Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#272870
MambosMia pisze:
22 mar 2019, 17:17
Wyprostuj koła równiutko na prosto, następnie odepnij akumulator na 15 min. Po 15 minutach podłącz akumulator. Jeśli zostanie sama ikonka "wspomagania" to znak że akumulator jest słaby, ale przejażdżka do 5km powinna pomóc i kontrola winna zniknąć.
Nic by to nie dało bo chyba wpialem jednak źle bezpiecznik pozycja nr 20 to
20 - Sterownik ABS z EDS 5A. A ja ten bezpiecznik wpialem w pozycje nr 11🙈🤦🤦🤦 , zapewne gdyby nie to to wasze rady by sie sprawdziły z adaptacja wspomagania ale tu przyczyną była.zupelnie.inna bo był.komputer rozkodowany właśnie przez ten brak bezpiecznika w poz nr 20 i nie.mialo jak na nowo zczytac danych. . Dziękuję za dobre intencje każdemu z osobna
Awatar użytkownika
By jihaad -  23 mar 2019, 8:21
 dolnośląskie
#272881
Szkoda, że nie napisałeś dobrze pierwszego posta, bo kluczowe było WYCIĄGNIĘCIE bezpiecznika, a nie włożenie go w inne miejsce. Poza tym wydaje się, że po uporządkowaniu bezpieczników wszystko pogasłoby samo.
Awatar użytkownika
By jihaad -  23 mar 2019, 11:21
 dolnośląskie
#272887
Pewności nie mam, ale chyba tylko kontrolka poduszki wymaga "zgaszenia" za pomocą interfejsu. Wszystko inne zgaśnie samo po ustaniu przyczyny.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  23 mar 2019, 17:08
 dolnośląskie
#272897
jihaad pisze:
23 mar 2019, 11:21
Pewności nie mam, ale chyba tylko kontrolka poduszki wymaga "zgaszenia" za pomocą interfejsu. Wszystko inne zgaśnie samo po ustaniu przyczyny.
Tylko poprzez interfejs zlikwidujesz blad poduszki. Chyba ze uszkodzone sa kable/wtyczki to wtedy i interfejs nie pomoze
Awatar użytkownika
By jihaad -  23 mar 2019, 19:01
 dolnośląskie
#272904
A-R-T-U-R pisze:
23 mar 2019, 17:08
Tylko poprzez interfejs zlikwidujesz blad poduszki. Chyba ze uszkodzone sa kable/wtyczki to wtedy i interfejs nie pomoze

Dokładnie tak napisałem. Wątpliwość mam tylko czy to jedyny przypadek, który wymaga interfejsu. Chyba tak... :)