Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Cimek -  06 kwie 2017, 13:56
 opolskie
#250099
@Mettenoos no dla mnie to jest trochę śmieszne. Mam być oświetlony 24h z przodu. Nic to nie zmienia w słoneczny dzień czy mam włączony tył czy nie. Patrzą że ekologia (max 1min włączony silnik), a to że produkcja żarówek, pobór prądu zwiększa emisję to już mało istotne. Kochana Unia czy Polska? W Anglii mgły częste, nie muszą jeździć. W Holandii to już zależy jak ci się pstryknie.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 kwie 2017, 14:10
 pomorskie
#250101
śmiesznie czy nieśmiesznie, przecież o tym decyduje ustawodawca, jakie to ma znaczenie, przepis jest przepisem i tyle a czy się stosujesz czy też nie to twoja sprawa.

Dodano po 7 minutach 53 sekundach:
Cimek pisze:pobór prądu zwiększa emisję to już mało istotne.

goowno zwiększa za przeproszeniem, lobby produkujące żarówki, ledy itp... widać osiągnęło swój cel
Awatar użytkownika
By Cimek -  06 kwie 2017, 22:41
 opolskie
#250148
morfeusz747 pisze:No to klops będzie trzeba włączyć tył ehhh. A da się to zrobić bez włączania oświetlenia w środku?
tryb skandynawia włącza wszystkie zewnętrzne.

@Mettenoos orientujesz się czy można zakodować (dla skandynawi) wyłączenie świateł po zaciągnięciu ręcznego, tak jak ma to miejsce w USA? Chyba że pomyliłem tryby :tooth:
By luxus19 -  14 cze 2017, 18:57
 łódzkie
#253311
Witam, mam problem z kodowaniem mianowicie jak zaznaczam Skandynawia i Ameryka Północna to światła nie świecą jeśli odchacze Ameryka Północna to wtedy światła świecą. Co może być spowodowane tym że jak zaznaczę Ameryka Północna to światła nie świecą? Golf plus 2007
Awatar użytkownika
By Cimek -  14 cze 2017, 19:33
 opolskie
#253314
luxus19 pisze:Witam, mam problem z kodowaniem mianowicie jak zaznaczam Skandynawia i Ameryka Północna to światła nie świecą jeśli odchacze Ameryka Północna to wtedy światła świecą. Co może być spowodowane tym że jak zaznaczę Ameryka Północna to światła nie świecą? Golf plus 2007
A co masz na pokładzie? Bord czy bcm? Jaki?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 cze 2017, 20:20
 pomorskie
#253317
luxus19 pisze:Witam, mam problem z kodowaniem mianowicie jak zaznaczam Skandynawia i Ameryka Północna to światła nie świecą jeśli odchacze Ameryka Północna to wtedy światła świecą. Co może być spowodowane tym że jak zaznaczę Ameryka Północna to światła nie świecą? Golf plus 2007
zadam prozaiczne pytanie - a spuszczasz hamulec ręczny? Pisałem ci że niedawno kodowałem Plusa userowi z forum golfa i też był problem, sterownik inaczej reagował niż w Mk5. Ilu bajtowy masz sterownik? Daj jakiś screeny

Chcesz kodować na mijania czy na p.mgłowe? Jeśli na p.mgłowe to spróbuj zakodować to co na screenie z jednoczesnym wpisaniem w *dec* żądanej wartości przyciemnienia, kodowałem tak w plusie i zadziałało

Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 cze 2017, 22:02
 pomorskie
#253326
luxus19 pisze: dzisiaj na forum tourana przeczytałem że trzeba spuszczać ręczny i światła świecą,
u nas też o tym mnóstwo razy było np. https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... %2A#p43493

Dodano po 33 sekundach:
luxus19 pisze:@Mettenoos Czemu na privie nie napisałeś o ręcznym?
bo sądziłem że to jest oczywista oczywistość :D poza tym ja w swoim golfie miałem zakodowaną łącznie skandynawię + amerykę płn., palił się tylko przód i cały czas, zaciąganie ręcznego nie miało znaczenia ale to jest zależne od sterownika
Awatar użytkownika
By nosekdomin -  25 cze 2017, 2:32
 wielkopolskie
#253736
Witam, czy ktoś próbował zainstalować day lights w wnęce obok migacza?

Jest tam wolne miejsce, jest też odbłyśnik.
Bardzo mi się to podoba, a widziałem to pierwszy raz w R32 na drodze z zwykłą żarówką świecąca na żółto, nie tam jakieś homemade z wściekłymi LEDami (jak na poniższym filmiku). W przypadku tego R32 to nie były postojówki bo z tyłu auta nic się nie świeciło. Typowo day lights.
To idealne miejsce -moim zdaniem- i to jeszcze przygotowane przez fabrykę, inaczej cały dolny pas mógłby zajmować przecież migacz.

Zauważyłem w wielu nowych modelach Audi jest takie samo rozwiązanie, też ze zwykłą świecącą na żółto żarówką zaraz obok migacza w wąskiej wnęce.
Osobno postojówka, światła krótkie długie i migacze i osobno właśnie do jazdy dziennej zaraz obok migacza.

https://www.youtube.com/watch?v=MFFYIyNkBRw
https://www.ecstuning.com/b-ziza-parts/ ... amk5clk-3/
Awatar użytkownika
By nosekdomin -  25 cze 2017, 15:47
 wielkopolskie
#253741
Dexter23pl pisze:lampy xenon mają tam oryginalnie miejsce na migacz i żarówkę obrysową.
Ponoć w US można kupić za dolary KIT który pasje do naszych lamp (halogenowych) i instaluje tam żaróweczkę.
Jeśli ma ktoś link do takiego zakupu będę bardzo wdzięczny za info. Szukam, szukam w US internetach ale ciężko mi idzie.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 45