Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By mwsoft -  08 kwie 2012, 20:32
 dolnośląskie
#68799
Rytlo pisze:Drzwi kupilem z 2005 a moje auto jest z 2007. Silniczek szyby jest ze starych drzwi. Wiazki w starych i nowych wygladaja identycznie, te same kolory przewodow. Co wazne, jak zrobilem to zwarcie to drzwi byly zdjete z auta wiec to chyba eliminuje wszystkie usterki czegos co znajduje sie w drzwiach. Jak robilem test programem vcds to pokazuje ze zamek jest zabezpieczony i brak reakcji oswietlenia po otwarciu drzwi. Jakie jest prawdopodobienstwo ze to jest uwalony modul komfortu? Czy jak wsadze modul z innego auta (o innym symbolu) tylko na probe to cos da? centralny zalapie (przyciskiem od srodka) na innym module bez programowania kluczykow i tak dalej?
To może po kolei... na pewno 2005 i 2007 mają inne całkowicie niekompatybilne wiązki drzwi i możesz ich użyć tylko z takim sterownikiem szyby z jakim były oryginalnie.
Inne rozmieszczenie pinów we wtyczce silnika szyby (to samo dotyczy też lusterka i wiązki tapicerki).
Te 4 błędy które Ci znalazło w sterowniku drzwi to pewnie tego efekt. Choć niby użyłeś właściwej wiązki z właściwym sterownikiem - czy możliwe że Ci się pomieszały podczas pracy i masz teraz z 2005 wiązkę założona?? Nie założyłeś też przypadkiem tapicerki z tych drzwi z 2005?

Wiesz bo, to że zrobiłeś zwarcie niekoniecznie ma związek z tym że nie działa.
Gdyby poszedł bezpiecznik od centralnego to powinny jedne i drugie drzwi nie działać.
W zasadzie sterownik komfortu w 3D w ogóle nie ma połączenia z drzwiami tak naprawę. Zamki są sterowane z silniczka szyb, więc nie podejrzewałbym go...

To oświetlenie wnętrza Ci działa? Czy to nie ma związku ze zrobionym zwarciem?
By Rytlo -  08 kwie 2012, 21:37
 -------
#68807
Wiec tak: Kupilem drzwi z glosnikiem, czujnikiem poduszki i zamkiem. Silnik szyb i tapicerka sa z moich starych drzwi i pasuja normalnie. Pisze ze drzwi z 2005 roku bo tak twierdzil sprzedawca i taka data widnieje na plastikowej maskownicy w tych drzwiach. Czyli jesli silnik wycieraczek pasuje od mojego auta to jest to samo? teraz mam wiazke z nowych drzwi, jak sprawdzalem stara wiazke (z ori drzwi) to podlaczylem pod nia zamek, silniczek szyb i kostki z tapicerki i bylo dokladnie to samo.
Na 95% z drzwiami jest wszystko ok.
By mwsoft -  08 kwie 2012, 21:59
 dolnośląskie
#68808
Rytlo pisze:Wiec tak: Kupilem drzwi z glosnikiem, czujnikiem poduszki i zamkiem. Silnik szyb i tapicerka sa z moich starych drzwi i pasuja normalnie. Pisze ze drzwi z 2005 roku bo tak twierdzil sprzedawca i taka data widnieje na plastikowej maskownicy w tych drzwiach. Czyli jesli silnik wycieraczek pasuje od mojego auta to jest to samo? teraz mam wiazke z nowych drzwi, jak sprawdzalem stara wiazke (z ori drzwi) to podlaczylem pod nia zamek, silniczek szyb i kostki z tapicerki i bylo dokladnie to samo.
Na 95% z drzwiami jest wszystko ok.
Na pewno musisz zamienić wiązkę na swoją oryginalną. Właśnie sprawdziłem na schematach - zamek też się różni między tymi rocznikami!
Także powkładaj wszystko ze swoich starych drzwi (wiązka i zamek). Trzeba by potem przeskanować VCDSem, skasować wszystkie zapamiętane błędy i zobaczyć co na świeżo wyrzuca.

