Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By VojtasK -  14 sty 2024, 20:13
 pomorskie
#290846
Cześć!
Mam problem z gniazdem zapalniczki i rozwiązania nie udało mi się znaleźć w historii forum.
Jako nowy, nowoczesny kierowca Gofra i użytkownik smartfona mam okresową potrzebę podładowania urządzenia - wybór padł na ładowarkę USB wkładaną do gniazda zapalniczki. Kupiłem, wkładam, podłaczam telefon - nie działa. Sprawdzam bezpiecznik - spalony - wymieniam - ładowarka dalej nie działa. Sprawdzam w drugim samochodzie - działa. Biorę lampkę warsztatową - taką właśnie do gniazda zapalniczki - działa w drugim, działa w Gofrze a ładowarka nie działa. Kupuje drugą ładowarkę, nowy kabel 10A - sprawdzam w drugim - działa i nawet pokazuje napięcie - idę do Gofra - nie działa, a lampka warsztatowa działa jak gdyby nigdy nic.
:wall: O co tu może chodzić? Gdzie szukać rozwiązania?
Awatar użytkownika
By jihaad -  15 sty 2024, 13:50
 dolnośląskie
#290847
Często gniazda zapalniczek to nie dokładnie to samo co gniazda 12v (24v). W moim golfie nie miałem zestawu palacza tylko dwa gniazda 12v i ładowarki siedzą dobrze i działają.
W drugim aucie miałem zapalniczkę i obok gniazdo 12v i w tym zapalniczkowym zawsze był problem. Trzeba było odpowiednio ładowarkę włożyć, czasem przekręcić, a na dziurze rozłączało. W gnieździe obok było OK.
Wymieniłem gniazdo i jest dobrze.
Awatar użytkownika
By jihaad -  17 sty 2024, 15:31
 dolnośląskie
#290850
A masz faktycznie popielniczkę i zapalniczkę do papierosów czy gniazdo 12v z klapką?
By VojtasK -  18 sty 2024, 13:46
 pomorskie
#290851
Skoro wspominasz o klapce - tak, jest obecna. Zapalniczki przy zakupie nie było a obok jest takie plastikowe korytko - w sumie nie wygląda na popielniczkę. Całość przykrywana klapką na zawiasie.
Awatar użytkownika
By jihaad -  19 sty 2024, 19:22
 dolnośląskie
#290857
Wyjmij to i zobacz co się dzieje z tym gniazdem. Mam to samo i wszelkie ładowarki siedzą pewnie, nie rozłącza, nie pali bezpieczników.
Może ktoś coś wylał kiedyś, może wkładał nie to co potrzeba. W każdym razie gniazdo do przejrzenia lub wymiany, a w każdym razie od tego trzeba zacząć. Musisz i tak wymontować cały ten element, obejrzeć też wtyk instalacji.