Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By LASOT-A -  03 wrz 2017, 22:14
 lubelskie
#256554
Witam i Pozdrawiam.
Jak w temacie, przyciski podsufitki nie świecą.
Gdzie szukać usterki ? :blush:
Awatar użytkownika
By LASOT-A -  04 wrz 2017, 10:11
 lubelskie
#256559
Dexter23pl pisze:A masz podświetlane? Były wersje dwie, nie podświetlane - podświetlane.
A tego nie wiem. od początku nie świeciły.
Wersja GOAL 1,4 16V 2016r. listopad :cool:

Dodano po 11 minutach 30 sekundach:
Mettenoos pisze:@Dexter23pl niech przede wszystkim kolega @LASOT-A oznajmi może, o jakie auto chodzi bo jeździ czymś innym
Już piszę:
MK5 1,4 TREND BUD- 16V GOAL LC9Z
:cool:
Awatar użytkownika
By LASOT-A -  05 wrz 2017, 14:39
 lubelskie
#256587
Cimek pisze:Listopad 2016? Nieźle :cool:
He he 2006 oczywiście :cool:

Dodano po 5 minutach 12 sekundach:
Cimek pisze:TREND jest tu chyba kluczem. Widocznie nie jest wyposażeniem. W kodach wyposażenia jest chyba wpisany ambientelight
O to lipa. A jest jakiś sposób to zasilić żeby świeciło bo może diody tam są. Tylko jak to zdjąć żeby nic nie połamać?
Awatar użytkownika
By Cimek -  06 wrz 2017, 9:13
 opolskie
#256634
@LASOT-A kup lampkę z diodami. Właśnie, masz podświetlenie konsoli środkowej z lampki? Przyciski są podłączone (niezależne od wersji wyposażenia ) do oświetlenia wnętrza. Działa Ci podświetlenie innych guzików?
Awatar użytkownika
By LASOT-A -  06 wrz 2017, 10:09
 lubelskie
#256638
Cimek pisze:@LASOT-A kup lampkę z diodami. Właśnie, masz podświetlenie konsoli środkowej z lampki? Przyciski są podłączone (niezależne od wersji wyposażenia ) do oświetlenia wnętrza. Działa Ci podświetlenie innych guzików?
Wszystkie inne podświetlenia działają, zarówno konsoli środkowej jak i innych przycisków. Nie mogę tylko znaleźć instrukcji jak wyjąc lampkę z przyciskami od podsufitki. A nie chcę nic połamać przy zdejmowaniu lampek z przyciskami. Pozdrawiam.
By wojniz -  12 sty 2019, 20:06
 podkarpackie
#270907
Pozwolę sobie odkopać, bo temat wydaje się właściwy.

Zauważyłem ostatnio, że przestają mi świecić przyciski w podsufitce i podświetlenie ambiente (te dwie śmieszne czerwone diody). Muszę wtedy wyłączyć światła w samochodzie (pokrętło na pozycję 0) i ponownie włączyć. Wtedy chwilę te przyciski w podsufitce poświecą. Co może być przyczyną takiego zachowania?

Myślałem, że może gdzieś wtyczka nie łączy w lampce podsufitki, ale po wypięciu i ponownym wpięciu, podświetlenie przycisków nie wróciło (wypinałem wtyczkę, gdy miałem zanik tego podświetlania - samochód był włączony). Dopiero, jak wyłączyłem światła w samochodzie i ponownie włączyłem. Tak, jakby brakowało zasilania, na te przyciski.

Czy zasilanie przycisków w podsufitce jest niezależne, od zasilania lampek w podsufitce? Jeżeli tak, to mógłby ktoś poratować schematem, jak to zasilanie jest realizowane?

Edit:
hmm, właśnie odkryłem, że gaśnie mi też podświetlenie przycisków regulacji wysokości świateł i regulacji podświetlenia, oraz częściowo podświetlenie włącznika świateł (gasną oznaczenia ustawień świateł, ale samo pokrętło się swieci)
By Pablo -  18 sty 2019, 22:28
 małopolskie
#271052
Na bank żarówka popielniczki. Ja się niedawno na to złapałem. Cóż w moim przypadku to chyba skleroza ;-)
By Cinek4E44 -  11 lut 2019, 19:49
 dolnośląskie
#271725
Witam mam podobny problem z podświetleniem ambition wszystko świeciło ale po podłączeniu przycisku SET tego od kół wszystko jest inaczej jak zapałem światła to wszystko świeci OK ale mijają 3 sekundy i wszystko gaśnie czyli podświetlanie przycisków ESP i SET oraz awaryjne pokrętło od regulacji świateł i popielniczka. Co może być przyczyną przycisk SET podłączony według schematu na forum.