Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Maćkowiak1977 -  08 sty 2022, 8:07
 łódzkie
#288096
Witam czy jest jakiś osobny bezpiecznik od oświetlenia schowka bo ogólnie wszystko świeci oprócz właśnie lampki w schowku z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
By jihaad -  08 sty 2022, 8:30
 dolnośląskie
#288097
Włącznik jest zdaje się przy lampce, krańcowy. Otwierasz i świeci. Być może nawet świeci cały czas - nie pamiętam. NA PEWNO jednak nie ma nigdzie indziej osobnego włącznika oświetlania schowka.
Awatar użytkownika
By Maćkowiak1977 -  08 sty 2022, 9:09
 łódzkie
#288099
Dzięki za odpowiedź ale gdzie dokładnie znajduje się ten włącznik z tyłu schowka i jak niby to działa tzn czy zawsze trzeba włączyć światło czy jakoś inaczej to działa ?
Awatar użytkownika
By jihaad -  08 sty 2022, 11:38
 dolnośląskie
#288103
Wg mnie krańcowo, czyli aktywujesz włącznik automatycznie otwierając schowek. Czyli włącznik jest, ale to nie ty masz go nacisnąć, uruchomić, włączyć.
Jakby nie było, to i tak jesteś skazany na demontaż i sprawdzenie czy to włącznika, czy kostki, czy żarówki.
Awatar użytkownika
By tomcio666 -  13 sty 2022, 20:52
 dolnośląskie
#288146
Witajcie. Mi się zjarała oryginalna lampka schowka. Ponieważ oryginał koło stówy pomyślałem o czymś takim
https://allegro.pl/oferta/audi-vw-lampk ... 9315344153
Problem polega na tym, że toto nie chce świecić, na wtyczce z auta jest 12 V i nie świeci. Przychodzę do chaty, podłączam do akumulatorka od agregatu, który mi służy jako źródło 12 V i toto świeci elegancko. Pomóżcie, bo mnie zaraz jasna nagła niespodziewana trafi... Szkurrr... Nadmienię, że nie jestem mistrzemniskich napięć Obrazek

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By tomcio666 -  13 sty 2022, 22:06
 dolnośląskie
#288148
Jakieś sugestie? Bo mam dwie piąteczki... W obu spaliły się lampki, w obu bezpieczniki OK, w obu ten sam objaw... MADE OF CHINA nie świeci, a podłączam do rzeczonego aku 12V od agregatu i świecą jak na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem... Oryginalne podświetlenie działało bez problemu, w obu... Wada fabryczna? A może do światełek led chinola potrzebne jakieś dodatkowe canbusy czy coś...?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  13 sty 2022, 23:46
 dolnośląskie
#288149
To mów ze żarówkę szlag trafił :wacko: . Ja już kombinuję co sie musiało stać ze cała lampka poszła na spacer i nowa nie świeci :hmmm: .
Wywal te chińczyki skoro w obu autach taki sam problem. Ja mam lampki od tomnika (teraz firma nazywa się prolumo). Aby nie skłamać to moje mają już z 7 lat i jeżdzą teraz w mk6. Wszystkie jego lampki były dedykowane do aut grupy vw.
Awatar użytkownika
By tomcio666 -  14 sty 2022, 9:26
 dolnośląskie
#288151
Senkju . Poszukam prolumo.
No cóż. Zamiast prolumo udało mi się dorwać dwie sprawne lampki z Tiguana. Sytuacja jest taka, że w dieselku 2009 rok lampka świeci. Niestety w benzynce 2007 nie.... Lampka jest na 100 % sprawna, bo na stole po podłączeniu do akumulatorka od agregatu ( 12 V) świeci... Po wpięciu do wtyczki wychodzącej z auta (12 V obecne, sprawdzone) nie świeci. Myślałem, że może bieguny na wtyczce zamienione, ale nie. Żarówka sprawna, sprawdzona. Czy może to być wina tego rezystorka w lampce? Chociaż napięcie z akumulatorka podawałem przed nim i lampka świeciła... Sprawdzałem też przy zdjętej metalowej obudowie czy na blaszki w lampce dochodzi napięcie po wpięciu i jest, ale lampka nie świeci...Na stole pod akumulatorkiem świeci... Pogubiłem się już...

Awatar użytkownika
By tomcio666 -  22 lut 2022, 13:12
 dolnośląskie
#288393
Dzisiaj podłączona oryginalna lampka, sprawdzona w drugiej piątce tam świeci, tutaj mimo 12 V na wtyczce nie chce. Wyłącznik za schowkiem działa prawidłowo, po wciśnięciu odcina napięcie... Wtyczkę od lampki sprawdziłem czy nie ma zwarcia, jes ok. Łotafak...? Obrazek

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Dodano po 7 minutach 53 sekundach:
Koniec tematu. Zaczęła świecić, gdy włączyłem radio.... ObrazekBez jaj, nie żartuję. Teraz świeci czy radio włączone czy nie... UFO...? Widocznie są rzeczy, o których się fizjologom nie śniło, jak mawiał Ferdynand Kiepski.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By tomcio666 -  22 lut 2022, 13:20
 dolnośląskie
#288394
Koniec tematu. Zaczęła świecić, gdy włączyłem radio.... Bez jaj, nie żartuję. Teraz świeci czy radio włączone czy nie... UFO...? Widocznie są rzeczy, o których się fizjologom nie śniło, jak mawiał Ferdynand Kiepski.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka