Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  17 kwie 2016, 18:17
 małopolskie
#224791
tak dla potomnych jednak nie wszystkie moduły max z 3 generacji da się prawidłowo "przeprogramować" na składanie z pilota... niestety muszą to być moduły z co najmniej SW: 20xx... dziś wrzuciłem moduł 5K0959793A + silniczek 1Q0959701H i po odpowiednim zmodyfikowaniu eepromu wygląda że wszystko działa tak jak powinno...
Awatar użytkownika
By Arek_VI -  25 kwie 2016, 21:28
 dolnośląskie
#225975
Krzycho pisze:...dziś wrzuciłem moduł 5K0959793A + silniczek 1Q0959701H i po odpowiednim zmodyfikowaniu eepromu wygląda że wszystko działa tak jak powinno...

Moduł 5K0 z silniczkiem 1Q0 ma funkcję odsuwania/dosuwania szyby. Nie nadaje się do naszych GV i GVI bez zmiany całego EEPROM. Zmieniłeś zawartość EEPROM ?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  25 kwie 2016, 21:35
 małopolskie
#225977
Nie trzeba zmieniać całej zawartości... Teraz walczę jeszcze z przeprogramowaniem wysokości szyby


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Arek_VI -  25 kwie 2016, 22:40
 dolnośląskie
#225987
Krzycho pisze:Nie trzeba zmieniać całej zawartości...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ciekawa teoria. Jak ja lubię takie "tajemnicze odpowiedzi" sugerujące mega wiedzę w temacie :D
Awatar użytkownika
By Krzycho -  26 kwie 2016, 10:04
 małopolskie
#226015
Jaka mega wiedza? Nie podam rozwiązania bo mam sprawdzone tylko na 1 sterowniku... Masz kabel wiec testuj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Arek_VI -  26 kwie 2016, 11:49
 dolnośląskie
#226018
Jasne masz rozwiązanie.....................
Sorki ale śmiech mnie ogarnia jak widzę takie wpisy.

W tajemnicy podam, że zawartość EEPROM można zmienić w całości, np. na wersję 20xxx jak będzie taka potrzeba.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  26 kwie 2016, 15:44
 małopolskie
#226043
no a co za problem zmienić cały eeprom?? znajdz odpowiednie bity co za co odpowiada to pogadamy... po założeniu zestawu z eosa faktycznie szyby się odsuwały ale na szybkiego przepisałem fragment eepromu i poszło... ale to nie jest dla mnie rozwiązanie... rozwiązaniem jest znaleźć odpowiedni bit czy bity które za to opuszczanie odpowiadaja...
Awatar użytkownika
By Arek_VI -  26 kwie 2016, 16:34
 dolnośląskie
#226046
Może jestem niegrzeczny Krzycho ale mam alergię na takie teksty o "znalezieniu bitu" w sytuacji, gdy nie ma się pojęcia o tym jak jest zbudowany sterownik i jak działa jego soft. Ponownie będę niegrzeczny i napiszę, że niczego nie znalazłeś i niestety przyjąłeś pozę super machera nie mając ku temu niestety podstaw. Twoje posty nie wnoszą absolutnie niczego do tematu. Tyle.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  26 kwie 2016, 16:42
 dolnośląskie
#226048
Arek_VI pisze:Twoje posty nie wnoszą absolutnie niczego do tematu. Tyle.
za to Twoje dzisiejsze wniosły...

masz coś do dodania to pisz konkret a nie pierdu pierdu :bad: .
w innym temacie zwracasz komus uwagę a tutaj zachowujesz się jak pan i władca a jestes taki malućki. a najlepsze jest to ze nic nowego z tego twojego gledzenia nie wynika i caly czas ta sama spiewka
Awatar użytkownika
By Arek_VI -  26 kwie 2016, 17:18
 dolnośląskie
#226053
A-R-T-U-R pisze: masz coś do dodania to pisz konkret a nie pierdu pierdu :bad: .
w innym temacie zwracasz komus uwagę a tutaj zachowujesz się jak pan i władca a jestes taki malućki. a najlepsze jest to ze nic nowego z tego twojego gledzenia nie wynika i caly czas ta sama spiewka
Czytam i nie rozumiem co do mnie piszesz...
W temacie niczego nie wymyśliłem ani nie silę się na jakiegoś guru. Wszystkie info, które podałem są dostępne w necie jak również można zweryfikować ludzi, którzy nad tym pracowali.
Jeżeli ktoś zaczyna pisać, że coś tam rozkodował, rozkminił. przepisał kawałek kodu i mu działa to i owo to zbiera mi się na śmiech bo mam pewne (niewielkie) pojęcie o temacie. Jeżeli tak napisałem to pewnie mam pewne podstawy aby tak czy inaczej ocenić wpisy kolegi prawda ?
Oczywiście, że z moich wpisów nic nowego nie wynika w temacie poza obnażeniem samochwalstwa Krzycha :oczko: Rozumiem ,że zabolało ?
EOT z mojej strony bo szkoda czasu.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  26 kwie 2016, 23:26
 małopolskie
#226110
Arek_VI pisze:Może jestem niegrzeczny Krzycho ale mam alergię na takie teksty o "znalezieniu bitu" w sytuacji, gdy nie ma się pojęcia o tym jak jest zbudowany sterownik i jak działa jego soft. Ponownie będę niegrzeczny i napiszę, że niczego nie znalazłeś i niestety przyjąłeś pozę super machera nie mając ku temu niestety podstaw. Twoje posty nie wnoszą absolutnie niczego do tematu. Tyle.
to sobie zażyj alertec, zyrtek czy coś w ten deseń... widzisz najlepiej iść po najmniejszej lini oporu i przerzucić na pałę cały eeprom z innego modułu... może się uda może nie... super metoda... po twoich wypowiedziach widać, że nawet nie chciało ci się przeanalizować wartości jednego adresu w eepromie.... jak byś to zrobił to byś wiedział np. że można odwrócić otwieranie/zamykanie szyby, albo odwrócić składanie/zamykanie lusterek o innych funkcjach czy opcjach nie wspomnę... a może wiesz tylko cicho siedzisz?? hmmmm
Pokaż mi gdzie napisałem, że coś znalazłem? napisałem tylko, że nie trzeba zmieniać całej zawartości eepromu... jeszcze raz napiszę - zmieniłem część eepromu co poskutkowało brakiem otwierania szyb tak jak to sie dzieje w EOSie... jedynie co zostało to ustawienie odpowiedniej długości szyby bo niestety gubi adaptację.
By kamilecki -  04 maja 2016, 22:06
 małopolskie
#226935
Krzycho pisze:(...) jedynie co zostało to ustawienie odpowiedniej długości szyby bo niestety gubi adaptację.
Wierzę i że Ci się uda.. dość mam już tych szyb... :wacko:
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 38