Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By ArturoDeniro -  09 cze 2018, 21:17
 mazowieckie
#265576
Witam ,
Mam problem z wycieraczkami i jeśli ktoś byłby wstanie odpowiedzieć na kilka moich pytań byłbym wdzięczny. Problem ten dotyczy przedniej wycieraczki. Walczę z nią już dobry miesiąc.... :box: :box: A mianowicie sytuacja wygląda następująco: Tylne wycieraczki + spryskiwacz działa bez zarzutu, przednie spryskiwacze działają i pióra również chodzą lecz kiedy chce włączyć same wycieraczki to nie działa. Wyciągałem za każdym razem manetkę z wycieraczkami czyściłem te styki po których jeżdżą elementy ruchome. Po włożeniu działają one prawidłowo dzień ? pół dnia? Dziś włożyłem inna manetkę ze starszego modelu to działają tylko: tylne wycieraczki + spryskiwacz, przód tylko ze spryskiwaczami. Naczytałem się sporo artykułów i nie spotkałem takiego problemu także zwracam się do was i liczę na pomoc.
1. Czy jeśli nie pokazuje mi na desce że mam otwartą klapę przednia to wycieraczki przy spryskiwaczach powinny działać ?
2. Czy może być to wina styków albo jakiegos kondensatora na płytce ABS+PC pod kierownica która ma wejścia do wycieraczek ?
3. Czy jest to wina silnika ? (podczas spryskiwania szyby wycieraczka prawidłowo działą)
4. Lepiej jechac do elektryka ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 cze 2018, 12:19
 pomorskie
#265606
Mettenoos pisze:
09 cze 2018, 23:24
ArturoDeniro pisze:
09 cze 2018, 21:17

1. Czy jeśli nie pokazuje mi na desce że mam otwartą klapę przednia to wycieraczki przy spryskiwaczach powinny działać ?
Nie powinny działać, może masz uszkodzony mikrostyk przedniej maski ?
Chyba źle odczytałem twego posta, jak nie pokazuje to powinny działać, jak masz otwarta maskę to nie powinny działać
Awatar użytkownika
By Arthur_gti_ed30 -  10 cze 2018, 22:43
 pomorskie
#265627
Przepraszam że się wtrącę ale stawiam na problem z manetką która wysyła sygnał do wycieraczek ,styki w silniku są tak skonstruowane aby wycieraczki po ich włączeniu czyli daniu im sygnału startu wykonały pełny cykl czyli poszły w górę i wróciły do dołu przy czasowym robi to już moduł a przy spryskiwaniu szyby dostają sygnał automatycznie więc skoro tak działają a bez sprysku nie to problem tkwi w manetce, miałem taki problem z kierunkami po czyszczeniu styków dzień dwa dobrze i problem znów wracał wymiana manetki i po kłopocie
By ArturoDeniro -  11 cze 2018, 9:17
 mazowieckie
#265636
Nawet jeśli założyłem inna manetkę (ze starszego modelu) i sytuacja się powtarza ?

Dodano po 7 minutach 1 sekundzie:
Bo kupić nowa manetkę to nie problem tylko szkoda kasy jak stawiam że ta działa
By Pietras -  14 lip 2018, 20:15
 wielkopolskie
#266661
Witam wszystkich forumowiczow😁. W golfie mialem wymieniany mechanizm wycieraczek wraz silniczkiem. Zamowilem silniczek lecz okazalo sie ze ma inna kostke(mial na 5pinow) a ja potrzebuje 4 piny. W tym momencie mam juz silniczek pasujacy na 4 piny. Problem polega na ukladzie kabli w kostce. Kabli jest 4. Ktory jest 1, ktory 2 i tak dalej. Moze ktos posiada fotke?Na kostce jest numeracja. Z gory wielkie dzieki. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By pitt52 -  26 lut 2020, 21:14
 śląskie
#280209
Pozwólcie, że poruszę tutaj swój problem z wycieraczkami przednimi w Plusie. Od kilku miesięcy miałem dziwny objaw w czasie jazdy a mianowicie włączały mi się same wycieraczki. Po wykonaniu jednego obrotu nic się dalej nie działo i wycieraczki normalnie pracowały aż do ostatniej soboty. Byłem daleko od od domu a gdy zaczęło kropić chciałem przetrzeć szybę a tu zonk. Wycieraczki ani drgną. Spryskiwacze przedniej i tylnej szyby działają, tylna wycieraczka też. Sprawdziłem bezpiecznik i jest ok. Dorze, że dalej nie padało to jakoś objechałem. Po powrocie podłączyłem vcds-a i wyskoczyły dwa błędy: 00153 i 02071 - V216 uszkodzony silnik wycieraczki lewej i coś z jakimś modułem, ale już nie pamiętam. Wracają po wykasowaniu. Sprawdziłem jeszcze mikrostyk maski i był tam przerwany kabelek, który naprawiłem ale dało to jedynie taki efekt, że odżyła kontrolka otwartej maski. Nie wiem, czy dobrze to zrobiłem ale wymontowałem cały mechanizm i sprawdziłem silnik nam krótko. Nie ruszył. W kostce silnika jest napięcie tylko na jednym, brązowym przewodzie. Dalej wiązka jest zaizolowana i wchodzi gdzieś w gródź. W środku nie wiem, gdzie grzebać tak więc proszę o pomoc. Który przekaźnik jest od wycieraczek przednich?
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  26 lut 2020, 22:07
 warmińsko-mazurskie
#280212
pitt52 pisze:Który przekaźnik jest od wycieraczek przednich?
Dwa po prawej na dole w bordnetz 404

Dodano po 9 minutach 5 sekundach:
Tylko nie wiem czy one mają coś wspólnego z zasilaniem, pamiętam że jak je u siebie wyjąłem to nie działały mi spryskiwacze, a Tobie działają także raczej to nie w nich problem.

Dodano po 3 minutach 38 sekundach:
Obrazek
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 lut 2020, 21:08
 śląskie
#280221
Zasilanie ma byc cały czas na wtyczce.
Brązowy to masa. Czewony plus.
Cienki to jest sterowanie elektronika w tym silniku idące z borda.
Pewnie sie zatarl mechanizm i przepalił sie bezpiecznik chyba 30A co jest w skrzynce bezp pod maską.
Awatar użytkownika
By pitt52 -  28 lut 2020, 18:44
 śląskie
#280232
Dzięki serdeczne za pomoc. Check lista przedstawiona wyżej jest fajna i prawie całą ją przerobiłem. Dexter23plod bezpiecznika zacząłem poszukiwanie problemu i oczywiście jest sprawny jak i pozostałe. Mam natomiast masę sprawną, ale nie mam napięcia na czerwonym przewodzie! Szukałem przerwy, gdzieś na przewodach wchodzących pod skrzynkę bezpieczników i przy bordnetz, ale tam nic nie widać, bo przewody idą do wiązki i tyle. Jutro walczę dalej. Powiedzcie mi jeszcze, czy da się sprawdzić silnik "na krótko"? Próbowałem, co prawda to zrobić, ale nie wie czy dobrze, bo elektryka nie jest moją mocną stroną. Podłączyłem napięcie do wtyczki silnika a następnie wzbudzenie do jednego z tych cieńkich kabelków jak i drugiego i zero reakcji. Przyszło mi jeszcze na myśl sprawdzić manetkę tj. jej połączenia.