Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By cbool333 -  26 gru 2016, 21:46
 kujawsko-pomorskie
#244808
Witajcie. U mnie (w golfie 2004) jedyny błąd i cały czas powracający (zaraz po przekręceniu kluczyka wraca) to taki:

Address 77: Telephone Labels: Redir Fail!
Part No: 1K0 035 729 B
Component: CIB PAH HW 112 SW 0194
Shop #: WSC 00001 000 00000
VCID: 285BFC93E033
1 Fault Found:
01530 - Radio Mute Switch
009 - Open or Short to Ground

Szukałem w google i kilka osób na różnych forach pytało ale nigdzie nie ma odpowiedzi. Ktoś na forum pisał aby spróbować odłączyć przewód mute ale z tego co widzę to do radia wchodzą tylko dwa kabelki od telefonu:

Obrazek
Obrazek
więc gdzie mogę odpiąć mute? To jest za schowkiem od strony telefonu czy jak? Nie wiem czy ten błąd był również podczas gdy dwa lata temu miałem radio rcd300 (teraz mam rcd310)
Niestety gdy miałem zdjęty schowek to nie zająłem się tą sprawą. Z tego co pamiętam to do telefonu idą te dwie zaznaczone wtyczki tak?

Obrazek
Szukać przyczyny w kablach? Jeszcze raz zdejmować schowek?
Znalazłem jeszcze coś takiego:
pudel77 po prostu nie masz zakodowanego radia, w starszych radiach nie było długiego kodowania tylko krótkie, musisz wejść VCDS-em w radio (56-radio) a następnie kliknąć na 07-Coding i najechać kursorem na górną ramkę z cyferkami (chyba na górną) i powinno pojawić się coś takiego:

00?xxxx: Treble Speaker Monitoring
1 = Front and Rear Monitoring inactive
2 = Front Monitoring active / Rear Monitoring inactive
3 = Front Monitoring inactive / Rear Monitoring active
4 = Front and Rear Monitoring active
00x?xxx: Radio Configuration I
+2 = CAN-Telephone Control
00xx?xx: Speaker Channels
0 = No passive Speakers (Sound System)
2 = 2 passive Speakers Front and 0 passive Speakers Rear
4 = 4 passive Speakers
00xxx?x: Sound System Correction
0 = No Sound System (No Correction)
1 = Sound System with Cloth Interior (with Open Circuit Recognition)
2 = Sound System with Leather Interior (with Open Circuit Recognition)
3 = Sound System with Cloth Interior (without Open Circuit Recognition)
00xxxx?: Radio Configuration II
+1 = Active/Remote Supplied Antenna
+2 = CD-Changer/iPod-Connection
+4 = CAN-Secondary Display (Board Computer/large Display)

Patrząc i zmieniając odpowiednie cyfry w ciągu cyfr w ramce zakodujesz prawidłowo radio pod swoje auto.
C01,00?xxxx: Configuration I
C02,+1 = TV-Tuner
C03,00x?xxx: Configuration II
C04,+1 = IF-Output
C05,+2 = Telephone Control (CAN)
C06,+4 = Multi-Function Steering Wheel (CAN)
C07,00xx?xx: Speaker Channels
C08,0 = Sound System (active Speakers)
C09,2 = 2 passive Speakers (Front)
C10,4 = 4 passive Speakers (Front & Rear)
C11,00xxx?x: Sound System Correction
C12,0 = No Sound System (No Correction)
C13,1 = Sound System with Cloth Interior (with Open Circuit Recognition)
C14,2 = Sound System with Leather Interior (with Open Circuit Recognition)
C15,3 = Sound System with Cloth Interior (without Open Circuit Recognition)
C16,00xxxx?: Configuration III
C17,+1 = Active/Remote feed Antenna
C18,+2 = CD-Changer
Może chodzi o kodowanie? Zwłaszcza zastawia mnie "CAN-Telephone Control"
Ktoś pomoże? :unsure:

a na deser:

