Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By kazik g5 -  07 lut 2010, 14:12
 -------
#21546
Brawo kolego dareckiigo 2 ,dziękuję , myślę ,że to najbardziej sensowne rozwiązanie.
PS.
Pokaz dokładniej jak to zamocowałeś i opisz aktywacje, może ktoś będzie bardziej zainteresowany/ bo ja sobie już z tym poradzę/ .
A może są inne pomysły. panowie tylko z sensem, funkcje nie zgodne z przepisami to dla tych co jeżdżą po łące.
Awatar użytkownika
By Danielo -  07 lut 2010, 14:30
 dolnośląskie
#21547
dareckiigo2 pisze:Ja nabyłem drogą kupna światła do jazdy dzienne z homologacją firmy WESEM ....
Wszystko fajnie ale dalej nie widac homologacji :mrgreen: i watpie czy ktos to wogole sprawdza :) 3 dni temu zatrzymala nie drogowka(w zwiazku z innym wykroczeniem) ale rowniez pytali czy mam swiatla do jazdy dziennej bo widzieli ze pala sie halogeny a z tylu nic i mowie ze mam i tlumacze gosciowi ze dziala to po przekreceniu kluczyka i juz wiecej nic nie chcial wiedziec :D takze nie wiem czy warto sie bawic w przerobki oryginalnych halogenow :) a jak juz to zeby mniej sie rzucalo w oczy to mozna zmniejszyc natezenie swiatla i tyle 8) pozdro !
Awatar użytkownika
By maluszek -  07 lut 2010, 22:38
 mazowieckie
#21559
Dalej nie rozumiem po co to zamieszanie.

To co nazywacie fabrycznymi halogenami to są światła przeciwmgielne. Nie żadne palniki dalekiego zasięgu, tylko zwykłe światła doświetlające drogę w promieniu parunastu metrów. Jak ktoś chce, to polecam sobie wjechać we mgłę i dla porównania włączyć światła długie. Całe światło się rozproszy na kroplach wody i jeszcze po oczach dostaniecie. Co innego przeciwmgielne: oświetlają drogę nisko i na niewielką odległość. Więc nie ma mowy, żeby kogokolwiek oślepiały. No chyba, że ktoś na chama wpakuje do środka żarówkę ksenonową i ustawi światła do polowania na wiewiórki.
By kazik g5 -  08 lut 2010, 10:00
 -------
#21566
Ha ha, nie rozumie o co chodzi maluszkowi i Danielo, dążyliśmy do urządzenia zgodnego z przepisami a oni dalej swoje, panowie do rzeczy :!:
Kolego pszczolek, czytałem i nie mam zastrzeżeń , ale chciałem potwierdzenia od dareckiigo2.
Panowie miłego dnia, trzeba zamawiać te światła bo jest szansa ,że podrożeją :D
Czy trzeba zamawiać lampy w firmie czy można nabyć gdzieś w okolicach Gliwic?
By guzzi -  13 lut 2010, 17:18
 -------
#21768
Koledzy,
U mnie przełącznik świateł jest ustawiony na "0" świecą wszystkie światła, za wyjątkiem podświetlenia deski rozdzielczej, prawdopodobnie w systemie "skandynawskim".
Czy po zmianie na "amerykański" w położeniu "0" nie świecą żadne światła, jeżdżę wtedy na "Auto", mam światła tylko z przodu, i gdy się zrobi ciemno dodatkowo czujnik zmierzchowy włączy resztę świateł? Dobrze to rozumiem?
Ostatnio zmieniony 14 lut 2010, 11:33 przez guzzi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tyson -  14 lut 2010, 16:26
 mazowieckie
#21789
guzzi pisze:Koledzy,
U mnie przełącznik świateł jest ustawiony na "0" świecą wszystkie światła, za wyjątkiem podświetlenia deski rozdzielczej, prawdopodobnie w systemie "skandynawskim".
Czy po zmianie na "amerykański" w położeniu "0" nie świecą żadne światła, jeżdżę wtedy na "Auto", mam światła tylko z przodu, i gdy się zrobi ciemno dodatkowo czujnik zmierzchowy włączy resztę świateł? Dobrze to rozumiem?
Wersja Ameryka Północna:
pozycja 0: spuszczasz z recznego i swiatla sie zapalaja (tylko przod)
Pozycja AUTO: to samo co poz. 0, ale jezeli robi sie ciemno, wtedy automatycznie zapalaja sie swiatla tylne i caly kokpit.

Najlepiej jezdzic na AUTO, wtedy nic Cie nie obchodzi :)
By KriSSo -  14 lut 2010, 17:12
 zachodniopomorskie
#21790
Ja wyjechałem w z salonu z ustawieniem "auto" zapalają się wszystkie światła, prócz deski jeśli jest widno. Gdy się ściemni, do tych świateł dołącza również deska rozdzielcza. Nie wiem w sumie, co robić? Zostawić jak jest i tyle, czy zrobić tak, że pali się tylko przód a po zmierzchu wszystko jak należy?
Awatar użytkownika
By fredric -  22 mar 2010, 9:56
 mazowieckie
#22910
No dobra fajnie to wygląda ale czy nie jest zakazane używanie światła pomarańczowego ciągłego. Kiedyś obiło mi się o uszy że w europie zakazane jest pomarańczowe światło jako oświetlenie postojowe i wiem że u nas ganiali za to amerykańskie auta.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 45