Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Forest -  17 sie 2010, 13:53
 wielkopolskie
#28900
Witam. Dziś próbowałem włączyć sobie dzienne ameryka północna, ale się nie powiodło bo zbyt mało bajtów w sterowniku centralnym. Ale nie ważne. Po zabawie się potem okazało, że coś się pochrzaniło. Na początku było tak, że po otwarciu z pilota otwierały się tylko drzwi kierowcy, pasażera był nadal zamknięte, dopiero po otwarciu od środka się wszystkie drzwi otwierały. Na kompie odznaczyłem Single Door (czy coś takiego) i teraz otwierają się wszystkie, tylko nie palą się kierunkowskazy podczas otwierania i zamykania i nie mogę otworzyć samego bagażnika środkowym przyciskiem (tak tak przytrzymuje ten przycisk ;) ). Co jest nie tak? Aha na kompie wywalił jakiś błąd w module komfortu, ale wcześniej było wszystko git i po podłączeniu kompa by się coś schrzaniło?
Awatar użytkownika
By Forest -  17 sie 2010, 14:29
 wielkopolskie
#28902
Nie bo to, że jest coś nie teges to dopiero zorientowałem się w domu. Martwi mnie to, że się kierunkowskazy nie palą podczas otwierania/zamykania i bagażnik się nie otwiera (po przytrzymaniu przycisku od bagażnika!). Z drzwiami tak jak już pisałem sobie poradziłem wystarczyło w kompie w menu zmienić.

EDIT:
Jeszcze zauważyłem bo byłem w aucie przed chwilą, że nie działa domykanie szyb i szyberdachu z kluczyka. A wcześniej wszystko ładnie działało. Kurr... :evil:
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 sie 2010, 16:00
 wielkopolskie
#28905
zapisałeś sobie jakie bylo kodowanie zanim zaczęliście mieszać?
jeśli tak wystarczy je przywrócić i wszystko będzie działało jak trzeba
Awatar użytkownika
By Tadek -  18 sie 2010, 9:49
 zachodniopomorskie
#28926
Forest pisze:.... po otwarciu z pilota otwierały się tylko drzwi kierowcy, pasażera był nadal zamknięte, dopiero po otwarciu od środka się wszystkie drzwi otwierały.
kiedyś też mi sie tak przestawiło :lol:
nie ma co płakać i panikować
wraz z kolegą 16D poustawialiśmy wszystko u mnie co sie dało, wszystko ustawione pode mnie i jestem mega zadowolony z tych ustawień :)
By Art'ek -  01 wrz 2010, 11:38
 -------
#29417
Witam
a wiec od niedawna mam taki oto problem:
otwierajac samochod z pilota
otwieraja sie wszystkie drzwi lecz czasem raz na 3 razy nie otworza mi sie drzwi kierowcy;/ (wszystkie inne sa otw)
nie pomaga wtedy zamkniecie i ponowne otw auta z pilota;/ aby otw drzwi kierowcy musze kluczykiem przekrecic w zamku i wtedy moge otworzyc drzwi;/ denerwuje mnie to czasem strasznnie;p wiec dlatego prosze o pomoc;)
mial ktos juz taki przypadek?/ albo wie co moze pomoc??
dzis zauwazylem ze po otw z pilota gdy drzwi kierowcy nie chca sie otw swieci sie ten kluczyk taki od wew otw i zamykania drzwi pojazu?? wsiadlem do srodka przez pasazera i dalem na otw nic to nie dalo dopiero po otw klamka 2 razy drzwi sie otworzyly ;/ lecz po ponownym zamknieciu auta z zewnatrz z pilota syt sie powtorzyla?? ocb?? bardzo prosze o pomoc??
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  29 paź 2010, 9:31
 kujawsko-pomorskie
#31481
Art'ek pisze:Witam
a wiec od niedawna mam taki oto problem:
otwierajac samochod z pilota
otwieraja sie wszystkie drzwi lecz czasem raz na 3 razy nie otworza mi sie drzwi kierowcy;/ (wszystkie inne sa otw)
nie pomaga wtedy zamkniecie i ponowne otw auta z pilota;/ aby otw drzwi kierowcy musze kluczykiem przekrecic w zamku i wtedy moge otworzyc drzwi;/ denerwuje mnie to czasem strasznnie;p wiec dlatego prosze o pomoc;)
mial ktos juz taki przypadek?/ albo wie co moze pomoc??
dzis zauwazylem ze po otw z pilota gdy drzwi kierowcy nie chca sie otw swieci sie ten kluczyk taki od wew otw i zamykania drzwi pojazu?? wsiadlem do srodka przez pasazera i dalem na otw nic to nie dalo dopiero po otw klamka 2 razy drzwi sie otworzyly ;/ lecz po ponownym zamknieciu auta z zewnatrz z pilota syt sie powtorzyla?? ocb?? bardzo prosze o pomoc??
Ja mam ten problem z tylnymi lewymi drzwiami. Kiedy nie mogę ich otworzyć to włączę i wyłączę blokadę wewnętrzną i wtedy się otwierają. Myślę że trzeba wyjąć zamek i go sprawdzić nasmarować lub wymienić. Chciałem to zrobić ale nie mogę dopasować klucza od śrub .
Na razie tak jeżdżę ale naprawa mnie czeka.
By piter_ldz -  10 lis 2010, 16:01
 łódzkie
#31977
u mnie samo nasmarowanie pomoglo raptem na 2 tygodnie. Po 2 tygodniach jak auto zostawalo na noc na parkingu na nastepny dzien byl problem z otwarciem-byly nadal zablokowane. Teraz objaw ten wystepuje losowo, raz dziala raz nie. Musialem zakupic caly nowy zamek i zobaczymy jak bedzie po jego wymianie.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  18 lis 2010, 11:58
 kujawsko-pomorskie
#32293
piter_ldz pisze:u mnie samo nasmarowanie pomoglo raptem na 2 tygodnie. Po 2 tygodniach jak auto zostawalo na noc na parkingu na nastepny dzien byl problem z otwarciem-byly nadal zablokowane. Teraz objaw ten wystepuje losowo, raz dziala raz nie. Musialem zakupic caly nowy zamek i zobaczymy jak bedzie po jego wymianie.
Ja też kupiłem drugi zamek ale kiedy nie mogłem odkręcić śrub mocujących zamek i potraktowałem je małym przecinaczkiem zamek zaczął właściwie działać. Pomyślałem więc że przyczyną tego mogą być właśnie zimne luty jak w tym opisie co podałem wcześniej. Narazie zamek stary mi działa ale kiedy zaczną się problemy to go wyjmę i wymienię a dla pewności w wymienionym sprawdzę te lutowania.
By piter_ldz -  30 lis 2010, 16:57
 łódzkie
#33049
u mnie problem zostal rozwiazany w pelni po wymianie mechanizmu. Rozcinanie raczej by nie pomoglo bo siadaly prawdopodobnie silniczki.
By kuba94 -  01 lip 2011, 11:47
 pomorskie
#203442
Kolega ma 3 drzwiowa wersje golfa, w wersji mega ubogiej i zapala mu się kontrolka jedna sygnalizująca otwarte drzwi a druga obok otwarta klapę bagażnika .Czy jest możliwość aktywowania vag kontrolki kontrolki otwartej/ nie zamkniętej dokładnie klapy bagażnika
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9