Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By masteri -  06 gru 2017, 8:05
 małopolskie
#259836
Cześć,
Mam problem z tylnymi swiatłami w Mk5 Variant. Podczas aktywowaniu świateł dziennych (z swiateł mijania) coś niestety musiałem zrobić żle, ponieważ aktualnie zamienione są z tyłu światła przeciwmgłowe oraz cofania (prawdopodobnie wersja GB). Jak mozna to zmienić.
Niestety zauwarzylem ten problem bardzo póżno, dlatego nie zachowałem orginalengo kodowania. Aktulane kodowanie moge odczytać dopiero jutro, dlatego pytam żeby się ewentualnie przygotować do operacji.
By masteri -  07 gru 2017, 8:09
 małopolskie
#259878
więc tak:
program: VAG CAN Pro.
Przeszedłem do centralnej elektryki BIT [09]
Wykonałem nastepujace kroki:
1. Aktywujemy BAJT 0 BIT 4 (Światła do jazdy dziennej Ameryka Północna)
2. Jezeli chcemy zmniejszyc natęzenie światła do jazdy dziennej to przechodzimy do BAJTU 8 i zmieniamy tam % natęzenie świecenia żarówek

i wydaje mi sie że poprełnilem błąd w punkcie drugim. Jak tylko mi sie uda to przesle zrzut ekranu z aktualnego stanu.
By masteri -  07 gru 2017, 21:06
 małopolskie
#259894
Ok, w sterowniku centralnej elektryki BIT [09] w BAJCIE 8 jedynkami są aktualnie BIT 3 i 5. Po zmianie jedynek na BIT 3 i 6, światła działają prawidłowo. Niestety padła mi bateria w laptopie podczas pracy wiec nie mam dokładniejszego zapisu.