Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Przec1993 -  25 cze 2019, 21:18
 pomorskie
#275344
Siema. Wyskoczył mi check engine, diagnoza na kompie że to spalanie detonacyjne. Mechanik mówił że do sprawdzenia zlaczki czujnik lub czujnik. Ale są dwa.. Więc który bo tego to już nie powiedział.??? Mam ściągnięty dolot i wkręciłem czujnik z prawej ten bez kabla... Czy to ten jest odpowiedzialny ?
Obrazek
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  25 cze 2019, 22:16
 śląskie
#275345
To co na foto to czujnik spalania stukowego.
Lecz raczej bezie problem z silnikiem a nie czijnikiem.
Aby czujnik pokazywał poprawnie to przykreca sie go z odpowiednim momentem
Awatar użytkownika
By Przec1993 -  26 cze 2019, 9:04
 pomorskie
#275353
Był błąd spalania detonacyjnego oraz błąd czujnika spalania stukpwego. Ale nie było żadnej różnicy w pracy silnika. Miał moc. Po skasowaniu błędów praca silnika była taka sama. Błędy nie pojawiły się od razu. Kontrolną engine wyskoczyła po około przejechaniu dystansu 200km.

Dodano po 1 dniu 2 godzinach 59 minutach 42 sekundach:
Czujnik wymieniony na nowy, oryginalny Boscha taki jaki był zamontowany wczesniej. Podłączenie czujnika zrobiłem na odłączony ako. Złożone wszystko, podłączone wszystkie inne wtyczki jak i wezyki.. Odpalilem auto ale kontrolka check engine nie zniknęła. Udałem się na skasowane błędu. Na kompie pokazywało błąd czujnik spalania stukowego b1 i b2. Mogły pokazać się te błędy poniewaz odlaczalem wtyczki oby dwóch czujników choć nie wiem na sto procent. Błędy zostały skasowane, nic się nie pokazało po przejechaniu kilku km. Teraz tylko czekać czy zapali się ponownie check żeby móc powiedzieć czy wymieniłem odpowiedni czujnik. Jak coś to odezwę pozdro
Awatar użytkownika
By Przec1993 -  13 lip 2019, 18:24
 pomorskie
#275733
Siema ponownie. Po przejechaniu około 40 km pokazały się następujące błędy 16712, 16717, 16575 . Dwa pierwsze od czujników spalania stukowego a trzeci to od czujnik ciśnienia paliwa. Czyli to co wcześniej. Nic nie dała wymiana czujnika zamieszczonego wyżej. Hm czyżby problemem był rodzaj paliwa? Mam na dekielku od wlewu min 98 benzynę czy to moze mieć wpływ na te błędy ? Mam już kabel obd2 i sam kasuje sobie błędy vagcom208... Ale błędy nadal wyskakują, nie od razu lecz po przejechaniu około 40 KM.