Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By damagus -  28 lis 2017, 15:33
 śląskie
#259471
Witam wszystkich.

Chciałem zmienić swój panel klimatronika na trochę nowszy, ale jednak nadal z MK5. Mój oryginalny panel to 1K0 907 044 L. Chciałem zmienić go na 1K0 907 044 BS. Oryginalny panel jest z roku 2004, zaś nowy z 2007. Problem polega na tym, że po podłączeniu go coś dzieje się jakby z lewą stroną systemu wentylacji. Nadmuch nie potrafi ustawić stabilnej prędkości obrotowej i słychać oraz czuć, że przyśpiesza i zwalnia co chwilę, z prawej zaś strony wszystko jest w porządku. Na oryginalnym panelu problem oczywiście nie występuje. Przetestowałem to na dwóch panelach i na obu jest ten sam problem. Błędów w VCDS brak. Czy trzeba coś przerobić w instalacji, czy może oba panele, które testowałem są uszkodzone? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By damagus -  28 lis 2017, 19:20
 śląskie
#259488
Jedyny błąd jaki był po podłączeniu to w silniku:
Kod: Zaznacz cały
1 Fault Found 
18043 - Powertrain Data Bus
P1635 - 000 - Missing Message from A/C Controller - Intermittent
Natomiast po skasowaniu nie pojawił się na nowo, aczkolwiek chwilę po tym przepiąłem panel z powrotem na stary. Innych błędów nie było.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 lis 2017, 19:34
 śląskie
#259490
A może błąd pokazuje się po wpięciu starego zamiast nowego.
ogólnie panele z ECON <-> AC nie są p&p zamienne.
Zamieniając na nowszy z AC trzeba wymienić kanał ssący na taki z jednym silnikiem a dwoma klapkami.
W ECON masz dwa silniki i dwie klapki.
Ale nie ma to raczej wpływu na nie równą prace siły nadmuchu z jednej tylko strony.
Awatar użytkownika
By damagus -  28 lis 2017, 19:39
 śląskie
#259491
Na pewno błąd nie występuje na starym panelu, bo teraz po jego wpięciu jest czyściutko. Wsadziłem jeszcze dla testu panel z Passata 3C0 907 044 CB i tutaj oprócz wiadomo błędu z czujnika powietrza wyrzuca błąd błędu silniczka V213, czyli tego którego nie ma w Golfie, żadnych innych błędów a problem z nadmuchem ten sam.
By 1 6 D -  02 sty 2018, 16:39
 zachodniopomorskie
#260631
Nie we wszystkich panelach jest konieczność zmiany kanału, panel z mojego auta a w adaptacjach ustawianie czy jest starszy czy nowszy kanał ssący. Nie pamiętam w tej chwili numeru.