Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By fredric -  12 lut 2011, 10:08
 mazowieckie
#37835
U mnie okazało się ze radio kradło i moduły w przednich drzwiach, chyba dlatego że środek mam z jetty us a tam w każdych drzwiach jest możliwość zaryglowania, więc dochodzą dodatkowe moduły w drzwiach. Teraz mam problem z alarmem bo wywala mi błąd, migają awaryjne........ co ciekawe tylko po myciu więc gdzieś jest przebicie. W tym momencie nie mam czasu na grzebanie więc auta nie myję :mrgreen:
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  12 lut 2011, 11:32
 kujawsko-pomorskie
#37841
Gdzieś kiedyś czytałem , że przyczyną dużego poboru prądu noże być walnięta jedna dioda w alternatorze. Alternator będzie ładował ale na postoju ginie prąd. Czeka mnie to sprawdzenie ale dopiero jak się ociepli . Też mam ten problem i nic na razie nie znalazłem..
By KociaK -  12 lut 2011, 12:30
 -------
#37848
Sprawdzałem alternator i nie pobiera on prądu więc to na pewno nie to, co do radia to znam ten temat. Ja nie wymieniałem u siebie radia więc to też nie to :?
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  27 lut 2011, 12:29
 kujawsko-pomorskie
#39003
Wypowiadałem się już w tym temacie i po długich próbach napiszę o niecodziennej sytuacji.
Jak wspominałem po ustabilizowaniu się elektroniki pobór prądu spadał mi do 0,22 A ani rusz niżej. Jest to stanowczo za dużo. Sprawdziłem chyba wszystko co mogłem sprawdzić w warunkach garażowych. Akumulator systematycznie się rozładowywał do tego stopnia że już miałem problemy z zapalaniem. Nigdy bym nie podejżewał akumulator o taką sytuację bowiem mam go 1 rok i dwa miesiące. Jednak aby nie narażać się na stres zakupiłem nowy akumulator. Kupiłem 80Ah o prądzie rozruchowym 790A. Oczywiście zapalanie jest na dotyk. Postanowiłem sprawdzić i jeszcze raz poszukać "złodzieja prądu". Ku mojemu zaskoczeniu prąd rozładowania na postoju wynosi po ustabilizowaniu 0,01 A. ( po podłączeniu jest pobór 0,56 A po 10sek jest 0,19A po następnych 15 sek jest 0,09A a już po 30 sek jest 0,01 A i tak już pozostaje ).
Aby sprawdzić czy coś się zmieniło podłączyłem stary wyjęty akumulator. No i tu zaskoczenie pomiar prądu rozładowania wynosi ponownie 0,22 A i nie spada.
Zamontowałem więc na nowo nowy akumulator i pobór po ustabilizowaniu wynosi 0,01 A. Nawet jak załączę alarm to prąd rozładowania stabilizuje się na poziomie 0,01 A.
Mam nadzieję że moje problemy idą na "śmietnik historii".

Opisuję tą sytuacje bo jest to dla mnie co najmniej dziwne i nie zrozumiałe. Może jak akumulator ma 12,6 V na postoju to elektronika inaczej reaguje ( jekieś przekażniki czy coś w tym stylu ) niż gdy ma 11,8 V gdy jest stary lub rozładowany i wtedy prąd rozładowania jest większy. ???????????. i może niepotrzebnie człowiek szuka przyczyn ubytku prądu.
Co koledzy o tym myślicie. Nadmienię że pomiarów dokonywałem zawsze tym samym miernikiem podłączając go w ten sam sposób a w międzyczasie nic innego przy samochodzie nie było robione.
Awatar użytkownika
By fredric -  19 lis 2011, 13:30
 mazowieckie
#54482
Cd......
Jak że mam znów problemy z poborem prądu odgrzewam kotleta.
W stanie spoczynku mam 0.6A i jest dupa aku po nocy pada.
Vcds pokazał błąd magistrali can. Później spiszę kod błędu może coś rozjaśni sprawę.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 lis 2011, 16:38
 pomorskie
#54494
fryderyk czy masz zakodowane radio w gatewayu? podobno "odkodowanie" radia w can-gateway powoduje że prąd już nie ucieka
Awatar użytkownika
By fredric -  19 lis 2011, 18:45
 mazowieckie
#54507
dziś sprawdziłem radio i resztę w aucie, i nawet jak radio wypnę to mam pobór 0,65A
okazało się że drzwi pobierają prąd jak odpinam moduł w drzwiach kierowcy i pasażera to jest ok.
chyba padły mi te moduły w drzwiach.
Radio mam zakodowane i wszystko było ok do pewnego momentu.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  19 lis 2011, 19:53
 małopolskie
#54509
pierwsze sprawdź kable idące do drzwi... pewnie tam się coś popierniczło
Awatar użytkownika
By fredric -  20 lis 2011, 9:24
 mazowieckie
#54549
kable są całe bo wypinałem najpierw całe drzwi a potem już same kostki z modułu w drzwiach. No i co dziwne obie strony mają ten problem.
By Czolo -  20 lis 2011, 9:54
 -------
#54553
Panowie radio bardzo czesto kradnei ja dwa razy mialem alpine i kazde kradlo prad niestety i tez mialem rozkmine a tu patrze radio n a stacyjke i po problemie ale niestety rozladowywalo radio rowno:/ wiec odepnijcie radio taka rada moze pomoze...
Awatar użytkownika
By Krzycho -  20 lis 2011, 13:02
 małopolskie
#54591
fredric pisze:kable są całe bo wypinałem najpierw całe drzwi a potem już same kostki z modułu w drzwiach. No i co dziwne obie strony mają ten problem.
a nie dokładałeś nić do drzwi? nie zmieniałeś kodowania w drzwiach?
Awatar użytkownika
By fredric -  20 lis 2011, 13:04
 mazowieckie
#54593
Krzycho pisze:
fredric pisze:kable są całe bo wypinałem najpierw całe drzwi a potem już same kostki z modułu w drzwiach. No i co dziwne obie strony mają ten problem.
a nie dokładałeś nić do drzwi? nie zmieniałeś kodowania w drzwiach?
kiedyś zrobiłem po swojemu te lampki w drzwiach i obawiam się że coś spaliłem w tym module.
Nadmienię że jak wypnę te lampki to nic to nie zmienia. Kodowania w drzwiach nie zmieniałem ogólnie u mnie w kompie prawie nic nie było zmieniane.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  20 lis 2011, 13:15
 małopolskie
#54597
weź wypieprz całe kodowanie z drzwi, ustaw tam same zera i zobacz co będzie...
Awatar użytkownika
By fredric -  20 lis 2011, 13:34
 mazowieckie
#54598
W tym momencie nie mam takiej możliwości bo vcds leży u kumpla i jest czarna dupa. Może dziś podjadę na spota do wawy to chłopki coś ogarną.