Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By shaddai -  05 gru 2021, 9:12
 pomorskie
#287767
Cześć wszystkim!
Mam taki akumulator jak na zdjęciu. Próbuje odczytać jego wiek. W necie jest pełno filmików jak to zrobić z kodu, który jest na akumulatorze. Jednak nie wiem, o który kod chodzi. Nie widzę innych niż te, które są od góry, a tutaj nie ma takiego, który przypomina te z instrukcji odczytywania wieku. Może ktoś ma ten sam problem i będzie to dla innych wskazówką, jak takie coś rozgryźć.
Obrazek

Drugie pytanie, to czy jest już pora na zmianę tego akumulatora? Niby kręci dobrze, ale według moich obliczeń, to ma on minimum 7 lat. Nadchodzi zima i nie chcę mieć nieprzyjemnych niespodzianek :) co myślicie o tym?
Awatar użytkownika
By jihaad -  05 gru 2021, 9:34
 dolnośląskie
#287769
shaddai pisze:
05 gru 2021, 9:12
Drugie pytanie, to czy jest już pora na zmianę tego akumulatora? Niby kręci dobrze, ale według moich obliczeń, to ma on minimum 7 lat.

Mój ma prawie 9. Jak nic się nie dzieje, to nie martw się na zapas. W razie czego akumulator kupisz praktycznie w każdym sklepie.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 gru 2021, 22:19
 pomorskie
#287808
shaddai pisze:Niby kręci dobrze
Niby? :roll:
1.4 BUD nie ma większych wymagań jak np. TDI jeśli chodzi o prąd rozruchowy. Skoro kręci (oby tylko na niby) to zostaw, tak jak napisał @jihaad
Awatar użytkownika
By shaddai -  10 gru 2021, 17:22
 pomorskie
#287821
Znalazłem kod. Był pod naklejką. Według tego co podają w necie, czyli cyfry 4, 5 i 6 z całego ciągu, to mój akumulator jest od nowości i ma 14 lat :eek: bo te cyfry to 789.
By Giorgio7 -  11 gru 2021, 2:04
 małopolskie
#287824
Masz rację, miałem prawie taki sam z końcówką AE. Był od nowości w moim golfie, czyli 14 lat. Niestety tej zimy nie przeżyłby, za dużo dołożyłem elektroniki typu kiera multi, licznik kolor, radio rcd510 itp.
Początkiem listopada został wymieniony na także Varte.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By shaddai -  09 lut 2022, 17:31
 pomorskie
#288320
Wymiana akumulatora i wszystko śmiga! Kupiłem urządzenie do sprawdzania i teraz widać różnicę-poprzedni już ledwo zipał. Ale dziwne, że jednak kręcił ładnie, a nie odpalał. Najwidoczniej to był za mały prąd dla komputera, czy czort go wie :)