Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By kwate45 -  07 mar 2018, 19:10
 świętokrzyskie
#262695
Witam wszystkich jestem nowy na forum.
Posiadam Golfa V z 2008 roku. Posiadam VCDS i VCP.
Czy ktoś pomoże w temacie jak ustawić światła drogowe jako światła dzienne.
Światła mijania to ksenony, natomiast drogowe to zwykłe halogeny i to właśnie je chcę ustawić jako dzienne poprzez kodowanie.
Z góry dziękuję za pomoc.
By lolek102 -  16 maja 2018, 9:43
 łódzkie
#264875
Cześć
Przeczytałem trochę wątków w tym temacie i jak bym chciał kodować światła do jazdy dziennej to najlepiej w trybie Skandynawii ??
Wtedy światła mijania są aktywne jako te do jazdy dziennej i można je ściemniać?

Jak coś jest źle niech mnie ktoś poprawi :D
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 maja 2018, 12:57
 pomorskie
#264879
lolek102 pisze:
16 maja 2018, 9:43
Cześć
Przeczytałem trochę wątków w tym temacie i jak bym chciał kodować światła do jazdy dziennej to najlepiej w trybie Skandynawii ??
osobiście preferowałem skandynawię połączoną z ameryką płn. bo wówczas tył jest ciemny ale nie każdy sterownik przyjmuje takie połączone kodowanie
Awatar użytkownika
By aszerek -  17 maja 2018, 9:54
 pomorskie
#264902
Ja mam nieco inne pytanie. Otóż w MK5 z 2003 roku również połączyłem amerykę płn. ze skandynawią żeby światła nie wyłączały się przy zaciągniętym ręcznym np. na wzniesieniu, ale nadal nie mogę się uporać z tym, że wraz ze światłami mijania świecą się postojówki. Próbowałem ściemnić je na maxa, ale efekt oczywiście był taki, że również w normalnym trybie nie świeciły :wall:
Za to w MK5 z 2005 roku mam odwrotny problem, po zakodowaniu ameryki płn. świecą ładnie mijania bez postojówek, ale za to nie daje nic kodowanie wraz ze skandynawią ponieważ i tak gasną dzienne po zaciągnięciu ham. ręcznego. :wacko:
W związku z tym, czy jest jakaś opcja żeby zakodować starszy i nowszy moduł w taki sposób aby w obu autach nie świeciły się postojówki wraz z dziennymi, i nie gasły po zaciągnięciu hamulca ręcznego ?? :naughty:
Awatar użytkownika
By aszerek -  18 maja 2018, 9:22
 pomorskie
#264934
A-R-T-U-R pisze:
17 maja 2018, 14:45
Oj...
Chyba przy tej opcji jesli dobrze pamietam to po zaciagnieciu recznego gasna swiatla
Tak jak pisałem wyżej, w jednej wersji gasną w drugiej nie.
Tzn. w drugiej oczywiście też by gasły gdyby była sama ameryka płn., ale przy zaznaczeniu razem amer. płn. ze skandynawią otrzymujemy dzienne przednie które nie gasną kiedy np. ruszamy przy pomocy ręcznego ze wzniesienia. W młodszym roczniku też przyjmuje kodowanie obu opcji razem, ale nie działa już to w ten sposób. Pozostają dzienne przednie, ale już normalnie gasną przy ręcznym - niestety. Plus tylko za to , że w młodszym nie świecą się postojówki przy okazji , jak to jest w starszym. Niby opcje te same , a działają podobnie ale nie tak samo. I teraz bądź tu mądry ... :wall:
Awatar użytkownika
By aszerek -  19 cze 2018, 9:32
 pomorskie
#265870
Ostatecznie wymieniłem w końcu borda w starszym golfie z końcówki L (17bit) na nowszego z końcówką E (23 bit) więc teraz działa identycznie. Nie potrzebuje aż 30 bit, a ten był do odebrania osobiście w okolicy. Zamierzony efekt też osiągnięty. Puki co wszystko zakodowane po staremu i działa poprawnie :cool: trochę się tylko zmieszałem jak zobaczyłem po podpięciu stare błędy ze stanem licznika prawie 400 tys. , więc przepracował komuś w dieslu prawie jeszcze raz tyle roboczo godzin co mój stary w benzynce :thank_you:
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 45