Nie odpisałeś czy Ci przestało podświetlanie wnętrza działać po tym zwarciu, czy to bez związku?
By Rytlo -  08 kwie 2012, 22:41
 -------
#68811
Podswietlenie wnetrza dziala, chodzilo mi o to ze jak drzwi kierowcy otwieram to nie a jak pasazera to sie zapala.
Jeszcze raz robilem test zamka centralnego kierowcy. Slychac jakies delikatne klikniecie w okolicach silniczka szyby. Wklej ten schemat wiazek, bo ja dobrze sprawdzalem, te same wtyczki, te same kolory (moze to jednak nowsze drzwi tylko na plastiku jest 2005) i jeszcze raz powtarzam: na starej wiazce jest to samo. Moglo pozostac tylko jedno ale, moze po wsadzeniu starej wiazki trzeba wykasowac bledy ktore zostaly po poprzedniej?
By mwsoft -  08 kwie 2012, 23:21
 dolnośląskie
#68815
Rytlo pisze:Podswietlenie wnetrza dziala, chodzilo mi o to ze jak drzwi kierowcy otwieram to nie a jak pasazera to sie zapala.
Jeszcze raz robilem test zamka centralnego kierowcy. Slychac jakies delikatne klikniecie w okolicach silniczka szyby. Wklej ten schemat wiazek, bo ja dobrze sprawdzalem, te same wtyczki, te same kolory (moze to jednak nowsze drzwi tylko na plastiku jest 2005) i jeszcze raz powtarzam: na starej wiazce jest to samo. Moglo pozostac tylko jedno ale, moze po wsadzeniu starej wiazki trzeba wykasowac bledy ktore zostaly po poprzedniej?
No to nie mam co wklejać, skoro twierdzisz że wiązki są takie same.
Problem na pewno jest w drzwiach, moduł komfortu zostaw w spokoju... poszukaj sterownika szyby na podmianę - bo nic innego mi do głowy nie przychodzi chwilowo...

Oczywiście skasuj błędy. Generalnie z tych co wkleiłeś wynika że zamek sterownikowi nie smakuje. Wynikać to może właśnie z niekompatybilnej wiązki, niekompatybilnego zamka, albo uwalonego sterownika....
By Rytlo -  09 kwie 2012, 22:09
 -------
#68882
Mailes racje, wiazka inna :) W kostce wychodzacej z drzwi te same kolory, w kostce do zamka to samo ale w kostce do silniczka szyb jest inaczej, kolory te same ale jeden pin jest przesuniety. Dziekuje bardzo za pomoc, posluchanie twojej rady zaoszczedzilo mi sporo pracy. Pozdrawiam
By mwsoft -  10 kwie 2012, 1:04
 dolnośląskie
#68890
Rytlo pisze:Mailes racje, wiazka inna :) W kostce wychodzacej z drzwi te same kolory, w kostce do zamka to samo ale w kostce do silniczka szyb jest inaczej, kolory te same ale jeden pin jest przesuniety. Dziekuje bardzo za pomoc, posluchanie twojej rady zaoszczedzilo mi sporo pracy. Pozdrawiam
Cieszę się że udało się problem rozwiązać :)
By pyzdra1 -  15 wrz 2015, 10:19
 spoza Polski
#192656
Tylne prawe drzwi. Centralny zamek je zamyka, ale ich nie otwiera. Pomyślałem, że pewnie niema styku w kostce drzwi. Ściagnałem gumową charmonijke (niestety połamałem zatrzask) wyciągnąłem wtyczke i przesmarowałem wtyczke tam gdzie piny wazeliną do połączeń elektrycznych. Po ponownym zamontowaniu wtyczki zamek ożył! wszystko wróciło do normy, tzn drzwi otwierają sie po naciśnięciu guzika na pilocie. Ściągnąłem wtyczkę jeszcze raz żeby dodać trochę wazeliny, zamontowałem wtyczkę i żnów zamek nie działa. Próbowałem zmierzyć napięcie króry pin odpowiada za otwieranie (żeby może go podgiąć) ale nie mogę tego zlokalizować. Skasowalem wszystkie błędy vagcomem i nadal nic. ktoś z Was ma pomysł na usunięcie mojej usterki ?
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  15 wrz 2015, 14:20
 warmińsko-mazurskie
#192682
Może coś z kablami w harmonijce, ( gumowej przelotce ) może są przełamane :unsure:
Kabel z prądem to ten jeden z grubszych, chyba biały :unsure: albo całkiem ściągnąć poszycie zewnętrze drzwi i popatrzeć, pomierzyć przy zamku może coś się dzieje :( chyba że vag com coś mówi o zamku ( jakiś błąd ) to wtedy wymiana zamka :unsure:
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  15 wrz 2015, 14:28
 warmińsko-mazurskie
#192685
Tak do zamka idą inne kabelki, można sobie ściągnąć tapicerkę wewnętrzną drzwi i będziesz widział co idzie do zamka :)
Taka wiązka z kilkoma białymi kabelkami
By pyzdra1 -  17 wrz 2015, 13:24
 spoza Polski
#192932
Ściągnąłem tapicerkę, przesmarowałem połączenia i niestety problem z zamkiem nadal występuje. Czasami otworzę go z pilota a czasami nie. Chyba będę musiał grzebać głębiej. Może mi ktoś wyjaśnić jak się dobrać do zamka?
Jest to golf variant, czyli poszycia tylnych drzwi nie ściągnę. Wiec trzeba raczej od środka
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9