Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#284771
Panowie mam uszkodzony sterownik pompy Abs o numerze 1k0 907 379 AD,CD 1k0 624 517 BD, błąd 1130-008 i chciałbym zmienić pompę na inną i o innym numerze. Chciałbym was sie doradzić jaką najlepiej założyć starszy lub nowszy model żeby problem nie powrócił.
#284772
Psują sie wszystkie.
Najlepiej szukaj z aut używki ale z wersji silnikowej aby nie miał dpf.
Chodzi o to ze dpf jest koło pompy abs i działa na niego temperatura.
Pasuje każda z mk6. a najlepiej cenowo wychodzi xxx 379BJ. około 300zł
wszystko pasuje . rurki i wtyczka okablowanie.
tylko kodowanie trzeba lekko przerobić.
zrobiłem już wiele tych tych przekładek.
#284777
Powiedz mi czy ta popma i oznaczniu Bj bedzie miala te w soobie te same funkcje co moja aktualna, czy ja sobie sam zrobie kodowanie do niej kalkulatorem do popmy mk60ec1?, powiedzmi o jakim oznaczniu sa jeszcze pompy które moglbym założyć i zakodować poprostu żebym miał w czym wybierać jak bede szukał?, znalazłem nowa pompę o oznaczniu 1k0 614 517 ED 1k0 907 379 BM czy jest w ogóle sens kupować nową "650zl"?
#284828
Powiedz mi jeszcze jak utworzyć kopię kodowania ze starej pompy w vcds ?! Mam nowa opcję ,mogę kupić taka pompę AD nie wiem czy po wgraniu nowego softu na CD taka jak mam tylko z diesla w pełni sprawna za dobre pieniądze, myślisz ze jak podmienie i wgram moje kodowanie przyjmę się
#284830
Kupno AD to z deszczu pod rynne. Zmiana oprogramowania na CD to tyko maskowanie wady modulu.
Jesli koszt tej AD to max 200zl to mozma zaryzykowac.
Kopiujesz kodowanie ze swojej i wklejasz do tej używanej.
Potem adaptacje czujników g85 . g200. g201. I tyle.
Właściwie tyle samo co przy zamontowaniu innej wersji modulu.
#284856
Ok dzięki zaryzykuję to używana AD zobaczymy co wyjdzie, mam jeszcze problem z centralnym zamkiem z pilota w ogóle nie działa , przy próbie kodowania pilota kierunki migają i tyle i się niby zakoduję i poza tym żadnej reakcji nic nie słychać a z kluczyka normalnie działa, błąd z vcds wyskakuje 01038 osłona termiczna zamka centralnego 000 sporadyczny, czy jest możliwość konwersacji z tobą w prywatnej wiadomości na temat tego centralnego zamka żeby nie zaśmiecać forum byłbym wdzięczny
#290763
Dexter23pl pisze:
17 sty 2021, 18:59
Na wszystkie pytania "TAK"
AD nie posiada żadnych funkcji.
Zależnie od oznaczenia pompy zyskać jedynie można hhc asystenta ruszania pod górkę oraz obsługę asystenta parkowania.
BJ ma HHC
Jesli nowa to koszt 650zl to dobra cena.
BJ uzywka około 300zl.
Cześć mogłbym napisać na priv, bo miałem pompę o oznaczneniu CD, zmieniłem na BJ i nie umiem zaprogramować czujnika kąta skrętu da sie coś na to zaradzić?