Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#288271
Witajcie.
Miałem na ten weekand w planach montaż pełnej elektryki do tylnych drzwi.
Graty zbierałem jakiś od jakiegoś czasu, ale po montażu, podłączeniu i zakodowaniu miałem zonka.
Sterowniki przednich drzwi to 1K0959701N oraz 1K0959702N.
Sterowniki jakie zakupiłem wcześniej to 1K0959703N oraz 1K0959704N z seata leona.
Mam teraz nauczkę aby sprawdzać na krótko, bo sie narozbierałem i niezadowolony składałem to samo z powrotem :cry:

2x 12v i lin poprowadziłem.
Przednie moduły przyjęły kodowanie 5 drzwiowe.
Bit w komforcie zaznaczony.
Fabrycznie były już w przednich drzwiach poprowadzone wiązki z przewodem LIN

Błedy napotkane to brak komunikacji z tyłem zarówno lewa jak i prawa strona.

Problem tkwi w niekompatybilnych modułach z seata?

Dziękuję i Pozdrawiam
#288275
Podłączone prawidłowo, wszystko posprawdzałem i przejścia są.
Chyba zaznaczyć kanały 62 i 72 w gatewayu.

U ruskich znalazłem info, że te moduły nie będą działać.
Właściciel tourana miał takie same moduły przednie.
Montował moduły tylne N z leona a poźniej P z passata i nie działały mu. Dopiero jak zamontował moduły J wyciągnięte z Tourana to zaczęło mu to działać. Podobno inna pinologia w jest w samych modułach.
Wygląda na to, że musze szukać te z K na końcu z golfa.
#288278
... ale kolega ma sterowniki z przodu jak i z tyłu 3gen więc dopasowane, mało tego nawet te same numery, więc jak dla mnie musi to działać.
...sterownik z seata czy z golfa jeśli 3gen i ten sam numer to pinologia nie może być inna.

W komforcie oznaczyłeś, że tył sterowniki zainstalowane, że komunikacja po Lin ma być?
#288280
Tak sterowniki przednie sa 3 generacji, highline, lusterko prawe sie opuszcza na wstecznym, wszystkie piny są, ale składania lusterek brak.

Jeszcze raz sprawdziłem przewody, które zamontowałem. Przejścia z skrzynki bezpieczników do słupków oraz z przednich modułów do słupków, to samo sie tyczy wiązek drzwi. Tutaj nie ma możliwości pomyłki, bo nie chciałbym zastać z rana spalonego samochodu, więc na wszelki wypadek sprawdzałem kilka razy.

To jednak na słowackiej stronie znalazłem informacje, że mogą być niekompatybilne. A nie na ruskiej :oops:
https://www.vw-club.sk/touran/dorobenie ... 72661.html
#288281
Jeśli jesteś pewny, że podłączyłeś wszystko prawidłowo to chyba pozostaje ci sprawdzić na innych sterownikach.
Tutaj masz schemat, bo rozumiem że wiązkę w tylnych drzwiach przerobiłeś też lub włożyłeś odpowiednią z innego auta
http://www.touranklub.pl/forum/viewtopi ... 71&start=0

Jeszcze w gatku masz ostatni bajt, tam też chyba jest kodowanie 3 lub 5 drzwi a w komforcie to nie tylko jeden bit, a raczej dwa. Jeden że sterowniki są zainstalowane, a drugi że transmisja danych poprzez Lin.
#288299
Tak wiązki kupiłem. Najlepsze jest to, że kosztowaly najwięcej z całej inwestycji, bo po az 40zl za sztukę.
Sterowniki, mechanizmy po 20zl, boczki po 30zl.

Napięcie sie pojawia na odpowiednich pinach w kostkach sterowników.

Lin na pinie z sterownika przedniego tez daje ok 8v, ktore również pojawia sie na odpowiednim pinie od kostki tylniego sterownika.

Wniosek z tego jet taki ze albo sterowniki są walnięte albo mają inna pinologię.

Miałbym 100% pewność gdybym znalazł pdfa z wiring diagramem z seata leona, tak jak występuję do golfa v, vi, jettki, itd.

Numery wiązek 3gen+ audio jakie kupiłem to:
1K4 971 693 BM
1K4 971 694 BM

Wtyk do słupka 6 pionowy w tym 2 od głośników.
1 i 2 gen miala by 10 pinow bez głośników lub 12/14 audio/vw sound system.