Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Dragondevil -  22 wrz 2021, 19:43
 kujawsko-pomorskie
#287237
Witam. Dzisiaj nie włączyły mi się wycieraczki po jakimś czasie włączyły się normalnie i działają ale od tego momentu z pod maski bliżej szyby słychać na zapłonie pikanie takie podobny dźwięk do aparatury szpitalnej. A po włączeniu i wyłączeniu silnika ten dźwięk się wydłuża i na koniec albo jest pstryknięcie albo nie . O co chodzi czy ktoś wie od czego to jest ?
By Dragondevil -  29 wrz 2021, 6:29
 kujawsko-pomorskie
#287298
Cześć podłączałem i wyskoczyły mi dwa błędy 1 .01314 elektroniczny moduł sterujący pracą silnika brak komunikacji nieciągły 2 .01274 Silniczek krokowy klapy prędkości własnej brak objawu stały
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  01 paź 2021, 0:13
 śląskie
#287309
Żaden z nich nie ma wplywu na wycieraczki.
Sprawdź smarowanie mechanizmu trzpieni wycieraczek potem wiazke i manetke i czujnik maski
By seebst -  02 lis 2021, 7:30
 lubuskie
#287531
Jakiś czas temu już taki problem miałem, że wycieraczki zaczęły mi anemicznie działać - lewa bardzo powoli, a prawa tylko do połowy, stanie i wróci. Dziś po paru miesiącach ta sama akcja. A do tej pory wszystko działało prawidłowo. Poniżej załączam film dla zobrazowania tego problemu. Co tu więc może być nie tak - mechanizm czy silniczki nie domagają? Zauważyłem, że gdy to się w ten sposób tak dzieje, to musi być bardzo duże obciążenie, bo lekko światła zaczynają przygasać. Na filmie tego może widać nie będzie, ale ja to zauważyłem...

https://youtu.be/YAT6FbwLpQo

https://youtu.be/ZIFdL3BbUTs
By seebst -  02 lis 2021, 17:37
 lubuskie
#287533
A dodam też, że miałem parę razy taką sytuację, że po odpaleniu silnika, ruszeniu i podczas skrętu w lewo najpierw samoczynnie lewa wycieraczka ruszyła do końca i stanęła, potem prawa i obie wówczas opadły do normalnego ich położenia. Sytuacja ta powtarzała się parę razy w ciągu dnia, potem na drugi dzień wszystko wróciło do normy. A dziś znów to mi się zdarzyło. Czy to jakiś przypadek, czy może mieć związek z tym przycierającym się mechanicznymem?

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
Błędów żadnych wtedy komputer nie nałapał