Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By cpiotrek04 -  10 paź 2020, 20:00
 mazowieckie
#283685
Witam,
Dzisiaj podłączałem kamerę cofania pod wtyczkę od światła cofania (zasilanie) i niestety po odpaleniu samochodu, wybraniu wstecznego na desce rozdzielczej zapaliła się ikona żarówki, żarówka od wstecznego przestała się świecić, co może być przyczyną ? (żarówka oczywiście sprawdzana, kamera odłączona) wygląda to tak jakby poszło jakieś przeciążenie i coś się uwaliło, ale co? bezpiecznik okej
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 paź 2020, 23:21
 śląskie
#283688
Może pomylules przewody od kamerki i dałeś masę do tego przewodu.
Nawet jak tak to nic sie nie powinno uszkodzić.
Powinna żarówka zaswiecic jak wylaczysz stac i zalaczysz ponownie.
Albo taki traf ze złamał sie przewód w gumowej harmonijce.
By Tomyyy -  11 paź 2020, 16:52
 podlaskie
#283698
cpiotrek04 pisze:
11 paź 2020, 8:46
No nic popatrze jeszcze te przewody ale taki pech by był że tylko kabel od wstecznego uszkodziłem?! wszyskie światła działają
kup nową żarówkę i sprawdź. raz jak łączyłem kamerkę to wlasnie zarowka dostala jakiegos zwarcia, wyglądala niby ok, ale zrobil sie nalot na tym żarniku w srodku. możesz na próbę przełozyć zarówkę z swiatla przeciwmgielnego.
By cpiotrek04 -  11 paź 2020, 18:36
 mazowieckie
#283702
żarówki były przekładane, nawet podmieniłem całe te podstawki z wtykami na żarówki, przewody przejrzałem w miejscu gdzie zdejmowałem tapicerke i nic. Chyba zostaje elektryk, ktoś mi radził że bez kompa się nie obejdzie że poszło za duże obciążenie i w samochodzie coś w kompie poszło

Dodano po 4 minutach 24 sekundach:
dobrze zrozumiałem że jest coś takiego jak bordnetz i to mogło polecieć?
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  11 paź 2020, 19:25
 śląskie
#283705
Bordnetz nie tam są zabezpieczenia. Zacznij od sprawdzenia napięcia w oprawce żarówki, podłącz komputer i odczytaj błąd być może padł czujnik wstecznego pomierz na nim napięcie.Możesz jeszcze na chwile odłączyć aku może zaskoczy to coś co zabezpieczyło ci obciążenie lini napięcia do żarówki cofania.
Mały opisik.
Obrazek
Awatar użytkownika
By jarek60 -  08 sie 2022, 1:30
 zachodniopomorskie
#289286
Mam podobny problem -ja potrzebuję pobrać do radia sygnał z czujnika świateł cofania, na innym forum napisali:
Kostka F pin 6 w bordnetz (CECM) -Możecie to zweryfikować?
Golf V 1.9 BKC 2006.
Jakie napięcie występuje na tym czujniku świateł cofania ?
Proszę o pomoc. :hi:
Awatar użytkownika
By jarek60 -  08 sie 2022, 21:32
 zachodniopomorskie
#289289
Sprawdzam po tym opisie i nic mi się nie zgadza wychodzi z tego że sygnał z czujnika do świateł cofania w ogóle tam nie ma?

Jedynie co znalazłem w opisie to:
B1 - żarówka prawego światła cofania, automatycznie przyciemniane lusterko wewnętrzne
C12 - żarówka lewego światła cofania (tylko samochody bez lewego tylnego światła cofania)

Zły opis do mego Golfa V 2006 czy co?
:laugh:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  09 sie 2022, 13:13
 śląskie
#289295
czujnik wstecznego jesli manual jest na skrzyni, jest dwu pinowy zasilany jest z bezp nr 31 wartość 5A koło kierownicy. a drugi przewód z tego czujnika idzie do borda wtyczka F pin nr6.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  09 sie 2022, 14:02
 zachodniopomorskie
#289296
Czyli dostałem zły opis board. :?:
Potwierdzasz że to wtyk F i pin 6 -skoro tak to będę już działał praktycznie.
Może daj opis prawidłowy na forum przyda się innym, jak widzisz ten poprzedni opis co zamieścił Dziadek 13 nie pasuje link powyżej. :!: