Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By kuba94 -  29 lis 2021, 9:17
 pomorskie
#287704
Auto ( Disel BKC ) stało 3 dni na dworzu nie ruszane, dziś po odpaleniu smród palonego plastiku . Kabel czerwony ( licząc od prawej strony w lewo to 3 ) podpięty do skrzynki bezpieczników pod maską nagrzany że aż parzy . Teraz pytanie co jest podłączone pod ten przewód żeby sprawdzić co może robić zwarcie. VCDS nie pokazuje błędów. A po przeprowadzce nie mogę odnaleźć swoich schematów . Czy można ten przewód wyrazie czego odkręcić i w miarę bez pieczenie jechać do elektryka
By kuba94 -  29 lis 2021, 9:47
 pomorskie
#287707
morales pisze:
29 lis 2021, 9:19
Grzałka?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
Cały czas chodziła ok i teraz odpaliła odrazu. Dzięki za sugestie sprawdzę czy tam nie ma jakiegoś zwarcia Ale z tego co kojarzę był bezpiecznik to powinno go wywalić a nie grzać kabla .

Dodano po 4 godzinach 56 minutach 2 sekundach:


Obejrzałem skrzynkę bezpieczników jest nadtopiona , ale co dziwne bezpiecznik ,,100” też nadtopiony po obu stronach ale sprawny. Dziwne,że nie ,, strzeli”.
By kuba94 -  29 lis 2021, 21:57
 pomorskie
#287712
Dexter23pl pisze:
29 lis 2021, 21:35
widac problem jest z miejscu zakucia kabla do konektora .
Tego przewodu raczej chyba nie da się wyciągnąć i zakuć odnowa. Podejrzewam że wchodzi do kabiny a dalej do skrzynki bezpieczników. Masz jakiś patent żeby to zakuć na aucie ? A może to to trzeba zalutować ?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  30 lis 2021, 21:32
 śląskie
#287723
Daj najlepiej foto o który chodzi ale podejrzewam ze o ten od grzałki PTC , tam prąd ciągnie jak zimny silnik.
no trudno mi powiedzieć jak bym to zrobił...
Podciągnąć go za bardzo niema skąd, on idzie chyba razem z wiązką z innymi przewodami. bezpośrednio do ptc.
Można go na nowo zacisnąć do tego rzeczy praską ale będzie z 2cm krótszy jeśli miedz nie utleniła sie.
Jak by był tylko tyle krótszy to można go przykręcić bardziej lewej strony skrzynki wtedy powinno starczyć.
By kuba94 -  30 lis 2021, 22:00
 pomorskie
#287724
To jest ten od grzałki , tak jak piszesz idzie do kabiny. Wydaje mi się że, przyczyna tego był luz między bezpiecznikiem a uchem za słabo zakręcone chyba było . Kupiłem nowa skrzynkę ( używkę wraz z bezpiecznikiem ) na razie mocno wszystko skręciłem załadowałem aku i nic się nie grzeje .