Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By KiraArtemis -  09 cze 2022, 19:06
 śląskie
#289014
Cześć, niedawno stałem się (mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem pierwszego Golfa. Wszystko w sumie było fajowo do dzisiejszego deszczu. W tematach na tutejszym forum każdy pisał w sumie o typowych usterkach jak zatrzymywanie się całkowite wycieraczek, nieprawidłowe pozycje itp.
Mój przypadek, to chyba nowość. Podczas jazdy każdy bieg wycieraczek jest ok, ale po całkowitym zatrzymaniu pojazdu przełącza się jakby o funkcje niżej. Na najszybszym przechodzi na średni, na średnim przechodzi w przerywany. Po ruszeniu każdy z trybów wraca do normy. Ja rozumiem, że to raczej nie jest normalne :D

Nie wiem jak się za to zabrać totalnie, albo co wymienić. :fluff: Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Samochód bez czujników deszczu w razie czego.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  10 cze 2022, 21:29
 zachodniopomorskie
#289024
Też stwierdziłem że tak ma być -jedynie co zmieniam to prędkość w jednej z pozycji pierwszej do góry samemu, w innych pozycjach działają po swojemu i nie mam na to wpływu -to chyba też zależy od czujnika na szybie z przodu u góry szyby.
Wsteczny wrzucisz i tył działa itp nigdy tego do końca nie rozgryzałem ważne trochę przesmarować z góry tam gdzie się obracają ramiona piór pod mocowaniem ich. Troszkę oleju czy innego tego typu smaru nie zaszkodzi. :hi:
Działa nie zaczepiam. :PP W instrukcji to opisane u mnie po niemiecku - są instrukcje na chomiku po polsku. :idea: