Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  23 kwie 2016, 22:44
 zachodniopomorskie
#225718
Kuki pisze:Pojawił się dzisiaj problem. Przy otwieraniu centralnego zamka przycisk na drzwiach lub kluczyk, puszcza mi wszystko oprócz prawych tylnych drzwi :bad: Klamki nie działają, drzwi nie można otworzyć. Pojutrze będę miał dostęp do vcds'a, ale wątpię że coś tym ugram. Proste pytanie - jak je otworzyć ?
jak padł zamek to siedzisz w środku i walisz ręka mocno w tapicerkę w okolice zamka i w czasie tego naciskasz odryglowanie na kluczyku, żeby puścił- najczęściej zimne luty i może na chwile się odwiesi aby go wymienić. Wcześniej musiałeś mieć jakieś objawy np: ze stukał lub z opóźnieniem się ryglował lub otwierał- nie w tym czasie co inne. Podejrzewam zamek bo wiązki w tylnych zazwyczaj z uwagi na rzadkie otwieranie się tak nie łamią.
Awatar użytkownika
By Kuki -  23 kwie 2016, 22:47
 śląskie
#225719
PinkFloyd pisze:
Kuki pisze:Pojawił się dzisiaj problem. Przy otwieraniu centralnego zamka przycisk na drzwiach lub kluczyk, puszcza mi wszystko oprócz prawych tylnych drzwi :bad: Klamki nie działają, drzwi nie można otworzyć. Pojutrze będę miał dostęp do vcds'a, ale wątpię że coś tym ugram. Proste pytanie - jak je otworzyć ?
jak padł zamek to siedzisz w środku i walisz ręka mocno w tapicerkę w okolice zamka i w czasie tego naciskasz odryglowanie na kluczyku, żeby puścił- najczęściej zimne luty i może na chwile się odwiesi aby go wymienić.
Gorzej jak nie puści.. Ale nie będę krakał, sprawdzę i dam znać. Pewnie to przypadek ale po ostatnim dokładnym myciu zauważyłem usterkę. Wprawdzie prawy tył jest najmniej przez mnie otwierany, a padł pierwszy :threaten:
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  23 kwie 2016, 22:50
 zachodniopomorskie
#225720
Mi jak vcds już krzyczał o błędzie zamka to szybko je wymieniłem. Zazwyczaj udaje mi się tak otworzyć w 99%, jak nie to zostaje przykra sprawa- nie ma innego wyjścia jak pruć poszycie. Zime luty robia się na wejściu kostki do zamka i nie ma jak podac napięcia, po drugie wymyślili zamki deadlock, że nie da się otworzyć auta po wybiciu szyby i dobrać do zamka bez uprzedniego otwarcia drzwi.
By dziadol -  24 kwie 2016, 21:18
 kujawsko-pomorskie
#225865
Witam panowie...

Pytanko laika...

Jak wyjąć piny z kostki wtyku ..

Wiem, że jest taki tzw "klik" ale mimo to nie ma zamiaru wyjść pin z kabelkiem...myśle, że trzeba wcisnąć jezyczek przy pinie. Wciskałem mały srubokręcik i tak za diabły trzyma...
Pytam bo kupiłem wiązke z innym oznaczeniem jaką posidam (nie ma nigdzie) i jest kilka konfliktów (brak dzwięku z głosników/otwieranie wlewu paliwa/z pilota nie działa domyk szyb).
Mam zamiar jednak naprawić mój stary ale musze wyjąć kilka pinów w kostce bo są pozrywane, i wpiąć piny z zakupionej instalacji..Oczywiście lutować musze ale to nie problem..Tylko mam problem jak wyciągnąć piny z wtyczki...

