Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By sko.piotrek -  27 cze 2021, 17:20
 mazowieckie
#286565
Jeśli chodzi o panel to mam identyczny jak ten na foto, ale czujnika nigdzie nie ma. Vcds pokazuje temp. Zewnętrzną -50*C. A możliwe żeby czujnik temperatury był w lusterku? Czy w golfach nie występowały tam czujniki?
Obrazek
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  27 cze 2021, 18:59
 śląskie
#286568
Mam ten sam wyświetlacz w liczniku i panel sterowania klimy czyli climatik manual i mam temp na wyświetlaczu ale mam tourana to chyba programowo temp działa. Mam zabudowany czujnik temp zaraz obok lewej lampy w kratce zobacz czy masz tam taką blaszke z otworem na czujnik.

Obrazek

Obrazek
By sko.piotrek -  28 cze 2021, 10:24
 mazowieckie
#286576
Mettenoos pisze:@Dexter23pl twój jest specyficzny, chyba robiony pod Ciebie :tooth:
Ale przynajmniej oryginalny, ja bym się nie zdziwił gdyby mój był złożony z 3 :censored: zamówiłem czujnik, podepnę się pod tą krótka wolna kostkę (brązowo-niebieski i brązowo żółty przewód) i może pokaże normalna temperaturę :hmmm: a możliwe żeby była założona przednia instalacja z Anglika?

Dodano po 1 dniu 18 minutach 28 sekundach:
Mam świetna wiadomość, klima działa :yes: dziękuje wszystkim za pomoc :hi: Montaż czujnika pomógł, jako ciekawostka (i może pomoc komuś w przyszłości) dodam że vcds pokazuje 2 temperatury zewnętrzne - nie filtrowana i filtrowana (dosłowne tłumaczenie) i generalnie ta druga temperatura „kalibruje” się w momencie gdy jedziemy powyżej 15km/h, dopiero wtedy kompresor się uruchamia i usuwa się shut-off code 8