Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Tyson -  24 wrz 2021, 15:59
 mazowieckie
#287262
Witam starych jak i nowych użytkowników :hi:

Golf 1.9 TDI ma problem z odpalaniem, zazwyczaj po nocy lub dłuższym postoju.
Problem polega na tym, jakby brakowało mu prądu (nawet rozrusznik nie zakręci, kontrolki gasną) i odpala za 3-4 razem bez problemu. Akumulator podmieniany, rozrusznik wymieniony po serwisie (dzięki @Bartas) i dalej problem.
Błędów żadnych nie ma. Chodzi mi po głowie wymienić kostkę stacyjki... Co myślicie?
Awatar użytkownika
By jarek60 -  24 wrz 2021, 20:43
 zachodniopomorskie
#287264
Tak potrafi wariować po wyjściu ze sterownika VCDS z niekruczących funkcji przy starszych wersji vcds 19... .
Odliczam obie klemy -podłączam ponownie i nie raz trzeba odczekać około 30 min i dłużej. (czasami wtedy słychać przekaźnik ).
Po kilku godzinach odpala bez problemu za pierwszym razem.
Zwróć uwagę czy nie miałeś w pobliżu stacyjki obcych kluczyków z innego auta -to samo się działo.

Przy starym akumulatorze miałem tak częściej przy nowym te objawy znikły całkowicie problem przestał istnieć.
Musiałem też radio odłączyć żeby nie mieć problemów po zmianie akumulatora (na starym akumulatorze) trochę pomagało.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  25 wrz 2021, 18:15
 pomorskie
#287270
jarek60 pisze: niekruczących funkcji przy starszych wersji vcds
Nie rozumiem :wacko: Radek nie wychodzi z niekruczącego VCDS-a, auto po prostu nie odpala a co ma z tym wspólnego VCDS, to chyba tylko najstarsi Górale mogą wiedzieć

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Tyson pisze:Elektryk twierdzi, że z masą wszystko ok.
Może jakiś przekaźnik :hmmm:
Awatar użytkownika
By Tyson -  25 wrz 2021, 21:54
 mazowieckie
#287271
Mettenoos pisze:
25 wrz 2021, 18:17
Nie rozumiem :wacko:
Też nie kumam :laugh:
Mettenoos pisze:
25 wrz 2021, 18:17
Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Tyson pisze:Elektryk twierdzi, że z masą wszystko ok.
Może jakiś przekaźnik :hmmm:
elektryk zasugerował, żeby poczekać aż się konkretnie ze*ra, wtedy łatwiej będzie szukać.
Korci mnie, żeby zmienić kostkę stacyjki, bo koszt niewielki i samemu można ogarnąć.