Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#259351
Cześć wszystkim.

Może opiszę problemy od początku bo mogą być ze sobą powiązane. Od ponad roku nie działał mi tempomat. Jakieś trzy miesiące temu byłem w stanie włączyć go o dziwo podczas trasy. Po jakimś czasie jednak ponownie już nie działał.
Od tamtej pory minęły jakieś dwa miesiące.

Miałem problemy z nawiewem od tamtego roku, przepala się ciągle rezystor. Z tego co rozumiem jeżeli ciągle się przepala rezystor to wina leży w silniku dmuchawy. Co dziwne natomiast gdy zaczęły się chłodniejsze dni zacząłem używać nawiewu na 4 biegu (bo oczywiście na mniejszych nie będzie działać dopóki nie wymienie rezystora). Lecz i nawiew zaczął szwankować. Nie działał mi a po jakimś czasie znów zaczął by ponownie przestać na amen. To samo nagle z zasilaną kamerką z gniazdka 12V oraz z urządzeniem do bezprzewodowego odbierania telefonu. Przy włączaniu silnika oba te urządzenia zawsze się włączały, ale od początku problemów potrafiły gasnąć lub restartować się podczas jazdy. Po jakimś czasie też przestały działać kompletnie. Cała reszta elektroniki działa.

Brak zasilania w: zestaw bezprzewodowy bluetooth, nawiew na każdym biegu, przednie i tylne spryskiwacze wycieraczek, tylne wycieraczki. Prawdopodobnie też ogrzewanie tylnej szyby.

Na zagranicznym forum przeczytałem że ktoś miał podobny problem i pomogła mu wymiana przekaznika o numerze 100 w skrzynce z bezpiecznikami znajdującej się w silniku. Kupiłem identyczną i po wymianie jest bez zmian.

Nie mam pojęcia co dalej. Sprawdzałem też bezpieczniki od strony drzwii kierowcy i żaden nie wyglądał na przepalony.