 2019, 22:04

No i sprawdziłem wreszcie. Dziś za dnia czujnik w trybie AUTO nie załączył świateł, ale po wymuszeniu załączenia mijania włącznikiem doświetlanie działa z automatu. Czujnik nie ma nic do doświetlania.
... ot Ameryka odkryta :) co ma czujnik do doświetlania ? bezposrednio nic ale... doswietlanie działa TYLKO na aktywnych swiatłach mijania, mozesz zalaczyc je recznie lub z automatu po przez czujnik więc pośrednio cos jednak ma... :P
Awatar użytkownika
By jihaad -  05 sty 2019, 22:57
 dolnośląskie
#270746
yox2014 pisze:
05 sty 2019, 22:41
... ot Ameryka odkryta :) co ma czujnik do doświetlania ?

Przeczytaj kilka ostatnich postów, nie tylko jeden. :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  05 sty 2019, 23:13
 pomorskie
#270747
@yox2014 Tak Ty jak i my nie odkryliśmy Ameryki :P również przytaczasz rzeczy oczywiste odnośnie DRL w mk5, wyrywasz słowa z kontekstu a wniosek końcowy jest przecież oczywisty, że w trybie świateł dziennych doświetlanie nie działa :P a to czy załączysz mijania ręcznie czy z RLS to bez znaczenia

A tak uściślając to w Mk5 nigdy nie było DRL, dopuszczone w EU są jedynie światła mijania w trybie skandynawskim i wg mnie zasadniczo mylne jest stwierdzenie że to DRL, bo nigdy nie było homologacji RL00. Tak wiem wiem, powtarzam się :oczko:
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  06 sty 2019, 12:13
 warmińsko-mazurskie
#270755
jihaad pisze:
05 sty 2019, 22:04
jihaad pisze:
28 gru 2018, 23:42
wojtas4589 pisze:
28 gru 2018, 20:46
No chyba coś ma skoro za dnia doświetlanie się nie włącza, dopiero czujnik odczytuje zaciemnienie i doświetlanie się uaktywnia. :)
Chyba jednak nie, ale z ciekawości sprawdzę jutro u mnie na włączonych światłach w dzień.

No i sprawdziłem wreszcie. Dziś za dnia czujnik w trybie AUTO nie załączył świateł, ale po wymuszeniu załączenia mijania włącznikiem doświetlanie działa z automatu. Czujnik nie ma nic do doświetlania.
Miałeś racje :thank_you: Sprawdzałem to od razu po zmianie bordnetza i odłączeniu aku, po prostu chyba nie zapalały się z braku adaptacji kąta skrętu a nie jak myślałem czujnika zmierzchu. Człowiek uczy się całe życie :)
By playfortyeight -  27 kwie 2020, 12:31
 podkarpackie
#281127
witam, miesiąc temu zakupiłem golfa v United, posiada on fabryczne światła Led niestety ustawiając włącznik świateł już chyba w każdej możliwej pozycji, światłą LED nadal nie działają w związku z tym mam pytanie, czy światła te włącza się w jakiś bardziej skomplikowany sposób czy muszę jeszcze coś ustawić dodatkowo aby działały, czy najzwyczajniej są one uszkodzone? próbowałem już chyba wszystkich ustawień przełącznika świateł lecz nadal brak efektu, w związku z tym mam pytanie czy miał ktoś podobny problem?
z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 kwie 2020, 14:12
 pomorskie
#281130
playfortyeight pisze:
27 kwie 2020, 12:31
witam, miesiąc temu zakupiłem golfa v United, posiada on fabryczne światła Led
Od kiedy golf piąty posiada fabryczne DRL LED?

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
playfortyeight pisze:
27 kwie 2020, 12:31
czy światła te włącza się w jakiś bardziej skomplikowany sposób czy muszę jeszcze coś ustawić dodatkowo aby działały, czy najzwyczajniej są one uszkodzone?
Pozdrawiam
Pewnie dokładane chinole i nie podłączone
By SpearHead -  05 lip 2020, 7:08
 dolnośląskie
#282469
Szanowne grono ,kilka dni temu kupiłem zonie MK5 , w aucie były ustawione światła dzienne z halogenów , jak to kobieta musiała wszystko posprawdzać i na manetkach popstrykała wszystko co się da :yes2: efekt taki że światła dzienne już nie działają , pytanie czy mogła coś nieświadomie wyłączyć ?
Awatar użytkownika
By tomcio666 -  05 lip 2020, 20:47
 dolnośląskie
#282481
SpearHead pisze:Szanowne grono ,kilka dni temu kupiłem zonie MK5 , w aucie były ustawione światła dzienne z halogenów , jak to kobieta musiała wszystko posprawdzać i na manetkach popstrykała wszystko co się da :yes2: efekt taki że światła dzienne już nie działają , pytanie czy mogła coś nieświadomie wyłączyć ?
Manetkami się nie da... Sprawdź jak pisze @Dexter23pl.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By jihaad -  05 lip 2020, 21:09
 dolnośląskie
#282483
Ew. sprawdź czy czasem po prostu przeciwmgłowe nie przestały działać.
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 45