Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#275764
Zaraz po założeniu instalacji gazowej pojechałem zatankować lpg. Na stacji zauważyłem, że przy próbie zamknięcia drzwi pilotem nie zapalają się kierunkowskazy i nie zamykają drzwi z prawej strony. Wróciłem do gazownika i powiedziałem mu o tym. W międzyczasie zauważyłem, że nie działa elektryczne lusterko i kierunkowskaz w lusterku. Wg gazownika z jego strony wszystko zostało zamontowane zgodnie ze sztuką. Objawy wyglądają na uszkodzenie modułu komfortu. Czy taka usterka mogła być związana z błędem przy montażu lpg np. centralki przy gnieździe zapalniczki? Przed montażem wszystko działało. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale to jakiś dziwny zbieg okoliczności. Co o tym sądzicie?
#275777
Czasem sa kumulacje.
jak montowałem klimatyzacje u siebie to po złożeniu wszystkiego do kupy wyszło że wycieraczki robią tylko 10cm ruchu i powracają.
kombinowałem cudowałem i wyszło że akurat jak auto stało tydzień to zatarł sie mechanizm wycieraczek . :threaten:
Drugi zbieg okoliczności był jak naprawiałem zamek tylnych drzwi.
po poskładaniu czasem przy zamykaniu nie było słychać piknięcia alarmu.
co się okazało.... kilka dni wcześniej montowałem nowy moduł komfortu i jeden z kabelków can podwinął sie pod blachę i izolacja w końcu nie wytrzymywała i było zwarcie do masy.
Tak jak widzisz sa dziwne tematy
#275778
No niestety :( Odpięcie aku nic nie dało będę sprawdzał wiązkę .
Zdiagnozowane - uszkodzone sterowniki w prawych drzwiach, brak połączenia. Sterowniki do naprawy. Wg elektryka musiały zepsuć się przed montażem lpg tylko tego nie zauważyłem. Dziwne tylko, że zaraz w obu drzwiach. Widać mam prawdziwą igłę z Niemiec. Ciekawe kiedy popsują się w lewych :(
Naprawiony sterownik w prawych drzwiach. Aku do wymiany bo prąd rozruchowy tylko 6V, prawy kierunek w lusterku do wymiany padły ledy. I to tak wygląda. Przyczyna? Niewiadoma. Samochód niezalany, wiązki w porządku, tylko portfel lżejszy.