Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By TomPlus -  30 lis 2021, 19:54
 mazowieckie
#287719
Witam wszystkich,
Jestem na forum nowy ,także jak coś źle robię to proszę o poprawienie mnie. Przeszukuje forum i tematy związane ze światłem cofania ale nic podobnego co dzieje się u mnie nie mogę znalęźć. Już pisze o co chodzi. Na wyświetlaczu mam komunikat że nie działa światło wsteczne (Rear right reverse light not working! ), natomiast żarówka zapala się po naciśnięciu hamulca.Dzieje się to na każdym biegu ( skrzynia automatyczna ),ale na R samoczynnie się nie świeci. Miałem taką sytuacje jakies dwa miesiace temu ale po skasowaniu błędu przez mechanika,wszystko wróciło do normy. Teraz niestety po kasowaniu błąd powraca i dzieje sie tak jak opisywałem.Może miał ktoś podobną sytuację to proszę o podpowiedź co to może być. Terminy u mechanika są długie, także może uda mi się samemu coś pogrzebać(posprawdzać) dzięki waszej pomocy.
Awatar użytkownika
By jihaad -  05 gru 2021, 9:29
 dolnośląskie
#287768
Prawdopodobnie coś się dzieje w gumowej przelotce kablowej w klapie. Przewód wstecznego może być przerwany, ale zwiera z trzecim stopem.