Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By ozzi -  11 lis 2017, 8:59
 pomorskie
#258735
Cześć
Dwa tygodnie temu padł mi akumulator skończyło się na tym że wspomaganie działało w trybie awaryjnym (50% mocy?)
pojechałem do elektronika bo myślałem że 15 min adaptacja i po sprawie. Podpinał dwa komputery bosha i jeszcze jeden oczywiście nie udało mu się zrobić adaptacji skończyło się na tym że wspomaganie przestało działać całkowicie. Wczoraj odebrałem auto od mechanika twierdzi że uszkodzony jest czujnik (nie chce pomylić nazwy) który osadzony jest na stałe w silniku wspomagania. Coś nie chce mi się wierzyć że mam takie szczęście że akurat teraz to padło skoro nawet po wariacjach z akumulatorem działało na połowie mocy

Miał ktoś podobny problem? Czy czujnik ABS może mieć na to wpływ? Mechanik wczoraj wymienił ponoć :) w drodze do domu jednak okazało się że dalej zapalają się kontroli abs i esp no ale było już za późno żeby się cofać - muszę czekać do poniedziałku ...
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  11 lis 2017, 9:58
 śląskie
#258737
Tematów jest od groma na forum o tym.
Jeśli uszkodzony jest czujnik abs lub pierścień magnetyczny na którejś z piast to choc byś na głowie stanął to adaptacji kręceniem kierownica nie zrobisz jak i pod kompem.
Chyba ze sprzętem diagnostycznym po prostu wklepiesz mu ze adaptacja zakończona ale to nie da za dużo bo podczas jazdy znów się zapali.
Najlepiej byłoby wiedzieć konkretnie kod błędu bo teraz to wróżenie z gwiazd.