Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#290600
Golf Plus 2006 benzyna 1.6 MPI
Przy wyłączaniu zapłonu kluczykiem, nie wycofał się on do pozycji zerowej tylko dalej w lewo. Następnie w stacyjce brak możliwości uruchomienia zapłonu, kluczyk można było luźno obracać i w prawo i w lewo bez żadnego limitu i bez żadnej reakcji. Po kilkukrotnym wyciągnięciu i włożeniu kluczyka oraz obracaniu, stacyjka wróciła do normalnego funkcjonowania. Zauważyłem też, że przestała działać blokada kierownicy przy skręceniu kół bez kluczyka i ta awaria pozostała nadal. Przeskanowałem błędy VCDSem bo myślałem że to może mieć coś wspólnego z immobiliserem czy coś w tym stylu ale żadnych błędów. Domyślam się, że kwestią czasu jest powtórka sytuacji stąd pytanie czy ktoś z Was miał taki problem? Co może być nie tak?
#290605
ab333 pisze:
20 sie 2023, 19:18
A zastanawia mnie czy może dojść do takiej sytuacji, że zaskoczy ta blokada kierownicy w nieoczekiwanym momencie i zablokuje mi nagle kierownicę podczas jazdy?
Z twoim problemem Tak. Ja tak miałem oddałem auto do wymiany szyby i już nie mogli wyjechać z warsztatu po wymianie szyby na wózku holowniczym wywieźli na parking, poszukałem w necie elektryka od awaryjnych takich spraw koszt 400zł i dodatkowo kazałem mu wymontować blokade kierownicy bo przez nią obciążamy plastykowe pierścienie dystansowe one pękają i blokują blokade i stacyjke jak mi je pokazał to cud że nie stało się to na trasie, czas naprawy 45 min teraz wsio działa jak należy.