Obrazek
ktoś mądry niechcący umieścił kabelek idący do telefonu (i to jest antena bo widać jak łączy się z dwiema idącymi do radia) za tym dużym czarnym kołem, które steruje klapą wentylacji, kilka lat zdzierało izolację a do tego był spory opór podczas sterowania klapą.
By Tomekkos3n -  02 sty 2022, 20:05
 lubuskie
#288035
wojtas4589 pisze:
01 sty 2022, 9:24
Jak zmieniałeś radio z rcd300 na nowsze to pewnie trzeba zmienić kabelek od mute z dużej wtyczki pin11 do kostki Cpin 10
Miałem rcd300 mam aktualnie rns 310 . W radio są wpięte 3 kostki , jedna zielona chyba od właśnie tel . Mógłbyś podpowiedzieć który dokładnie to kabel ?
Mam dokładnie takie same kostki jak na foto w pierwszym poście . Oprócz tej niebieskiej czy co to tam jest 😁
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  02 sty 2022, 20:26
 warmińsko-mazurskie
#288036
Nie wiem czy u ciebie to jest przyczyną błędu I czy wogòle masz ten kabel, u mnie nie przepięcie tego kabla powodowało błąd, niestety nie pamiętam jaki numer i czy był to błąd w radio czy w bluetooth, w każdym razie był to błąd MUTE.
NA zdjęciu jest pinout rns310, czyli mute jest w małej kostce pin 10, w rcd300 mute jest w miejscu NC.
Obrazek
Obrazek
By Tomekkos3n -  02 sty 2022, 20:40
 lubuskie
#288037
Mam dokładnie takie same kable jak na początku posta . W tej zielonej wtyczce są tylko 2 kabelki . Błąd jest po odłączeniu fabrycznego uchwytu od telefonu . Najchętniej bym wywalił to całkowicie , ale nie wiem jak to wykodowac. Jak odznacze w Gateway telefon , to wyskakuje ze sterownik złe zakodowany … 🤷‍♂️ Czyli teoretycznie wypne kabel z dużej kostki i wepnę w mała i powinno być ok? Z drugiej strony on bije błędem chyba dlatego ze jest odpiera wtyczka od tego oryginalnego uchwytu co był na schowku , wiec może wystarczy ze wypne ten kabe z kostki , wykoduje z Gateway i wtedy zniknie ?
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  02 sty 2022, 20:51
 warmińsko-mazurskie
#288038
Ja też mam tylko kabelek przepięty, uchwyt że schowka wymontowany i wtyczki luźno leżą i błędu nie mam, żeby wykodować z gateway bluetooth to musisz odciąć zasilanie tego modułu, być może też odciąć mu kable can inaczej on się zgłasza w gatewey i będzie błąd "źle zakodowany gatewey"
...a żeby nie było za łatwo to pin jest za duży żeby go bezboleśnie przepiąć, trzeba załatwić sobie mniejszy o numerze 000979009 :)
By Tomekkos3n -  02 sty 2022, 21:00
 lubuskie
#288039
:thank_you: Jutro przepne kabel . Mam nadzieje ze zniknie błąd bo robię porządki w vcds i już tylko to i gps kłuje w oczy i nie ukrywam ze mi to podnosi ciśnienie haha . Dam znać . Dzięki

Dodano po 4 minutach 53 sekundach:
wojtas4589 pisze:
02 sty 2022, 20:51
Ja też mam tylko kabelek przepięty, uchwyt że schowka wymontowany i wtyczki luźno leżą i błędu nie mam, żeby wykodować z gateway bluetooth to musisz odciąć zasilanie tego modułu, być może też odciąć mu kable can inaczej on się zgłasza w gatewey i będzie błąd "źle zakodowany gatewey"
...a żeby nie było za łatwo to pin jest za duży żeby go bezboleśnie przepiąć, trzeba załatwić sobie mniejszy o numerze 000979009 :)
:cray2: Nie wiem czy znajdę taki pin … moze od jakiejś kostki innej z jadę , nie wiem czy u mnie na wsi gdzieś dostanę haha niby nie małe miasteczko a ze wszystkim problem :naughty:
By Tomekkos3n -  07 sty 2022, 15:21
 lubuskie
#288089
Dzięki wielkie . Przełożyłem tego pina . Błędu brak 💪 tylko teraz nie wiem czy wystarczyło go wypiąć z wtyczki czy trzeba był przełożyć do zielonej . W każdym razie zrobiłem wedle instrukcji wyżej i błędu niema wiec nie będę się już zastanawiać . Został już tylko od gps 😁
Obrazek
Awatar użytkownika
By jihaad -  07 sty 2022, 15:44
 dolnośląskie
#288090
Co za GPS masz i jaki konkretnie błąd?
Awatar użytkownika
By jihaad -  08 sty 2022, 7:08
 dolnośląskie
#288095
Mam coś podobnego (wygląda tak samo) i w RNS-315 działa poprawnie, ale błąd mimo to jest. Nie walczę z tym.
By Tomekkos3n -  08 sty 2022, 9:49
 lubuskie
#288100
jihaad pisze:
08 sty 2022, 7:08
Mam coś podobnego (wygląda tak samo) i w RNS-315 działa poprawnie, ale błąd mimo to jest. Nie walczę z tym.
:sleepy: :oops: mi chodzi żeby nie było błędu :blush: , z tej nawigacji korzystać niemam zamiaru .. zobaczymy na szczęście 30 zł to nie majątek a może ogarnie .
Awatar użytkownika
By jihaad -  08 sty 2022, 11:36
 dolnośląskie
#288102
Ja też raczej nie korzystam, ale zrozum jedno - w starym aucie w walce z błędami jesteś skazany na porażkę. Masa błędów nie ma znaczenia na pracę samochodu jako całości - pełni funkcję wyłącznie informacyjną. Tak jest w tym przypadku i tak było z błędem MUTE po starym systemie głośnomówiącym. :)
By Tomekkos3n -  08 sty 2022, 18:12
 lubuskie
#288110
A po błędzie mute śladu niema , wiec wszystko da sie zrobić jak widać :)

Jetem skazany na porażkę ? Potrzymaj mi piwo :laugh:

A tak na poważnie , to już jest ostatni błąd , lubię takie tematy i robię to z przyjemnością wiec zawsze jakieś tam wyzwanie . Kupiłem gruza do pracy , a tak się zaprzyjaźniliśmy z golfem ze już nie liczę ile w niego wkładam . :hi: