Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By MambosMia -  08 kwie 2019, 18:05
 śląskie
#273271
Witam, mam problem dotyczący czujników temperatur :censored:
Na liczniku MFA temperatury wskazań to ,,---'' nie zależnie czy to Celsjusze czy Fahrenheit, a gdy podepnę pod komputer to pokazuje temperaturę zewnętrzną 215*C
Został wymieniony: czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik temperatury cieczy chłodzącej x2 (przy głowicy i chłodnicy).
Klima została nabita do pełna, raz chłodziła raz przestawała, a na dzień dzisiejszy w ogóle nie chce ruszyć, świeci się tylko dioda przy AC że klima niby "chodzi". Przypuszczam, że to przez czujniki temperatur.
Styki przy czujnikach wyczyszczone, czujnik temperatury wewnętrznej również wyjęty, przeczyszczony nic to nie dało. Wyłączenie akumulatora również nic nie daje, a z problemem borykam się od początku kupna auta :oops:
MFA jest z 2007r. wyjęty został licznik, sprawdziłem piny - wszystkie wpięte.
Ktoś ma jak pomóc? Nie chcę niepotrzebnie wyrzucać kasy..

Dodam iż jest to golf 5 rabbit
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  08 kwie 2019, 20:33
 śląskie
#273279
Przewody od czujnika temp koło rejestracji ida bezpośrednio jedynie do wtyczki licznika.
Wykręc aku i podstawe . sprawdź stan wiązek. Podobno tam często ulegają przetarciu itp. Zmierz miernikiem przejście przewodów wtyczka licznika a wtyczka czujnik.
Awatar użytkownika
By MambosMia -  08 kwie 2019, 21:25
 śląskie
#273282
Dexter, czy owe przewody mają te same kolory co przy wtyczce?
Skan wrzucę jutro wieczorem, popołudniu podziałam w tej wiązce przy AKU.

Dodano po 20 godzinach 13 minutach 11 sekundach:
Jest przejście na przewodach: styki czujnika przy wtyczce -> styki które wchodzą do kabiny (deska rozdzielcza) dalej brak dostępu, przejście jest również na wtyczce licznika.
Przy klimie jest błąd przekaźnika. Który przekaźnik jest odpowiedzialny za klimatyzację (manualna)?

Dodano po 17 minutach 44 sekundach:
Kostka czujnika temperatury zewnętrznej jest nieoryginalna, posiada inne przewody niż winna mieć. Oryginalne przewody to żółty + brązowy. Czy może to być wina kostki (wtyczki)? Jeśli tak, czy jest gdzieś katalog/nr owej wtyczki?
Awatar użytkownika
By MambosMia -  10 kwie 2019, 19:48
 śląskie
#273346
Czujnik temperatury jest kupiony nowy, taki jaki powinien być. Więc jak już to wtyczka :thank_you:

Zamówiłem nową wtyczkę aktualna tj 1J0973702 FEP 6/7, a ma przyjść o tym samym numerze tylko FEP 2/2 - może tu tkwi problem :szok: . Dojdą mi również przekaźniki 100 7M0951253A odpowiedzialne między innymi za klimatronik. Wymienię jedno, później drugie i zobaczymy czy pomoże :roll: :oczko: