Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By bono122b -  01 kwie 2021, 18:42
 śląskie
#285661
Witam wszystkich,

Ostanio moje radio eunavi 2din w golfie 5 zwariowało i Pan z Chin podesłał mi aktualizacje. Wykonałem aktualizację i wszystko zaczęło działać oprócz tego że radio przestało mi poazywac otwarcie drzwi, hamulec ręczny itp a dodatkowo kamera cofania nie daje sygnału. Przed aktualizacją te funkcje działały ok. Ustawienia w radiu są na pewno dobre. Ponieważ przy zabawie z radiem rozładowałem całkowicie akumulator, uznałem że może coś się rozkodowało, podłączyłem vcds i dostałem trochę błędów. Radio nie jest wykrywane i can ma błąd 0010. Próbowałem odznaczyc radio analogowe w vcds (to spowodowało natychmiastowe wyłączenie radia w aucie) i ponowne jego dodanie (radio się włączyło) ale nic to nie zmieniło. Jeśli chodzi o zasilanie radia to jest po staremu, czyli dopóki kluczyk jest w stacyjce to radio działa czyli tak jakby canbus był... Czy winy upatrywać w aktualizacji radia czy może jeszcze czegoś spróbować w vcds?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  01 kwie 2021, 20:04
 pomorskie
#285666
bono122b pisze:
01 kwie 2021, 18:42
Radio nie jest wykrywane i can ma błąd 0010. Próbowałem odznaczyc radio analogowe w vcds (to spowodowało natychmiastowe wyłączenie radia w aucie) i ponowne jego dodanie (radio się włączyło)
Radio powinno grać pomimo wykodowania w Gateway
By bono122b -  02 kwie 2021, 12:16
 śląskie
#285687
Skoro nie wykrywa to ok, nie wiem jak było wcześniej jak can działał na nim normalnie bo nie sprawdzałem. Ustawienia canbus w samym radiu są ok, takie same jak były przedtem czyli VW & Skoda raiser, próbowałem też innych ale bez zmian a sprzedawca się nie kwapi do pomocy. To co mnie zastanawia to że radio wykrywa jak wrzucam wsteczny i wykrywa jak wyciągam kluczyk ale całej reszty nie czai. Macie jeszcze jakieś sugestie?