Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By mati91lv -  22 sie 2017, 14:30
 śląskie
#256036
Panowie mam pytanie czy ktoś juz był w ASO na tę przypadłość i jak to wygląda ???
Ja jestem umówiony na koniec sierpnia, a wiem, że mój ABS jest już uszkodzony, bo na śliskim wchodzi w tryb awaryjny(wyłącza się z głośnym piiiii) i raczej softem tego nie naprawią....Ciekawy jestem jak to vw załatwi i jak to u Was wyglądało
By Rutra23 -  22 sie 2017, 17:50
 wielkopolskie
#256049
Byłem na akcji przywoławczej w ASO - sterownika ABS.
U mnie w sumie prawie było ok, nie działał tempomat i "wyskakiwała" kontrola ciśnienia w ogumieniu.
Najpierw próbowali go przeprogramować, ale nie dało się i "wyskoczył" komunikat - sterownik do wymiany. Czekałem około tygodnia, wczoraj odebrałem samochód z nowym sterownikiem, wszystko "śmiga" ok.
By mati91lv -  22 sie 2017, 19:41
 śląskie
#256051
To mnie pocieszyłeś.....Gdyby u mnie tak zrobili, to byłbym jakiś tysiaczek do przodu...
Jak znam życie, to pewnie bym sknerzył na naprawę i tak bym jeździł, aż któregoś razu skończyłoby się to źle...bo awaria ABS podczas hamowania awaryjnego kończy się natychmiastowym poślizgiem tylnych kół i wtedy raczej "do widzenia"....
By 1 6 D -  22 sie 2017, 21:29
 zachodniopomorskie
#256055
Ogólnie akcja dotyczy samochodów z pompami MK60EC1 z długim kodowaniem o oznaczeniu 1K0907379AD oraz 1K0907379AE, jeśli sterownik ma błędy zasilania lub podobne to wymiana samego sterownika na 1K0907375AN lub 1K0907375AP, nie kojarzę teraz który za który idzie.
By Rutra23 -  22 sie 2017, 22:36
 wielkopolskie
#256061
W moim przypadku podjechałem do ASO wymienić olej w silniku i pan z obsługi poinformował] mnie że w połowie czerwca 2017 pojawiła się akcja serwisowa na sterownik ABS mojego samochodu. Z tego co ustaliłem to koszt samego sterownika (nowego w ASO) to 4600 zł, do tego robocizna za demontaż-montaż i programowanie, ale na szczęście wszystko na koszt producenta samochodu. :blush:
Awatar użytkownika
By Jaro -  23 sie 2017, 10:54
 śląskie
#256072
Właśnie byłem na serwisie, mam pompę z końcówka AD i łapie się na ta akcje. Wizytę mam umówioną dopiero na 4 września. Typek mi wyjaśnił ze najpierw robią aktualizacje, która ma na celu zwiększenia napięcia na sterowniku. Jeżeli po aktualizacji wyskoczą błędy odrazu to wtedy zamawiają sam sterownik i wymieniają. Wiec zobaczymy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Jaro -  23 sie 2017, 11:25
 śląskie
#256075
Mnie znów dziwi ze z jakimś większym impetem tego nie robią, hamulce to jednak najważniejsza cześć. W razie W nie możesz liczyć na pomoc elektroniki, bo momentalnie sypia się błędy i jest lipa, ale według nich jest ok można spokojnie jeździć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  23 sie 2017, 21:27
 wielkopolskie
#256084
Mettenoos pisze:Ja to w ogóle jestem mega zdziwiony, że do tak starych już aut jak Mk5 zrobili akcję przywoławczą, to jakiś ewenement :super:
Może się boją po wpadce z normami spalin :) Z drugiej strony w skali kraju/świata ile będzie nieświadomych kierowców, że ich auto ma taką akcję ;)

Po numerze VIN mogą sprawdzić czy auto się kwalifikuje?
By bigcreative -  24 sie 2017, 11:35
 wielkopolskie
#256097
Odpowiedź z serwisu aso vw

Dzień dobry.

Producent faktycznie wdrożył akcję serwisową dotyczącą aktualizacji sterownika ABS/ESP na początku lipca tego roku. Wszyscy klienci, których auto podlega akcji serwisowej powinni zostać o niej poinformowani listownie.
-- 

Pozdrawiam,

Justyna Kaczmarek

Asystentka

tel.+48 285-11-22 wew. 18

 [email protected]



 



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka