Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#270934
Witam.
Od razu zaznaczam, iż problem nie dotyczy wariujących szyb - gdyż taki temat już jest.

Opiszę problem krótko.
Drzwi prawy tył, brak łączności z VCDS, nie działa szyba, zamek, podświetlenie oraz podświetlenie przycisku.
Drzwi lewy tył, wszystko działa prócz opuszczania/podnoszenia szyby.

Prawa strona nie działała i przy sprawdzaniu napięcia w słupku zwarłem przypadkowo 2 piny i z lewej strony zgubiło się podnoszenie/opuszczanie szyb.
Wiązki sprawne, moduły drzwi sprawne - podejrzewam, że problem leży gdzieś głębiej - moduł sterowania u kierowcy, bord?
Może ktoś miał taki problem, proszę o pomoc :)
#270949
Cimek pisze:
14 sty 2019, 21:33
@Niecik To jeszcze skan, może kodowanie się rozstroiło. Jak dobrze pamiętam , to w przednich drzwiach zakodowany jest tył. Z przodu kable sprawdzone?

Właśnie od strony kierowcy sprawdziłem, została mi strona pasażera do zrzucenia i diagnozy. Czyli jutro mam do przejrzenia kodowanie drzwi przednich. Dzięki za pomoc póki co :)
#270950
yox2014 pisze:
14 sty 2019, 19:28
... kable w przelotkach sprawdż i autoscan wklej
@Niecik mimo wszystko zrobiłbym to co kolega wyżej napisał


"zgubienie" kodowanie jest tutaj najmniej prawdopodobne. Choć dokładnie nie pamiętam rozpiski ale czy bezpieczniki sprawdzałeś? Objawy mimo wszystko wskazują na połamane kable, piszesz że sprawdzałeś + a masę?

Cimek pisze:
14 sty 2019, 21:33
w przednich drzwiach zakodowany jest tył
tylne drzwi kodujesz osobno przecież chyba że 3 drzwiowy wówczas tylne nie mają sterowników :pepsi:
ale fakt, coś tam było chyba że koduje się w sterowniku kierowcy że 5 door
#270953
Tez myślałem ze to będzie to wiązka. Podłączyłem wiązkę do drugich drzwi i wszystko działało elegancko. Wiec problem leży albo w gnieździe w słupku albo gdzieś wcześniej. (Tak mi się wydaje).

Dodano po 13 godzinach 48 minutach 21 sekundach:
Obrazek

Jest 12v między masą a plusem (sprawdziłem żaróweczka). Zasilanie na głośnikach jest.
Taki błąd mam jedynie w vcds (prócz błędu o braku łączności z drzwiami). Zaczyna mi już brakować pomysłów dlaczego to nagle się mogło tak przestać działac. Da się przywrócić borda do ustawień fabrycznych a później sobie aktywywowac po kolei wszystko ?