Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By jihaad -  19 lut 2017, 17:35
 dolnośląskie
#247815
Cimek pisze:
pitt52 pisze:Nie aktywowałem świateł w halogenach bo to nie zgodne z polskimi przepisami
Jest, jeżeli posiadają homologację RL. Skoda ma takie i niektórzy z forum posiadają je zamontowane w gofrach
Które to konkretnie reflektory?
Awatar użytkownika
By jihaad -  19 lut 2017, 21:28
 dolnośląskie
#247828
@Mettenoos, ale to zwykłe DRL. Z kontekstu wynikało, że chodzi o reflektory przeciwmgłowe z oznaczeniem B i RL jednocześnie.
Rozumiem, że takowych jednak nie ma, a nieporozumienie wynikło stąd, że niektórzy nazywają "halogenami" już nie tylko reflektory przeciwmgłowe przednie, ale też wszystko, co zamontowane jest w zderzaku i świeci. :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 lut 2017, 21:30
 pomorskie
#247830
jihaad pisze:@Mettenoos, ale to zwykłe DRL. Z kontekstu wynikało, że chodzi o reflektory przeciwmgłowe z oznaczeniem B i RL jednocześnie.
Rozumiem, że takowych jednak nie ma, a nieporozumienie wynikło stąd, że niektórzy nazywają "halogenami" już nie tylko reflektory przeciwmgłowe przednie, ale też wszystko, co zamontowane jest w zderzaku i świeci. :)
o ile się nie mylę mają B oraz RL

Dodano po 37 sekundach:
była o tym mowa kiedyś na forum



Dodano po 7 minutach 23 sekundach:
czerwona homologacja 00RL na wewnętrznej części
niebieska homologacja K czyli doświetlanie zakrętów
żółta homologacja B
Obrazek

Dodano po 6 minutach 46 sekundach:
mała korekta - 00RLjestw zielonej części tutaj na foto niewidoczne
Obrazek
Awatar użytkownika
By leszek158 -  13 mar 2017, 9:17
 lubelskie
#248740
Teoretycznie, jak nikt nie grzebał, to - tak; przy jeździe na światłach dziennych włącznik świateł przekręć na pozycję auto, powinno być podświetlenie na zielono, jeżeli czujnik zmierzchu uzna za stosowne sam przełączy na mijania i będzie podświetlenie czerwone.
Awatar użytkownika
By Trillest -  19 mar 2017, 16:33
 dolnośląskie
#249096
Zrobiłem dzienne w halogenach bo mam xenony. Pomyslalem ze kupie jakieś zwykle żarówki LED bo ori swieci brzydko jak na dzienne. Teraz mam pytanko. Przez żarówkę halogenową pojawia się błąd spalonej żarówki na liczniku ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 mar 2017, 17:22
 pomorskie
#249098
Trillest pisze: Przez żarówkę halogenową pojawia się błąd spalonej żarówki na liczniku ?
nie bardzo rozumiem :hmmm: tak, jesli przepali się żarówka halogenowa w światłach p.mgłowych to pojawia sie komunikat na desce, o to ci chodziło? Jesli zamierzasz włożyć ledy w ich miejsce to musi to być CANBUS bo inaczej będzie komunikat o przepalonej żarówce. Ponadto - nawet canbus nie gwarantuje że nie będzie komunikatu, czasami trzeba dokładać dodatkowo rezystory

moim zdaniem lepiej włożyć żarówkę Osram cool blue hyper, będzie świecić dobrze
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  05 kwie 2017, 20:50
 wielkopolskie
#250064
Mam do Was pytanie, ponieważ dziś byłem na przegładzi i z gościem się kłóciłem odnośnie świateł w mk5 :)
U siebie mam zaprogramowane tak (może źle ale zobaczymy :p):
1. Odpalam silnik, włącznik mam na zero i zaświecają mi się światła mijania z mniejszą intensywnością. Nie działa tył ani w środku oświetlenie
2. Przełączenie na znaczek postojowek tak naprawdę nic nie zmienia tylko to, że podczas zaciągnięcia ręcznego zaświecają się postojówki.
3. Przełączenie na mijania odpala światła z nominalną mocą + oświetlenie tył no i wnętrza.

Gość powiedział, że tak nie może być i jest to nie zgodne. Każde przełączenie przełącznika powinno odpalać dane oświetlenie. Golf nie ma homologacji na takie oświetlenie i tak naprawdę mógłby mi nie klepnąć przeglądu.

Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
By Cimek -  05 kwie 2017, 23:05
 opolskie
#250075
@Mettenoos czyli jak dokładamy drl z homologacją, jakiekolwiek led(inne dziadostwo) to jest niezgodne z przepisami? To w sumie większość samochodów nie powinno się poruszać przy takim oświetleniu?
@morfeusz747 miałem tak samo przy bordzie low, zmieniłem na high i w każdej pozycji włącznika jest żądane światło (nie mówimy o 0)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 kwie 2017, 13:38
 pomorskie
#250095
Cimek pisze:@Mettenoos czyli jak dokładamy drl z homologacją, jakiekolwiek led(inne dziadostwo) to jest niezgodne z przepisami? To w sumie większość samochodów nie powinno się poruszać przy takim oświetleniu?
przecież dokładane ledy a'la paski kółka itp... mają homologację ECE RL00, ustawienia borda w Mk5 na światła dzienne nie spełniają warunków technicznych, zgodnie z którymi w aucie które nie ma ECE RL00 muszą palić się przednie światła mijania wraz z tylnymi pozycyjnymi a także podświetleniem tablicy rejestracyjnej.

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
przecież możesz sobie dołożyć np halogeny grunt by miały homologację B, możesz założyć sobie halogeny z doświetlaniem zakrętów ale ważne aby miały homologację K itp... teoria teorią a praktyka praktyką aczkolwiek widać że gość na stacji kumaty
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 45