Pozdro..
Awatar użytkownika
By pkor -  24 kwie 2016, 22:58
 dolnośląskie
#225888
Kuki pisze:Pojawił się dzisiaj problem. Przy otwieraniu centralnego zamka przycisk na drzwiach lub kluczyk, puszcza mi wszystko oprócz prawych tylnych drzwi :bad: Klamki nie działają, drzwi nie można otworzyć. Pojutrze będę miał dostęp do vcds'a, ale wątpię że coś tym ugram. Proste pytanie - jak je otworzyć ?
mam podobnie z tyłem, u mnie raz na 10 się nie otwiera, ale mam na to sposób- pociągnij klamkę wewnętrzna tych drzwi tak do połowy, żeby naciągnęła linkę, ale nie za bardzo, a w między czasie weź kogoś żeby naciskał odryglowanie drzwi, albo próbuj z pilota, u mnie ten sposób działa za każdym razem jak drzwi strzelą focha, powodzenia
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  25 kwie 2016, 6:11
 zachodniopomorskie
#225896
pkor pisze:
Kuki pisze:Pojawił się dzisiaj problem. Przy otwieraniu centralnego zamka przycisk na drzwiach lub kluczyk, puszcza mi wszystko oprócz prawych tylnych drzwi :bad: Klamki nie działają, drzwi nie można otworzyć. Pojutrze będę miał dostęp do vcds'a, ale wątpię że coś tym ugram. Proste pytanie - jak je otworzyć ?
mam podobnie z tyłem, u mnie raz na 10 się nie otwiera, ale mam na to sposób- pociągnij klamkę wewnętrzna tych drzwi tak do połowy, żeby naciągnęła linkę, ale nie za bardzo, a w między czasie weź kogoś żeby naciskał odryglowanie drzwi, albo próbuj z pilota, u mnie ten sposób działa za każdym razem jak drzwi strzelą focha, powodzenia
Niedługo juz nie otowrzysz, znam takich co pruli zewnętrzne poszycie kątówką.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  25 kwie 2016, 10:12
 dolnośląskie
#225918
PinkFloyd pisze:
pkor pisze:
Kuki pisze:Pojawił się dzisiaj problem. Przy otwieraniu centralnego zamka przycisk na drzwiach lub kluczyk, puszcza mi wszystko oprócz prawych tylnych drzwi :bad: Klamki nie działają, drzwi nie można otworzyć. Pojutrze będę miał dostęp do vcds'a, ale wątpię że coś tym ugram. Proste pytanie - jak je otworzyć ?
mam podobnie z tyłem, u mnie raz na 10 się nie otwiera, ale mam na to sposób- pociągnij klamkę wewnętrzna tych drzwi tak do połowy, żeby naciągnęła linkę, ale nie za bardzo, a w między czasie weź kogoś żeby naciskał odryglowanie drzwi, albo próbuj z pilota, u mnie ten sposób działa za każdym razem jak drzwi strzelą focha, powodzenia
Niedługo juz nie otowrzysz, znam takich co pruli zewnętrzne poszycie kątówką.
@sajan a Tobie udało się otworzyć ten zamek??
Awatar użytkownika
By sajan -  25 kwie 2016, 19:51
 mazowieckie
#225959
tak mam patent na niego już :D bo do tej pory nie wymienilem :) trzeba robić szybkie ruchy klamką od środka parenaście szybkich ruchów otworzyć drzwi z pilota :) i powinno dzialać a mój zamek byl nadzwyczajnym przypadkiem Artur moze potwierdzić:)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  25 kwie 2016, 22:41
 dolnośląskie
#225988
sajan pisze:tak mam patent na niego już :D bo do tej pory nie wymienilem :) trzeba robić szybkie ruchy klamką od środka parenaście szybkich ruchów otworzyć drzwi z pilota :) i powinno dzialać a mój zamek byl nadzwyczajnym przypadkiem Artur moze potwierdzić:)
Wymien go w koncu i bedzie po klopocie. A tak to linke zerwiesz i wtedy dopiero bedzie kaplica :naughty:
By dziadol -  27 kwie 2016, 0:02
 kujawsko-pomorskie
#226115
Panowie...

Wymieniłem instalacje w drzwiach...Troszeczke było przeróbek...
Instalacje w aucie miałem 1K0 971 120 AP której za diabł nie mogłem kupić...Kupim więc 1K0 971 121 AP...Jedyna inność polegała o braku jednego kabelka...Poprowadziłem do kostki owy brakujący kabelek tak jak w mojej starej instalacji...

