Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By emq3 -  27 sie 2017, 17:38
 małopolskie
#256238
Witam.
Mój bordnez obsługuje Xenony ale mam zwykłe lampy. Chcę kupić HID-y i pytanie czy muszą być z CAN BUSEM czy kupić bez i będzie śmigać gdy je aktywuje VCDS-em? :roll:
By CVKIER -  11 mar 2018, 23:32
 pomorskie
#262795
Witam. Po wymianie modułu w golfie z 07r podczas włączania świateł strasznie wariują (dyskoteka - Mam nadzieję że wiecie o co chodzi). Moje pytanie brzmi jak zakodowac takie światła w VCDS (słyszałem że tak trzeba i dodam to jestem w tym zupełnie zielony więc proszę o odrobinę wyrozumiałości).

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

By CVKIER -  12 mar 2018, 6:48
 pomorskie
#262798
Tak chodzi o xenon i o to że mrygają. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć jaki był wcześniejszy modul. Wiem tyle że był to oryginał z VW GOLF 07r.

Edit. Znalazłem numer modułu jeśli to pomoże

3c0937049e

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By przemo564 -  06 maja 2018, 22:20
 łódzkie
#264629
przemo564 pisze:
30 kwie 2018, 18:43
Tak przy podłączeniu sprawdzałem 1 lampę czy wszystko gra i zasiłek auto na długich a druga podłączyłem z przęsłona na mijania
widzę że nikt nie pomoże :P

ale już to ogarnięte.
teraz pytanie bo nie działa przesłona na długich. Niby pin 11 pociagniety ale na soczewce nic się nie dzieje. Da się jakoś wymusić czy VCDS czy jakoś inaczej "reczne" otworzenie przesłony?
Gdzie ewentualnie szukać przyczyny? lampy idealne wręcz nowe i tam wszystko niby wygląda że sprawne
Awatar użytkownika
By przemo564 -  11 maja 2018, 15:43
 łódzkie
#264729
Manualnie można ruszyć przesłona tylko minimalnie, nie da się jej opuścić całej.

Lampy zmieniłem na prawie nówki-najprawdopodobniej lezaki magazynowe.
Na starych lampach przesłona działała a na tych lipa. Dlatego pytam czy można jakoś wymusić otwarcie przesłony by sprawdzić czy przy ściąganiu wtyczek nie urwał się gdzieś kabelek od pinu do centralki elektryki który tym steruje. Bo nie chce już co kawalek sciagac lamp z auta.

Lampy niby nowe więc raczej ekektromagnesy sprawne bo w obu lampach na raz chyba by się nie popsuło.

A jeszcze zapytam czy w lampach mogły być zamieniane właśnie pinu do sterowania przesłona w zależności od roku produkcji?
#267906
Witam.

Mam uszkodzony jeden reflektor xenon i muszę kupić inny używany. W internecie są reflektory kompletne i bez osprzętu. Nie wiem czy u mnie odzyskam moduły które są przykręcone od spodu i czy będą sprawne. Nie wiem czy lepiej kupić reflektor kompletny czy bez osprzętu. Czy jak kupię wersję bez osprzętu, to ewentualne dokupienie modułów wiąże się z jakimś kodowaniem czy łączeniem wersji z lewego i prawego reflektora? Czy reflektory xenonowe są ze sobą jakoś parowane? Czy jak jeden reflektor będę miał z 2010 roku, a drugi z 2012 to będzie wszystko działało poprawnie? Czy inny reflektor trzeba jakoś zakodować?
Samochód to Golf 6 Plus 2010r.

Proszę o pomoc Michał
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17