Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By lasek -  07 paź 2018, 12:12
 dolnośląskie
#268542
Witam,
posiadam pewien problem w moim golfie. Auto posiadam od ponad trzech lat i do tej pory nie udało mi się ustalić o co tak naprawdę chodzi.
Podczas odpalania samochodu licznik potrafi piszczeć. 3 krótkie sygnały dźwiękowe i nic więcej. Żadnego błędu, kontrolek, niepoprawnej pracy - czegokolwiek. Starałem się znaleźć jakiś wspólny mianownik, lecz takowego nie znalazłem. Zimny lub ciepły silnik, odpalenie po krótszej lub dłuższej jeździe, ciepło czy zimno na dworze - nic. Dodam, że piszczenie potrafi powtarzać się przez kilkanaście odpaleń pod rząd po czym przestać na jakiś czas i nie dać o sobie znać. Potrafi też zapiszczeć przy jednym odpaleniu po przerwie i znów przestać.
Link do nagrania z dzisiejszego odpalenia, udało mi się złapać piszczenie przy dwóch odpaleniach. Po wyjechaniu z garażu i ponownym odpaleniu już nie zapiszczał.
Może ktoś z Forumowiczów miał podobny przypadek lub wie co to, dlaczego i gdzie?
Dzięki za odpowiedź
https://youtu.be/4RpbH1vUn1I
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 paź 2018, 13:28
 pomorskie
#268546
Uzupełnij płyny pod maks zwłaszcza chłodzący. Kontrolkę niezapiętych pasów masz dezaktywowaną? Spróbuj ją aktywować i zobacz czy będzie zmiana

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
Pokaż kodowanie licznika
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  07 paź 2018, 20:13
 dolnośląskie
#268559
Szukam przyczyny dlaczego licznik piszczy. Jeśli bez hamulca piszczy również to może ktoś coś z nim kombinował. Może któraś kontrolka się nie wyświetla. Trzeba sprawdzić przez vcds czy wszystkie się zaświecają

Dodano po 3 minutach 7 sekundach:
A dlaczego ikonka kierownicy podświetla się na czerwonono i gaśnie :hmmm:
Wg mnie sygnał pojawia się dokładnie wtedy gdy zaświeca się ikonka kierownicy
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 paź 2018, 20:38
 pomorskie
#268560
coś może być na rzeczy @A-R-T-U-R :ok:

zobaczćie jak tutaj zachowuje się kontrolka układu wspomagania kierownicy, kontrolka pasów również jest



@lasek na pewno żadnych błędów nie ma? Podpinałeś go kiedykolwiek pod VCDS-a?
By lasek -  07 paź 2018, 22:08
 dolnośląskie
#268562
Zawsze odpalam na ręcznym :)
Co do kontrolki to nie mam pojęcia dlaczego się świeci. Świeci się za każdym razem kiedy odpalam. VDS był podłączany wielokrotnie, nie było w nim błędu.
Może to być związane z brakiem odpowiedzi z czujnika związanego z kontrolką? Tylko czy nie zostałby po tym ślad?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  07 paź 2018, 23:24
 dolnośląskie
#268563
Jest ewidentny błąd związany z kierownicą. Wpomaganie czujnik kąta skrętu, taśma, nie wiem. Trzeba szukać w tym kierunku...
Jak odpalasz auto to poczekaj aż wszystkie kontrolki zgasną. Spuść ręczny.

Dodano po 8 minutach 11 sekundach:
Nie masz ikonki od immo na liczniku jak przekrecasz zapłon
By lasek -  08 paź 2018, 18:59
 dolnośląskie
#268582
A przepraszam, mój błąd. Dzisiaj miałem okazję trochę pojeździć i czekałem dłużej z odpaleniem. Rzeczywiście licznik piszczy tylko, gdy pojawia się czerwona ikonka.