Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Piotrek1255 -  18 mar 2018, 16:02
 małopolskie
#262979
Witam Serdecznie. Niestety nie znalazłem podobnego tematu. Otóż wymieniałem Can Gateway ponieważ zmieniałem radio na rcd330. Wszystko jest w porządku jednak po wymianie Gatewaya zaświeciła się kontrolka od świateł na zegarach. Sprawdziłem wszystkie światła i nie działa światło cofania. Po wymianie Cana oczywiscie przepisałem liste połaczeń oraz Blok 07. Co może być przyczyną błędu tej żarówki? Z góry dziękuje za wszystkie porady
#263000
Piotrek1255 pisze:
18 mar 2018, 16:02
wymieniałem Can Gateway
masz na pewno zakodowane pod ruch prawostronny? Bo w ruchu lewostronnym światło cofania i przeciwmgłowe są umieszczone odwrotnie i wówczas nie będzie działać


Obrazek


sprawdzałeś czy prąd dochodzi do żarówki cofania?

Cimek pisze:
18 mar 2018, 22:09
Światła to raczej bord. Sprawdź czy nie masz zakodowanego anglika. Światła ogólnie działają (wsteczny-mgielny)?
w Bordzie masz niewiele działań dotyczących światła cofania, jedynie wybór jedno lub dwa światła, powinno świecić bez względu na kodowanie
#263024
Piotrek1255 pisze:
19 mar 2018, 16:16
Rzeczywiscie było tak jak mi napisałeś Kolego przestawiłem to jednak dalej brak światła cofania i przeciwmgielnego :(

Dodano po 2 godzinach 2 minutach 43 sekundach:
Napięcie w tylnej żarówce światło cofania
Sam napięcia nie sprawdzisz bo jeśli nawet dochodzi a nie świeci to bord po chwili odcina. Ktoś musi włączyć wsteczny a drugi od razu musi sprawdzić napięcie