Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By lukasboss -  12 mar 2016, 12:12
 pomorskie
#219620
W ogóle ;) sorry ze zwracam uwagę ale razi to po oczach :)

Wysłane z mojego LG-D855
Awatar użytkownika
By Bartolomeo171 -  23 mar 2016, 19:30
 wielkopolskie
#221293
W xenonach jest pomarańczowa czy biała żarówka kierunkowskazów??

Czy idzie jakoś podłączyć silniczek z xenonów do manualnej regulacji albo montaż jakiegoś innego silniczka wchodzi w grę?
Awatar użytkownika
By Szyna087 -  24 mar 2016, 10:55
 warmińsko-mazurskie
#221378
Co slyszeliscie i wiecie o xenonach 25w podobno produceni wypuszczają teraz takie światła ponieważ nie trzeba do nich stosowac spryskiwaczy i samopoziomowania bo swiatlo nie przekracza 2000lumenów
Awatar użytkownika
By Bartolomeo171 -  26 mar 2016, 18:48
 wielkopolskie
#221761
Xenon na pokładzie, zasilony przetwornicami z CAN BUS, dodatkowo przelozylem cała instalacje ze zwykłych lamp plus silniczki regulacji wysokości manualnej. Ale muszą to być silniczki podłużne, nie kwadratowe i pasują miodzio, tylko są 2 rzeczy. Raz ze trzeba je zamontować na opaskę. A dwa, że trzeba przełożyć mocowanie że zwykłej lampy bo kuleczki są mniejsze :)
Awatar użytkownika
By lukasboss -  26 mar 2016, 23:34
 pomorskie
#221813
Szyna087 pisze:Co slyszeliscie i wiecie o xenonach 25w podobno produceni wypuszczają teraz takie światła ponieważ nie trzeba do nich stosowac spryskiwaczy i samopoziomowania bo swiatlo nie przekracza 2000lumenów
Wypuszczają aby oszczędzić na podzespołach a klient i tak płaci w salonie jak do tej pory za xenon.

Xenon 25w nie wymaga samopoziomowania (od 2013 roku). Fabrycznie Golf V opuszczał fabrykę z samopoziomowaniem i xenonem 35w więc zmiana na 25w przestaje być homologowana.
Bartolomeo171 pisze:Xenon na pokładzie, zasilony przetwornicami z CAN BUS, dodatkowo przelozylem cała instalacje ze zwykłych lamp plus silniczki regulacji wysokości manualnej. Ale muszą to być silniczki podłużne, nie kwadratowe i pasują miodzio, tylko są 2 rzeczy. Raz ze trzeba je zamontować na opaskę. A dwa, że trzeba przełożyć mocowanie że zwykłej lampy bo kuleczki są mniejsze :)
To że xenon działa pod przetwornice CAN (rozumiem,że z zestawem H.I.D ?)to sprawa właściciela ale jazda na xenonie z ręcznym poziomowaniem jest :bad: . Nic to nie zmienia, że na postoju dobrze ustawimy linię odcięcia skoro w czasie jazdy ustawione są na sztywno. Nie chodzi tylko o załadowanie tyłu w aucie i ręczną korektę. U mnie w G7 światło regulowane jest przez cały czas nawet przy małych nierównościach na drodze. Widać to dobrze w nocy jadąc przez miasto za innym autem. W xenonie nie powinno się iść po najmniejszej lini oporu tylko zainwestować w oryg. podzespoły.
Awatar użytkownika
By Bartolomeo171 -  27 mar 2016, 9:24
 wielkopolskie
#221833
Jest normalna żarówka d2s xensation od GE a przetwornica jest na wyjście d2s, nie żadne hid adaptery.

