Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  05 wrz 2016, 21:39
 pomorskie
#238565
Misiek86 pisze:Przy jeździe na światłach dziennych Ameryka Północna można aktywować aby był podświetlany kokpit i zegar?
licznik powinien być ciemny /ewentualnie podświetlone same wskazówki/ aby gdy sie zrobi ciemno żebyś wiedział, iż masz włączyć światła, nie sądzisz że jest w tym jakiś cel? /zresztą moim zdaniem słuszny/
By Misiek86 -  05 wrz 2016, 21:49
 mazowieckie
#238570
Mettenoos pisze:
Misiek86 pisze:Przy jeździe na światłach dziennych Ameryka Północna można aktywować aby był podświetlany kokpit i zegar?
licznik powinien być ciemny /ewentualnie podświetlone same wskazówki/ aby gdy sie zrobi ciemno żebyś wiedział, iż masz włączyć światła, nie sądzisz że jest w tym jakiś cel? /zresztą moim zdaniem słuszny/
Tak masz racje. Ale fizycznie jest to możliwe? Pytam z czystej ciekawości?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  05 wrz 2016, 21:49
 wielkopolskie
#238571
@ Mettenoos ma rację, nie raz takie coś mi przypomina żeby już włączyć światła mija, zwłaszcza teraz jak robi się coraz szybciej ciemno. Nie mam co prawda czujnika zmierzchu ale patrzę też na innych czy się "dupa" już świeci czy nie :cool:
Co prawda można zrobić podświetlanie samych wskazówek w liczniku ale potrzeba do tego magika :thank_you:
By Egon74 -  23 lis 2016, 18:41
 zachodniopomorskie
#243309
Mettenoos pisze:a może w 30 bitowym nie ma funkcji ściemniania świateł mijania a funkcję świateł dziennych przejmują halogeny, na które trzeba przekierować światła mijania i ustawić jako dzienne :?:
No właśnie, mam halogeny fabryczne, ustawioną amerykę płn i 30 bitowy, w bajt 8 nie ma nic o możliwości ściemnienia świateł mijania działających jako dzienne, nie wiem czy coś robię źle czy sie po prostu nie da ? mam kodować na pozycji przełącznika świateł "auto" hamulec ręczny ma być zaciągnięty podczas kodowania czy nie ? :wall: nie chcę mieć za dzienne światła halogenów, nie o to mi chodzi, chciałem ściemnić mijania ,ale mi nie idzie :bad:
Jakieś pomysły podpowiedzi ? :hi:
By Egon74 -  23 lis 2016, 19:30
 zachodniopomorskie
#243316
Dziękuję za podpowiedź, u mnie wszystko w bajcie 20 się zgadzało poza opisem który był "przyciemnienie świateł przeciwmgielnych" ale po kodowaniu na 50% mijania faktycznie ściemniło :yes: nie wiem dlaczego miałem inny opis, ale zadziałało i gitara> Dzięki :burp:
Awatar użytkownika
By pitt52 -  18 lut 2017, 15:32
 śląskie
#247776
Nie aktywowałem świateł w halogenach bo to nie zgodne z polskimi przepisami, ale zamontowałem zakupione światełka dzienne. Chciałem się podzielić tylko jedną uwagą bo trudno mi było to znależć. Jakby ktoś podłączał takie światełka to we wtyczce przy reflektorze od świateł pozycyjnych jest opisany pin 10. Pzdr
Awatar użytkownika
By Cimek -  18 lut 2017, 18:13
 opolskie
#247783
pitt52 pisze:Nie aktywowałem świateł w halogenach bo to nie zgodne z polskimi przepisami
Jest, jeżeli posiadają homologację RL. Skoda ma takie i niektórzy z forum posiadają je zamontowane w gofrach
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  18 lut 2017, 19:55
 pomorskie
#247786
@Cimek To oczywiste ale fabrycznie żadem mk5 nie miał ECE 00RL wiec pozostaje montaż takowych np. w miejsce halogenow lub jeżdżenie na mijania ustawionych w trybie skandynawii bo to legalne. W każdym bądz razie ja w a3 jezdzilem na halogenach ameryka+skandynawia a jak wjeżdżałem na rolki na przegląd to włączalem po prostu mijania
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 45