Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Regirr -  03 lis 2016, 19:37
 śląskie
#242072
Witam
Dałem szukaj i numer błędu i nie znalazł wiec piszę.
Ma problem z autkiem,a mianowicie zaczęło się od wejścia na rozgrzanym silniku do auta i przekręceniu kluczyka i....
Odgłos błędu i na wyświetlaczu info o błędzie.
Kilka razy zamknąłem auto i otworzyłem i za trzecim razie bez żadnego błędu auto odpaliło.
Po kilku dniach jak parkowałem auto zaczęło podbijać mi obroty samoczynnie.
Podjechałem do kumpla i z czytałem błędy:
-17987.P1579
-16825.P0441
-17976.P1568
Skasowałem spokój kilka dni i dzisiaj w trakcie jazdy sygnał i znowu błąd na fisie i zapaliło się EPC. Atu straciło moc,każde naciśnięcie sprzęgła tak jak by szarpało delikatnie.
Po zatrzymaniu wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu nic nie świeci.

Może ktoś już walczył z czymś podobnym,wiem że to błędu z zakresu przepustnicy i to by tak wyglądało,tylko ten drugi błąd mnie jakoś zastanawia.
- 16825.P0441 (System pochłaniania par paliwa)
Jutro pojadę i zerknę co tam jeszcze jak ECU się zaświecił co było. :(

Help... :cry:
Awatar użytkownika
By Regirr -  03 lis 2016, 19:53
 śląskie
#242078
Czyli mam rozumieć że sterownik silnika miał problem z komunikacją i przy starcie silnika nie umiał przeprowadzić adaptacji przed startem?
To może się spytam kto z forum by mi zrobił czyszczenie i adaptację przepustnicy i ile by mnie to kosztowało.
W pobliżu Katowic ktoś oczywiście,wole zapytać tu niż dawać do jakiegoś warsztatu nie sprawdzonego. :roll:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 lis 2016, 21:11
 śląskie
#242081
Ja w ciągu 4 lat miałem dwa razy takie zdarzenie z EPC i błąd przepustnicy.
W te lato z ciekawości czyściłem przepustnicę ale czy to było od tego to wątpię. Była nawet czysta w miejscu dolegania klapki.
Sam to zrobisz bez cudowania ale pogoda temperatura nie najlepsza.
Ja adaptacji nie robiłem pod kompem bo normalnie silnik działał po czyszczeniu.
Ja bym się przyjrzał zaworkowi jak i drożność przewodów od filtra opar par paliwa. To ta czarna puszka koło lejka do zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy.
Tu znalazłem manual czyszczenia przepustnicy
http://www.rc-wheels.info/toledo/czyszc ... Toledo.pdf
Awatar użytkownika
By Regirr -  03 lis 2016, 21:23
 śląskie
#242086
Dzięki za odp.
Ja raczej wolałbym się za czyszczenie nie brać sam. :roll:
W tym pdf nie pasuje mi jedno,wyczytałem że nie można samemu czyli ręcznie otwierać klapki w przepustnicy a tam piszę że delikatnie ręką otwieramy. No nie wiem :tooth:
Ten wężyk zerknę jutro,zobaczę w jakim stanie.
Nawet nie chce myśleć żeby mi jakaś kuna pogryzła albo coś z ECU. :cry:
Awatar użytkownika
By Regirr -  06 lis 2016, 11:53
 śląskie
#242285
Zerklem na błędy po tym zaświeceniu się EPC i byly dwa te co ostatnio,nie bylo tego odnośnie par paliwa ale zato był ten:
17579.P1171 -Czujnik ustawienia przepustnicy 2 -usterka zakresu /działania -G188.
Podmieniłem bo miałem możliwość cały ten box z węglem od pochłaniania par paliwa i jeździłem już trochę i na razie nic się nie działo.
Ale to było by za pięknie jak to było by tylko to :roll:
Pewnie czeka mnie czyszczenie i adaptacja tej przepustnicy jednak. :tooth:
Awatar użytkownika
By Regirr -  20 lip 2017, 13:33
 śląskie
#254817
Witam.
Odświeżę trochę temat. :cool:

Znowu błędy i święcący EPC (w trakcie jazdy zaświecił się i brak mocy,szarpanie)
Podpoiłem kompa i wywaliło błędy:
17987.P1579
17975.P1565
17579.P1171
17976.P1568

Błędy nie muszą być z tej samej chwili,bo od dwóch tygodni coś mi wyświetlało tylko przy starcie
Engine Fault Workshop!!!. Wiadomo co to oznacza(nie odpalę auta) ale kluczyki wyjąć i włożyć i jeszcze raz zapłon
i można odpalać.

Skłaniam się do kupienia używki przepustnicy i podmianki i zobaczę czy coś to da, jeżeli tak to nowa :tooth:
Chciałem jeszcze spr. wiązkę z przepustnicy ale nie za bardzo wiem gdzie idzie,posta dałem ale jeszcze nikt odp. Podejrzewam że do EPC idzie,ale nie jestem pewien a chce przedzwonić kabel i spr. rezystancję izolacji kabli.
A tu wszystko przed wyjazdem wakacyjnym za 2 tyg :(
By MarcinP -  09 kwie 2018, 22:14
 spoza Polski
#263833
Witam,
Czy ktos z Was poradził sobie z tym problemem. Mi tez pojawila sie kontrolka check i EPC. Bledy 17987, 17950, 17973, 17967, 17549, 16825 pojawiaja sie bez znaczenia czy jade na PB czy na LPG. Czasami tydzien, lub miesiac spokój i znów sie pojawiaja. Przepustnica wymieniona, wczesniej czyszczona, adaptowana i mimo to bledy powracaja. Dzieje sie to w roznych sytuacjach, podczas jazdy miejskiej,na autostradzie. Prosze o pomoc co robić :sleepy:
Awatar użytkownika
By Czaja -  19 kwie 2018, 21:26
 śląskie
#264131
Mam ten sam problem, mechanik czyścił przepustnicę, zrobił adaptację przez 1 tydzień było ok i dzisiaj od nowa zapala się Epc albo kontrola trakcji silnik przełącza się w tryb awaryjny i traci moc. Czy komuś udało się rozwiązać problem?