Pojawił sie problem...Nie mam kierunkowskazu w prawym lusterku...
Przed wymianą kabla uszkodzonego także nie było lecz po wymianie takze nie ma....Czy coś nie tak z instalacją...Czy wymiana instalacji w drzwiach od kierowcy może nie działac kierunek w lusterku od strony pasażera?
Lusterko działa lewo prawo podgrzewanie ale nie świeci...Błedy skasowane...


========================================================================================
EDIT:

Panowie sytuacja troszeczke uległa zmianie...
Rozebrałem lusterko które nie działa. Sprawdziłem czy jest prąd. Prąd jest i na mierniku napiecie przerywało jak migał kierunek...
Z bliska lekko widać jak diody mrygają lecz tylko dwie z trzech i bardzo słabo...Prawie niewidocznie...
Czy swiadczy to o zepsuciu i poszły diody prostownicze...

Podobnie mam z trzecim stopem w klapie...Lecz trzeci stop nie działa mi od kilku lat...Przeraziłem sie demontarzem...

Panowie sugestie.....

AAaaa i zastanawia mnie czy to zbieg okoliczności ze przestało działać po awarji instalacji w drzwach kierowcy...
Mam nadzieje, że nie spierniczyłem roboty przy wiązsce...

Pozdro....
By dziadol -  28 kwie 2016, 17:41
 kujawsko-pomorskie
#226256
Dziękuje Panowie za pomoc. Problem rozwiazany..Kupiłem nowy migacz i nastała mrygajaca jasność... :friends: :yes:

Okazał sie walniety LED...Nowa lampka w lustero 35 pln nowa zamiennik...lecz panowie niczym nie odbiega od oryginału...Nawet wytłoczenia z napisami na dole migacza jest takie samo.... :ok:

Pozdro..
By pyzdra1 -  25 maja 2016, 18:45
 spoza Polski
#229194
Czy jest możliwość sprawdzenia mikrostyku przednich prawych drzwi bez wyciągania mechanizmu zamka ? Może można sprawdzić w kostce wiązki?

Dodano po 38 minutach 19 sekundach:
I jeszcze jedno.
Czy uszkodzenie mikrostyku w jednych drzwiach może powodować problemy z otwieraniem innych drzwi?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  25 maja 2016, 21:51
 śląskie
#229205
pyzdra1 pisze:Czy jest możliwość sprawdzenia mikrostyku przednich prawych drzwi bez wyciągania mechanizmu zamka ? Może można sprawdzić w kostce wiązki?

Dodano po 38 minutach 19 sekundach:
I jeszcze jedno.
Czy uszkodzenie mikrostyku w jednych drzwiach może powodować problemy z otwieraniem innych drzwi?
w zamku masz 3 mikrostyki.
Jeden F3 to informacja na liczniku a pozostałe dwa dla informacji sterownika komfortu o stanie open/closed zamka.
jeden styk jest do masy a drugi idzie przez rezystor o pewniej wartości . Zrobili to dla oszczędności jednego przewodu.
Wydaje mi się że ta wartość rezystora dla drugiego mikrostyku otwieranie to coś w okolicach 200om.
http://i.imgur.com/6QV2OdN.jpg

Obrazek
Awatar użytkownika
By TT600 -  01 cze 2016, 23:10
 dolnośląskie
#229892
Czy dysponuje ktoś schematem przewodów drzwi tylnych, dokładniej lewych, 08r.? Mam brak komunikacji z tymi drzwiami, nie działa otwieranie/zamykanie szyby i zamka, aczkolwiek zamek pozostał otwarty, więc drzwi są wiecznie niezaryglowane co jest wadą i zaletą zaistniałej sytuacji :D Wiem, że na pierwszy ogień idzie przelotka z wiązką w harmonijce (wzrokowo wszystko OK), ale dobrze by było mieć jakiś opis jak już siądę do tych drzwi z miernikiem i zacznę kopać w kabelkach ;)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9