Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Spyrek -  13 wrz 2018, 22:52
 śląskie
#268132
Witam,
od jakiegoś czasu zmagam się z problemami z elektryką w golfie V TDI BXE 105 KM
1. Przestały działać kierunkowskazy, ale po przeczyszczeniu złącza manetki udało się to jakoś naprawić, ale po minimalnym wysunięciu modułu w dół robi się minimalna przerwa i kontakt się gubi. Jeśli poprawa pinów nie pomoże to skończy się na wymianie manetki, ale jest jeszcze jeden problem z tym modułem, a konkretnie czujnikiem skrętu. VCDS pokazuje błąd czujnika, który po kalibracji znika i pokazuje prawidłowo kąt skrętu do czasu aż minimalnie się ruszy modułem lub dotknie wiązki od wtyczki do tego modułu. Czasami pojawia się błąd odnośnie stacyjki (terminal 15, zacisk S, coś takiego, dokładnie nie pamiętam), ale nie pojawia on się w momencie kiedy reszta przestaje działać. Utrata kalibracji czujnika skrętu jest często powiązana z błędem utraty komunikacji z modułem kierownicy J527.
Przewody przejrzane, tyle ile dało się sprawdzić, brak uszkodzeń. Luty w złączach modułu kierownicy poprawione. Wtyczki potraktowane kontakt sprayem. Czy tutaj zdarzały się jakieś typowe usterki? Wymiana po kolei wszystkich części będzie kosztowna, a nie wiadomo czy przyniesie jakiś efekt.

2. Kolejny problem to błąd komunikacji modułu komfortu(za schowkiem) z bramką CAN pod kierownicą. Błąd pojawia się niezależnie od deszczu, ewentualnie zmiany temperatury mogą mieć na to wpływ. Dodatkowo utrata połączenia wyzwala fabryczny alarm(źródło wyzwolenia 18 czyli can gateway). Czasami nie można zamknąć auta z pilota, dopiero po jakimś czasie się udaje. Bateria w kluczyku wymieniona, kostki potraktowane kontakt sprayem.

Dodatkowo jakiś czas temu pojawił się problem ze zbyt wysokim poborem prądu, przy wyciąganiu bezpieczników wyszło, że to ten od klaksonu i radia, ale tutaj to może mieć związek z samym radiem, bo fabryczne jest wymienione na pioneera, w którym może się włączać tryb demo. Wcześniej nie było z tym problemów.
Wiem, że jakieś bramki can miały problem z usypianiem radia.

Czy ktoś zmagał się z podobnymi problemami? Może są jakieś typowe usterki gdzie wiązki lubią pękać albo dostaje się woda.

Skany z vcdsa dorzucę jutro.