Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Dawid -  19 lip 2016, 10:20
 opolskie
#234518
Siema mam krótkie pytanie. Co zrobić z sensorem poduszek powietrznych i jak sie do niego dostać, w przypadku kiedy był wystrzelony pas bezpieczeństwa PP, i poducha kierowcy. PP w kokpicie poduszka nie ruszona bo była wyłączona podczas wypadku. Sensor należy wymienić na niewystrzelony o tym samym kodzie i go zaprogramować, czy też nie.
I czy istnieje możliwość usunięcia z mojego wystrzelonego sterownika Crasha i będzie działał poprawnie i zniknie mi błąd z zegarów?

Prosze o pomoc, pozdrawiam! :hi:
By Misiek86 -  08 sie 2016, 19:05
 mazowieckie
#236560
Podłącze się pod temat:

podczas zdejmowania środkowych nawiewow odlaczylem kabelek od przycisku awaryjnych i czujnika airbag i pasów na środkowym panelu i potem juz po zmontowaniu wszystkiego podczas przekrecania stacyjki wyskakuje mi błąd airbag fehler. Kabelki napewno dobrze wpiąłem. Czy wystarczy teraz skasować tylko ten błąd podłączając do kompa i będzie dobrze?

Podczas zdejmowania plastików w środkowym nawiewie wpadła mi na sam dół kanału nawiewu plastikowa łyżka do podważania plastików. Wie ktoś jak się dostać do niej żeby ją wyjąć? Boję się że jak ją zostawię to w zimę zacznie mi śmierdzieć plastikiem jak będę grzał :wacko:
Awatar użytkownika
By krzychuu_ktm -  08 sie 2016, 20:16
 wielkopolskie
#236569
Misiek86 pisze: (...)Podczas zdejmowania plastików w środkowym nawiewie wpadła mi na sam dół kanału nawiewu plastikowa łyżka do podważania plastików. Wie ktoś jak się dostać do niej żeby ją wyjąć? Boję się że jak ją zostawię to w zimę zacznie mi śmierdzieć plastikiem jak będę grzał :wacko:
Spróbuj rozkręcić tunel środkowy i dostać się po tą łyżkę kanałem gdzie jest podłączony nawiew na tył w podłokietniku, jeśli nie ma podłokietnika to kanał ten jest zaślepiony. To jedyne co mi przychodzi na myśl, może się uda.. Chyba, że jakimś drutem czy specjalną łapką spróbujesz od góry, tam gdzie wpadła łyżka.
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  08 sie 2016, 22:43
 kujawsko-pomorskie
#236584
Misiek86 pisze:Podłącze się pod temat:

podczas zdejmowania środkowych nawiewow odlaczylem kabelek od przycisku awaryjnych i czujnika airbag i pasów na środkowym panelu i potem juz po zmontowaniu wszystkiego podczas przekrecania stacyjki wyskakuje mi błąd airbag fehler. Kabelki napewno dobrze wpiąłem. Czy wystarczy teraz skasować tylko ten błąd podłączając do kompa i będzie dobrze?

Podczas zdejmowania plastików w środkowym nawiewie wpadła mi na sam dół kanału nawiewu plastikowa łyżka do podważania plastików. Wie ktoś jak się dostać do niej żeby ją wyjąć? Boję się że jak ją zostawię to w zimę zacznie mi śmierdzieć plastikiem jak będę grzał :wacko:
A widzisz chociaż tą łyżkę ???? w tym tunelu gdzie Ci wpadła ?? jak tak no to wymyśl jakiś patent by to wyciągnąć tak jak koledzy podpowiadają kawałęk druta i się troche pomęczyć i wydostaniesz ;)
By *GoŁa* -  16 kwie 2018, 12:10
 świętokrzyskie
#264022
*GoŁa* pisze:A ma ktoś jakiś tutorial jak rozebrać ten tylko boczek ? Gdzie są jakieś spinki śruby żeby nie pourywać wszystkich uchwytów przy próbie rozbiórki :wacko:
Temat ogarnięty wymaga lekko cierpliwości i uwagi przy rwaniu boczku. Trzyma się tylko na jednej śrubie z tyłu kanapy która jest pod zaślepka.


ObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Jares -  18 wrz 2018, 9:42
 podkarpackie
#268210
Witam. Pacjent jak zwykle golf 5 2004r ponizej skan błędów:

Address 15: Airbags Labels: 1K0-909-605.lbl
Part No SW: 1K0 909 605 D HW: 1K0 909 605 D
Component: 01 AIRBAG VW8 022 0600
Revision: 05022000 Serial number: 0033JD0FNGY/
Coding: 0012337
Shop #: WSC 01268 785 00200
VCID: 2D550D87C835

4 Faults Found:
00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)
001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON
00589 - Airbag Igniter 1; Passenger Side (N131)
001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON
00654 - Seat Belt Tensioner Igniter; Driver Side (N153)
001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON
01221 - Crash Sensor Side Airbag; Driver Side (G179)
010 - Open or Short to Plus - MIL ON

Jak dobrze rozumiem musze wymienic:
- poduszka kierowcy
- poduszka pasazera
- pas kierowcy
To ostatnie z tego co znalazłam na forum to mozliwe ze uszkodzony kabel w przelotce drzwi, bardzo bylo by to mozliwe bo glosniki graja kiedy chca :laugh:
Potem juz tylko kasuje poprostu bledy i ot cala robota?
By Jares -  18 wrz 2018, 14:38
 podkarpackie
#268215
Wracaja bo poduszki wystrzelone :-/

Dodano po 1 dniu 6 godzinach 24 minutach 30 sekundach:
Sory ze post pod postem, ale nie pomoze nikt? Chodzi tylko o to ze poduszki dosc powazna sprawa, a chce miec pewnosc ze nie wysadzi mi nowej deski bez potrzeby i zeby wystrzelily wtedy kiedy bedzie potrzeba :)