Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By TOMASZ1505 -  09 wrz 2021, 4:53
 lubuskie
#287092
Mam pytanie od paru dni zaistniała u mnie sytuacja tego typu.
Po zamknięciu auta zaczyna cykać przekaźnik pod kierownicą zlokalizowany przekaźnik nr 449.
Zauważyłem że jak zamknięte jest auto i otworze mechaniczne bagażnik kluczykiem cykanie ustaje.
Na chwile obecną wyciągnąłem przekaźnik i auto sygnalizuje że jest otwarty bagażnik ale normalnie sie zamyka i nie rozładowuje akumulatora poza tym nie ma oświetlenia wewnętrznego oraz nie sygnalizuje zamknięcia auta światłami awaryjnymi.
Wszystko pozostałe działa normalnie auto jeździ nic innego nie zaobserwowałem.
Na nowym przekaźniku jest tak samo.
Jetta 2006 1.9 BLS
By seebst -  09 wrz 2021, 5:07
 lubuskie
#287093
U mnie jest nieco podoba sytuacja, tyle że z drzwiami kierowcy. Gdy otworzę te drzwi (gdy samochód nie był zamknięty z centralnego) to też na jakiś czas, powiedzmy co 5 minut, słychać jakby zamek w tych drzwiach robił jakiś niewielki ruch w jedną i w drugą stronę. Nie rygluje całkowicie, tylko się cyklicznie odzywa. Gdy zamknę auto centralnym to już tego nie ma, albo gdy włączę zapłon i zaraz wyciągnę kluczyka to też przestaje. Nie pojawia się to za każdym razem, tylko sporadycznie i tylko wtedy gdy np. W garażu stoi auto i otworze na moment drzwi kierowcy. I wtedy przy otwartych jak i zamkniętych drzwiach to słychać.
By TOMASZ1505 -  09 wrz 2021, 5:31
 lubuskie
#287094
U mnie jest to za każdym razem zamykam centralnym i zaczyna cykać. Drzwi zamykają sie normalnie bagażnik również ale przekaźnik cyka grzeje się idzie prąd i aku rozładowuje. Na chwile obecną przekaźnik wyciagnięty bo tak by auto musiało stać otwarte.

Dodano po 6 minutach 13 sekundach:
Pojawiło się to tydzień temu najpierw popstrykałem światłami przestało początkowo myślałem żę to włącznik świateł robi zwarcie ale nie wyglada zęby było z nim coś nie tak. Ewidentnie jest to powiązane z zamkiem jak działał normalnie to zamknięciu było tylko jedno cyknięcie i cisza a tutaj tak jakby nie mógł zamknąć do końca obwodu tak to sobie tłumacze chodź nie wile wiem.