Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By tomcio666 -  08 lip 2020, 14:56
 dolnośląskie
#282522
SpearHead pisze::thank_you: Wielkie dzięki za podpowiedzi , puszczenie ręcznego rozwiązało problem :thank_you:
Ja rozwiązałem problem ręcznego odznaczając w VCDSie światła skandynawskie i USA, zostawiłem tylko uruchamianie dziennych przez przeciwmgielne... Teraz zaciągam i dzienne świecą... Ale to zależy jakiego masz borda...?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

By jendrasso -  31 sty 2021, 1:52
 wielkopolskie
#284965
Witam, po przeczytaniu tych 41 stron nie mogę znaleźć info czy można tak zrobić:
Mam przełącznik z funkcją auto i czujniki zmierzchu oraz deszczu.
Klosze mam standardowe, bez xenonów i nie mam też halogenów przeciwmgielnych.
Na pozycji auto, za dnia wyłączają się wszystkie światła, zapalają się dopiero po zmierzchu, pozostałe pozycje działają wg przeznaczenia, tj.:
0 - wyłączone całe oświetlenie
Auto - za dnia jak na 0, po zmierzchu wszystko (bez drogowych)
postojowe - świeci wszystko oprócz mijania (no i oczywiście bez drogowych)
mijania - świeci wszystko wraz z mijania

Chciałbym tylko w tej konfiguracji dodać za dnia na trybie "Auto" żeby włączał same mijanie, bez postoju, tyłu itp.
Resztę konfiguracji chcę pozostawić bez zmian. Ktoś wie jak powinny wyglądać bity?
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  31 sty 2021, 15:31
 śląskie
#284970
tzw. Ameryka Północna zaciągasz ręczny i światełka gasną.
bajt 0 bit 4

Obrazek

Potem możesz przyciemnić światła mijania.
Obniżenie mocy świateł mijania w trybie dziennych.
W bajcie 8 bit 0 można ustawid obniżenie intensywności świecenia przednich świateł mijania w czasie ich działania jako światła dzienne (nie ma to oczywiście wpływu na sposób ich świecenia w trybie świateł mijania !!!).W kolejnych bitach bajtu 8-mego można ustawiać wartości mocy w procentach, ja ustawiłem na 50% i wydaje mi się na razie że to wartość wystarczająca. Zaklikując kolejne bity w bajcie 8-mym patrzymy w okienko DEC, wartość w nim pokazywana to moc światełek w procentach.

Obrazek
By jendrasso -  31 sty 2021, 21:09
 wielkopolskie
#284980
Dziękuję za odpowiedzi, jednak chyba nie do końca przeczytaliście o jaką konfigurację mi chodzi, nie chcę mieć włączonego trybu świateł do jazdy dziennej. Nie pasuje mi w tym szczególnie opcja wyłączania zupełnego oświetlenia zewnętrznego poprzez zaciągnięcie hamulca ręcznego. Jeśli nie można zakodować modułu w ten sposób aby czujnik zmierzchu za dnia zostawiał włączone światła mijania na ustawieniu "auto" na przełączniku to może jest opcja na wyłączenie czujnika zmierzchu tak aby nie rozpoznawał czy jest dzień czy noc i na ustawionym "Auto" światła mijania i pozycyjne świeciły by cały czas?
Awatar użytkownika
By jihaad -  31 sty 2021, 21:26
 dolnośląskie
#284983
Jak zakodujesz CH/LH to możesz jeździć na przełączniku ustawionym na światła mijania cały czas. Po zgaszeniu silnika i po chwili jeszcze światła zgasną same.
W dzień natomiast powinny gasnąć natychmiast, ale nie pamiętam na 100%.

Albo kodujesz zwyczajnie tryb skandynawski i wtedy świeci wszystko cały czas.

Jak masz dostęp do VCDS, to próbuj. Nikt tu chyba takiego rozwiązania nie stosuje, bo sens świecenia wszystkim co tylko się da w dzień jest żaden.
By jendrasso -  01 lut 2021, 0:01
 wielkopolskie
#284985
nawet jak te dwie opcje są wyłączone to światła gasną chwilę po wyłączeniu silnika, lub po zamknięciu z pilota. Wiadomo, że lepiej nie świecić w dzień świateł, no ale z przodu coś świecić musi. Skoro nie można włączyć samych mijania w dzień na funkcji "Auto" to może chociaż można wyłączyć reagowanie czujnika zmierzchu. Serio nie chcę mieć zablokowanej możliwości przełączenia na ustawienie "0" żeby zgasić wszystko na włączonym zapłonie. Ten pomysł z ręcznym jest totalnie beznadziejny, tym bardziej jak mam DSG i na postoju zawsze gała ląduje na "P". A no i tak, mam dostęp do VCDS.
By Tomcioc -  03 kwie 2021, 15:38
 śląskie
#285707
Witam.
Czy może ktoś podpowiedzieć dlaczego po włączeniu opcji Ameryka Pólnocna włączaja mi sie pozycje z przodu?
Wszystko działa idealnie, w tym na pozycji Auto światła super sie przełączają gdy ciemno/widno.
Drugie pytanie czy mam coś nie aktywowanego czy jakiś sterownik mam za słaby bo u mnie w sterowniku 09( czy jak tam to sie nazywa)mam tylko 15bajtów.
Jeśli da się to ogarnąc by za dnia jamo dzienne swiecily halogeny prosze o pomoc. Jesli jednak trzeba upgradeowac jakis stwrownik/wymieniac to czy swiatła dzienne idzie aktywowac na światłach drogowych(obniżona moc do ok 50%)?
Zależy mi na światłach dziennych ale na innych lampach niż mijania. Tu chce wsadzić lepsze,droższe żarówki i szkoda mi żeby paliły sie non stop.
Nie mam pojęcia jaką mam wersje wyposażenia.
W temacie VAG'a to moje początki.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 kwie 2021, 15:59
 pomorskie
#285709
Tomcioc pisze:Tu chce wsadzić lepsze,droższe żarówki i szkoda mi żeby paliły sie non stop.
To ściemnij je do 50-60% to będą się kilka razy wolniej wypalać

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
Tomcioc pisze:dlaczego po włączeniu opcji Ameryka Pólnocna włączaja mi sie pozycje z przodu?
Zakodowales samą Amerykę pln. czy razem ze Skandynawią? Poza tym czegoś nie rozumiem - jak nie zakodujesz Ameryki płn. to nie świecą?

Dodano po 12 minutach 31 sekundach:
Tomcioc pisze:Jeśli da się to ogarnąc by za dnia jamo dzienne swiecily halogeny
Musisz zakodować w długim kodowaniu sterownika 09 światła przeciwmgłowe jako światła do jazdy dziennej i zarazem ustawić je na 50-60% mocy

Obrazek

Dodano po 7 minutach 1 sekundzie:
( czy jak tam to sie nazywa)mam tylko 15bajtów.
Przejrzyj kodowania bo nie pamiętam czy ten sterownik obsługuje
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 45