Na chwilę obecną nie kombinowalem z samopoziomowaniem ale nie zamykam tego tematu, wiązka i silniczki są. Dobrze, że mam chociaż ręcznie regulowane a nie jak niektórzy na sztywno, czyż nie??
Awatar użytkownika
By lukasboss -  27 mar 2016, 9:34
 pomorskie
#221838
Bartolomeo171 pisze:Jest normalna żarówka d2s xensation od GE a przetwornica jest na wyjście d2s, nie żadne hid adaptery.
:ok:
Bartolomeo171 pisze: Na chwilę obecną nie kombinowalem z samopoziomowaniem ale nie zamykam tego tematu, wiązka i silniczki są. Dobrze, że mam chociaż ręcznie regulowane a nie jak niektórzy na sztywno, czyż nie??
Dobrze, że temat jest otwarty ale chodzi o to aby skompletować całość i pakować na auto a nie iść w półśrodki. Wiązka (150-180 zł), moduł z allegro (60-100 zł), czujnik poziomowania chociaż jeden używany na tył (80-100 zł) i mamy działające samopoziomowanie.

Ja sam obecnie kompletuje xenon do jetty i czekam na montaż aż wszystko będzie kupione...
By Pantygrys -  03 kwie 2016, 0:46
 dolnośląskie
#222763
Panowie proszę mnie Oświecić kupiLem wiązkę kufatec z pin 11 wystaje kabelek gdzie mam to wpiąć wydaje mi się ze chodzi o przesłoNe ale gdzie dokładnie to wpiąć nie mam pojecia
Awatar użytkownika
By lukasboss -  03 kwie 2016, 1:34
 pomorskie
#222765
Pantygrys pisze:Panowie proszę mnie Oświecić kupiLem wiązkę kufatec z pin 11 wystaje kabelek gdzie mam to wpiąć wydaje mi się ze chodzi o przesłoNe ale gdzie dokładnie to wpiąć nie mam pojecia
9 postów wyżej masz schemat z pinem 11
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 kwie 2016, 23:29
 pomorskie
#223824
Czy po zamontowaniu xenonu w soczewkę można włożyć h7 zamiast żarników z pominięciem przetwornic?

Dodano po 11 minutach 26 sekundach:
Czy h7 w soczewce xenon bedzie świecić sensownie?
Awatar użytkownika
By lukasboss -  10 kwie 2016, 9:05
 pomorskie
#223857
Mettenoos pisze:Czy po zamontowaniu xenonu w soczewkę można włożyć h7 zamiast żarników z pominięciem przetwornic?

Dodano po 11 minutach 26 sekundach:
Czy h7 w soczewce xenon bedzie świecić sensownie?
Takie rozwiązanie jest w Depo ale w ori xenonie nie znajdziesz chyba nigdzie pierścieni (przejściówki) D2S na H7.

Są adaptery H7 ---> D2S w drugą stronę nie widzę

Obrazek

Druga sprawa, że po zastosowaniu przejściówki żarówka H7 cofnęła by się w odbłyśniku i przestało by to świecić prawidłowo.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 kwie 2016, 12:10
 pomorskie
#224046
Bartolomeo171 pisze:I w soczewce masz strate do 30% ilości swiatla
czyli każda DEPO, TYC /bądź inna firma/ na soczewce z żarówką H7 w porównaniu do reflektora halogenowego H7 świeci o 30% słabiej, tak?
Awatar użytkownika
By Bartolomeo171 -  11 kwie 2016, 16:00
 wielkopolskie
#224070
Tak, wiem to ze słyszenia i z doświadczenia(golf IV - lampa zwykła H7 vs Hella Celis H7)

Myślę, że ma na to wpływ obecność przesłony która pochłania sporo światła, gdyby ją wypolerować na lustro(nawet w xenonie) to albo by dała więcej światła albo by spowodowała jakieś załamania światła :) :laugh:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 kwie 2016, 16:08
 pomorskie
#224072
Bartolomeo171 pisze:Tak, wiem to ze słyszenia i z doświadczenia(golf IV - lampa zwykła H7 vs Hella Celis H7)

Myślę, że ma na to wpływ obecność przesłony która pochłania sporo światła, gdyby ją wypolerować na lustro(nawet w xenonie) to albo by dała więcej światła albo by spowodowała jakieś załamania światła :) :laugh:
A co z lampami soczewkowymi w reflektorach które nie mają przysłony? Jest soczewka na długie i odrebna soczewka na krótkie bez przysłony, tam nie powinno być straty

Dodano po 35 sekundach:
Nie mówię o golfie
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17