Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By BACHARANDO -  21 lip 2022, 11:33
 opolskie
#289195
Witam,
Z góry zaznaczę, że jestem laikiem.
Przeszukalem tysiace wpisow na forum i odpowiedzi nie znalazlem.
Otóż zakupilem na allegro tani kabel diagnostyczny kkl (ten niebieski)
Po ciezkim boju udalo mi sie go polaczyc z VCDS (program rozpoznaje laczy sie wszystko smiga)
Po wejsciu w vcds nie moge wejsc w zaden sterownik oprocz silnika. Po kilku probach laczenia sie mam komunikat no response from controller
Probowalem na vcds, vcds lite oraz vag com 409.1
Wszedzie to samo.
Prosze o pomoc czy to wina zbyt tandetnego kabla, komputera, programu czy pory roku bo juz sam nie wiem.
By undercoversr -  21 lip 2022, 21:05
 dolnośląskie
#289197
Kolego kabel kkl tylko do aut bez szyny CAN. Oddaj kabel jak możesz i kup najtańszy na olx vcds z kabelkiem na atmega162, nie daj się naciągnąć na wersje V2 :)
By BACHARANDO -  22 lip 2022, 11:04
 opolskie
#289204
Golf V 2005
Rozumiem ze kabelkiem kkl podlacze sie wykacznie do modulu silnika do żadnego więcej ?
W takim razie kabelek zostanie na check enginy a zajmę się poszukiwaniem odpowiedniego o którym wspomniał kolega wyżej.
Dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
By jarek60 -  22 lip 2022, 15:17
 zachodniopomorskie
#289207
Nie ten kabelek zakupiłeś -tym kabelkiem być może wyciągniesz Pin IMMO tylko.
Ty potrzebujesz Kabelek Do VCDS. -takie Chińczycy sprzedają na Ali Expres koszt około 100PLN. -oczywiscie piracik z softem.
Wybierz ten na Amega 162 -tak warto (poszukaj z nowszym softem choć to nie problem jest jeszcze chomik). :hi: