Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Patryk1 -  21 cze 2018, 22:29
 spoza Polski
#265947
Cześć, mam taki problem z moim golfem. Jakiś czas temu miałem zwarcie instalacji przy zamykaniu maski, złamały się przewody od podgrzewanych spryskiwaczy, samochód przestał odpalać, popaliło i potopiło niektóre przewody.
Aktualnie samochód ma ogarniętą wiązkę, odpala jeździ, ale jest kilka problemów. Nie działają
- abs
- świeci się kontrolka ręcznego
- brak wspomagania
- nie działa prędkościomierz
- wskaźnik paliwa opadł
- nie działają czujniki parkowania
- temperatura zewnętrzna jest cały czas na minusie tylko zmieniają się wartości
na fisie zamiast ilości km do przejechania są tylko - - - -, jedyne co pokazuje to czas pracy samochodu.
Będę wam bardzo wdzięczny za każdą pomoc i pomysł trzeba zrobić. Bo już mam dość tego auta, odkąd trafił w połowie marca na wymianę silnika, który jak się okazało miał klejony blok to jeździłem nim niecałe 4 dni...
A dzisiejszą wisienką, na torcie była paleta i kawał blachy, które od wiatru poleciało mi na samochód pod warsztatem, rysując zderzak...
By kuba94 -  21 cze 2018, 22:58
 pomorskie
#265950
A co pokazuje vcds po podłączeniu .Druga rzecz ze podgrzewane dysze spryskiwaczy (te w masce) są podłączone do minusa i dalej w skrzynce do + w skrzynce bezpieczników w kabinie po stacji . W spryskiwaczach jest i bimetal a to wszystko idzie przez bezpiecznik . Wiec przy zwarciu wywal bezpiecznik . Podejrzewam ze ktoś robił rzeźbę w instaluj z tak to zwarcie i te obecne problemy. 1 rzecz podłączyć pod vcds i schemat w rękę i sprawdzać czy wszystko podłączone jak powinno być
By Patryk1 -  21 cze 2018, 23:26
 spoza Polski
#265952
Dzięki wielkie za odpowiedź :)
Ogólnie było tak że w dniu odbioru auta z wymiany silnika, tak samo przy zamykaniu maski pokazało sporo różnych błędów ale wtedy spaliło tylko bezpiecznik z tego co pamiętam 5 amper odpowiedzialny za te wszystkie rzeczy. A kilka dni później niestety wywaliło więcej bezpieczników, i potopiło wiązkę.
Obrazek
Obrazek
Najpóźniej do poniedziałku sprawdzę błędy przez vcds