Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By dareckiigo2 -  22 mar 2010, 13:24
 dolnośląskie
#22925
Od 1. stycznia 2010 roku wszedł w życie zakaz stosowania w pojazdach świateł pozycyjnych przednich, drogowych i mijania barwy żółtej (przednie światła pozycyjne w pojazdach amerykańskich) w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. (Dz. U. 2009 Nr 75 poz. 639) tak więc w świetle prawa jest to nielegale :(
Awatar użytkownika
By dex -  22 mar 2010, 15:19
 śląskie
#22927
:arrow: wszystko fajnie ale jak to będzie wyglądało jak się nie mam funkcji AUTO po przekodowaniu na ameryk e północną na zero zapala się światła przód a resztę po zmierzch będę musiał sam włączyć tak to trzeba rozumieć :idea:
By krisv -  22 mar 2010, 18:10
 mazowieckie
#22934
dareckiigo2 pisze:Od 1. stycznia 2010 roku wszedł w życie zakaz stosowania w pojazdach świateł pozycyjnych przednich, drogowych i mijania barwy żółtej (przednie światła pozycyjne w pojazdach amerykańskich) w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. (Dz. U. 2009 Nr 75 poz. 639) tak więc w świetle prawa jest to nielegale :(

Ja bym to rozumial tak iz tyczy sie to nowych pojazdow a moj Goferek jest z koncowki 2005. A z tego co pamietam duza ilosc amerykanskich pojazdow ma pomarancze na stale wlaczone a nie jedne volvo mi sie z taka opcja rzucilo w oko :)
Z reszta jest to tylko 15 % i mysle ze to az niepowinno byc drastyczne wykroczenie, mysle ze wiekszym zlem to sa niebieskie ala policja posotjowki.
By krisv -  22 mar 2010, 19:24
 mazowieckie
#22937
Hm dobrze ale wytlumacz mi jedna rzecz nowe volviaki sprzedawane w Polsce mam na mysli te wyzsze modele maja na stale wlaczone pomarancze. Np tu

http://www.autogaleria.pl/fotografie/in ... 4&test=355
http://www.autogaleria.pl/fotografie/in ... 7&test=263
http://www.autogaleria.pl/fotografie/in ... 9&test=268

Wiec nie wiem ale wyjasnij mi to dlaczego akurat volvo moze a inni nie??

tutaj masz fote z oficjalnej stronki volvocars

Obrazek


To ze amerykanie musza obligatoryjnie zmienic cale lampy itd to jest rzecz jasna dla mnie :) ale pomarancze hm chyba nie do konca jet to uregulowane.
Awatar użytkownika
By Tyson -  22 mar 2010, 20:56
 mazowieckie
#22943
chomik pisze:
pszczolek pisze:Nie ustawialismy drogowych jako dzienne ;)
Krisv na zdjęciu odpalil wylacznie pozycje
gapa ze mnie, zapomniałem że w halogenach pozycyjne są w odbłyśniku drogowych :P
mozecie mi to na chlopski rozum wytlumaczyc :?:
By krisv -  22 mar 2010, 21:02
 mazowieckie
#22945
Wiec jak masz postojowki , Pszczolek za pomoca zlacza diagnostycznego u mnie w Golfie wlaczyl przednie kierunkowskazy na stale.
Swieca one stale z natezeniem 15% . Podczas wlaczenie jednego z kierunkow swieci dana strona natezeniem 100%.
Swiatla drogowe i mijania sa tak ustawione jak bylo.
Mam nadzieje ze w miare zrozumiale to wyjasnilem a jak nie to prosze posz co ciebie dokladnie interesuje:)


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Tyson -  22 mar 2010, 21:11
 mazowieckie
#22947
postojowki/kierunki mnie nie interesuja, chodzi mi o to ze swieca sie swiatla drogowe, czy one sa ustawione jako dzienne (bo standardowe ustawienie ameryki polnocnej jest tak ze swieca sie swiatla mijania) czy natezenie swiatla jest zmniejszone? bo zawsze chcialem miec ustawione drogowe jako dzienne :)
By krisv -  22 mar 2010, 21:23
 mazowieckie
#22948
W tym przypadku tylko i wylacznie sa wlaczone swiatla postojowe. Nie ustawialismy zadnych opcji skandynawskich polnocnoamerykanskich itd itp
a co do ustawien swiatel to pszczolek ci odp jak to wyglada czy to wogole jest mozliwe aby tak na Vagu ustawic.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 45